Kilo vermek isteyen kişiler, genellikle kısa yoldan bu işi halletmek istemekte. Bunun en kolay yolu ise uyurken kilo vermektir. Bu yazımızda uyurken hem ödemlerinizi atmanızı sağlayacak hem de yağ yakımını hızlandıracak tavsiyelerimiz bulunuyor. Yazımızı okumaya devam ederseniz, geceleri uyurken kolayca kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek sadece yemek yeme şeklinizi değiştirmek değil, yaşam şeklinizi değiştirmekten geçiyor. Bunun için de radikal kararlar almanız gerekebilir. Bu sayede metabolizmanızı sürekli aktif tutacak ve geceleri uyurken bile yağlarınızdan kurtulacaksınız.

Akşam yemeğini atlamayın

Akşam yemeği, günün önemli öğünlerinden biridir. Günde en az 3 öğün yemek yemeniz gerekmektedir. Ancak yemek yerken yeterli miktarda vitamin ve mineral almalısınız. Ama her şeyin fazlası zarardır. Eğer akşam yemeğini atlarsanız, vücudunuz çok uzun süreler boyunca takviye almadan çalışmak zorunda kalacaktır. Bu durum da vücudunuz için oldukça sağlıksızdır. Bu yüzden akşam yatmadan en az 2 saat önce, hafif şeyler tüketmeniz gerekiyor.

Akşam yemeği için ideal saatler ise 17.00 ile 19.00 saatleri arasındadır. Ancak akşam yemeğini yerken ağır yemekler tüketmemelisiniz. Metabolizmamızı günün her anı aktif tutsak bile akşam saatlerinde metabolizmamız yavalayacaktır. Bu yüzden akşam yemeğinde yüksek kalorili yemekler tüketirsek, bu yemekleri sindirmek zor olur ve vücudumuzda gereksiz bir yağ depolanır. Ayrıca akşam yemeğinden sonra hafif bir yürüyüş yaparsanız, metabolizmanızı geceleri de çalıştırmış olacaksınız.

Yatak odanızın rengine dikkat edin

Renkler insan bilinçaltını etkilemektedir. Bu yüzden çok fazla bulunduğunuz odaların dekorasyonunu soğuk renklerle dekore edin. Çünkü sarı, kırmızı, turuncu gibi sıcak renkler bilinçaltımıza acıkma sinyali yollamaktadır. Bu yüzden de yemek yemememiz gereken saatlerde yemek yiyebiliriz. Bunu engellemek için ise daha çok açık gri ve mavi tonları ile yatak odamızı dekore etmeliyiz. Bu sayede gerçek dışı acıkmaların önüne geçeceksiniz.

Bitki çayları tüketin

Gerekli bitki çaylarını tüketirseniz, metabolizmanızın hızını arttırabilirsiniz. Ayrıca bazı bitki çayları, yağ yakımını ve ödem atımını hızlandırmaktadır. Bunun için de bu bitki çaylarını gece yatmadan 1 ya da 2 saat önce tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle yeşil çay ve adaçayı tüketmek, diyetlerinizin olmazsa olmazı bir parçası haline gelecektir.

İLGİLİ MAKALE  Metabolizmayı 2 kat hızlandıran, hızlı yağ yaktıran besinler (Kaynak: izlehaber.com)

Manyetik bütün cihazları kapatın

Manyetik cihazlar ile birlikte uyursanız, uyku kalitenizi düşürmüş olacaksınız. Bu yüzden manyetik bütün cihazları kapatın ve ondan sonra uykuya dalın. Bu cihazlar arasında gece lambası da bulunuyor. Bu yüzden gece lambanızı da kapatın. Yatak odanızda olan en ufak bir ışık kaynağı bile size kilo aldırabilir. Çünkü ışık kaynağı olduğu takdirde geceleri yağ yakmanız engellenecektir. Ayrıca odanızdaki kokulara da dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için de naneli kokuları tercih edebilirsiniz. Naneli kokular, bilinçaltınıza tokluk sinyalleri yollayacaktır.