Tuvalet kağıdı hemen hemen herkesin hayatının merkezinde olan kişisel temizlik ihtiyaçlarından bir tanesi olurken, uzmanlar tarafından tuvalet kağıdı kullananlar için büyük bir tehlikenin beklediği haberi geldi. Tuvalet kağıdı temizliğimiz için son derece önemli olan ve temizliğin devamlılığı açısından gerekli olan bir durum olurken tuvalet kağıdının tehlikeleri nelermiş gelin birlikte öğrenelim…

İçerisinde zehir bulunuyor

Tuvalet ihtiyacımızı karşıladığımız her yerde bulunan tuvalet kağıdı, temizlik hijyen ihtiyacımızı karşıladığımız son derece gerekli ürünlerden bir tanesidir. Geçmiş yıllardan bu yana sürekli olarak kullandığımız ve bitmeden yenisini temin ettiğimiz tuvalet kağıtlarının içerisinde çeşitli zehirlerin bulunduğu ve insan sağlığına ciddi oradan tehlike saçtığı yapılan araştırmalar tarafından tespit edildi. Tuvalet kağıdı pek çok kişinin en çok kullandığı ürünler arasında yer alırken, tuvalet kağıdı üreticileri tuvalet kağıdı üretiminin nasıl gerçekleştirdiğini ya da hangi malzemelerden ürettiğine dair herhangi bir açıklama yapmazken konuya ilişkin büyük bir sır perdesi yer alıyor. Tuvale kağıdı içerisinde yer alan malzemelerin büyük bir çoğunluğu sır perdesini korurken tuvalet kağıdı yapımında kullanılan bir malzemenin kişinin hayatını büyük ölçüde tehlike altına attığı belli oldu. Tuvalet kağıdı üretiminde kullanılan ve tuvalet kağıdının sert ya da yumuşak olmasını etkileyen durumlardan bir tanesi olan ve kişinin sağlığını büyük ölçüde tehdit altına atan “formaldehit” bileşenini içerisinde barındırmaktadır. Formaldehit, kişinin bilhassa özel bölgelerinin ciddi anlamda tahriş etmesine neden olan durumların başında gelmektedir. Özel bölgeden ziyade esasında tüm cildin çeşitli boyutlarda tahriş olmasına neden olan bu zehirli maddenin cilt ile temasından kaçınmak son derece önemli ve gereklidir.

Kokusu ve yumuşaklığı hasta ediyor

Tuvalet kağıdının yumuşaklığıyla ilgilenen formaldehit kişinin sağlığını büyük ölçüde tehdit eden durumların başında gelirken, özel bölge başta olmak üzere kişinin cildinin tahriş olmasına neden olmaktadır. Cildin büyük ölçüde tahriş olmasına neden olan formaldehit bileşeninin haricinde, satış stratejisi olarak piyasaya sunulan kokulu tuvalet kağıdı kişinin cildinin büyük ölçüde alerji olmasına ve bilhassa özel bölgede çeşitli mantar problemlerinin oluşmasına neden olan faktörlerin başında gelmektedir. Tuvalet kağıtlarının içerisinde yer alan kokular, kişinin özel bölgesinin Ph seviyesinin bozulmasına neden olurken bölgenin enfeksiyon kapması da kaçınılmaz bir durum oluyor. Bu durum itibarıyla tuvalet kağıdı seçiminizi güzel koku ya da güzel görünüşünden ziyade sağlığınız odaklı seçmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Sağlığınızı tehlike altına atacak ürünler kısa vadede herhangi bir etki göstermese de uzun vadede büyük ölçüde problemlerin oluşmasına neden olacaktır. Kişinin sağlığını tehlike altına atan bileşenlerin sadece satış endeksli olmaları dolayısıyla kullanılması son derece yanlış bir unsur olsa da, ne yazık ki tüm firmalar en çok satışı yapabilmek için böyle bir seçeneği göz önünde tutmuyorlar. Firmalar insan sağlığını göz ardı etse bile siz sağlığınız açısından en doğrusunu bulabilmek  ve sağlığınızı koruma altına alabilmek için gerekli seçimleri yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin.