Ellerin orta bölümünde bulunan avuçlar dönem dönem kaşınmalarıyla meşhurdur. Hemen hemen herkesin hayatında yaşadığı bir durum olan avuç içi kaşınması, pek çok yörede farklı manevi oluşumların temsil ederken esasında bu durum tıbbi olarak da karşılığı bulunmaktadır. Haberimizin bu bölümünde avuç içi kaşınmasının neden meydana geldiğini ve avuç içi kaşıntısının manevi olarak hangi anlama geldiğini inceleyeceğiz. İşte tüm detaylarıyla avuç içi kaşınması

Avuç içi kaşıntısı neden olur?

Avuç içi kaşıntısı hemen hemen her kişinin hayatında var olan bir durumdur. Avuç içerisinde meydana gelen bu kaşıntı yaygın olan bir durum olurken aynı zamanda kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olan bir durumdur. Avuç içinde meydana gelen kaşıntının ne kadar sürdüğü esasında bu durum için oldukça önemli olan durumların başında gelmektedir. Avuç içinde meydana gelen kaşıntının uzun süreli olması, kişinin çeşitli cilt problemleri içerisinde olmasına neden olabilmektedir. Bu noktada avuç içinde meydana kaşıntısının uzun sürmesi durumunda mutlaka uzman bir hekime başvurmak gerekir. Bu noktada avuç içinde meydana gelen kaşıntının neyden kaynaklandığını bulmak son derece önemlidir. Avuç içi kaşıntılarından nedenleri şunlar olabilir;

  • Avuç içinde meydana gelen kaşıntının neyden kaynaklandığını bulmak, tedaviyi gerçekleştirebilmek için son derece önemlidir. Bu durum itibarıyla avuç içinde meydana gelen kaşıntının ne kadar sürdüğü uzman doktorun size yönelteceği ilk sorulardan bir tanesi olacaktır.
  • Avuç içinde meydana gelen kaşıntı çoğu zaman ciltte kullanılan ürünlere karşı oluşan tahriş ya da reaksiyon sonucunda kişide meydana gelen bir durumdur.
  • Kişinin kullandığı bazı ilaçların yan etkileri dolayısıyla kişinin avuç içinde çeşitli kaşıntı problemleri oluşmaktadır.
  • Ciddi hastalıklardan bir tanesi olan el egzaması kişinin cilt yüzeyinde büyük ölçüde kaşıntı probleminin oluşmasına neden olmaktadır. El egzaması genellikle cildin büyük ölçüde neme ve çeşitli kimyasallara maruz kalan kişilerde görülmektedir. Bilhassa kuaför, temizlik malzemeleriyle haşır neşir olan kişilerde görülmektedir.
  • Diyabet hastalığına sahip olan kişilerde, kan şekerinin yükselme durumu itibarıyla avuç içlerinde çeşitli kuruluk problemleri meydana gelmektedir. Kuruluk itibarıyla da kişinin avuçlarında ciddi ölçüde kaşıntı oluşmaktadır.
  • El kaşıntısı bazı durumlarda ise, alerjik reaksiyonlar dolayısıyla meydana gelmektedir. Parmağınıza taktığınız yüzük ya da farklı ürünlerin ciltte oluşturacağı alerjik reaksiyonlar el yüzeyinde kaşıntı probleminin oluşmasını tetiklemektedir.
İLGİLİ MAKALE  Burun kaşıntısı neden olur? (Kaynak: soru.com.tr)

Avuç içi kaşıntısına ne iyi gelir?

Avuç içinde çeşitli nedenler dolayısıyla meydana gelen kaşıntının geçmesi için bazı durumlarda ilaç türevinde kremlerin kullanılması gerekmektedir. Ancak bu kremler tamamıyla uzman bir doktor tarafından verilmesi gerektiği için, kaşıntı probleminizin olduğu durumlarda uzman bir doktora gitmeniz ve gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından, ilaç tedavisine başlamanız çok daha doğru olacaktır.

Sağ avuç içinin kaşıntısı ne anlama gelir?

Avuç içi meydana gelen kaşıntı çeşitli yörelerde farklı manevi anlamlara gelmektedir. Bilhassa sağ avucun kaşınması oldukça şanslı ve bereketli bir durum olduğu düşünülürken, şansın yaver gidileceğine de işaret etmektedir. Çeşitli yörelerde sağ avuç içinin kaşınması, avuç içinde kaşıntı meydana gelen kişinin yakın zamanda para alacağına işaret etmektedir. Sağ avuç içinin kaşınması kişiye büyük ölçüde para ve kazanç elde etmesine işaret ederken, bu işareti aldığınızda evrene çok daha yüksek enerjiler göndermeniz etkili geri dönüşler almanıza katkı sağlayacaktır. Bu durum itibarıyla sağ avuç içinizde meydana gelen kaşıntı olduğu zamanlarda parasal konulara ağırlık vermeniz hayırlı olacaktır.