Hayatınızda hiç duymamış olabileceğiniz bilgileri bu yazımızda derledik. Bu yazımızı okumaya devam ederseniz, birçok ilginç bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Benzin pompası girişi ne tarafta?

Aracınızdaki benzin göstergesini incelediğinize eminiz. Ancak biten benzin dışında bu göstergeler çok önemli bir detayı belirtiyor. Benzin gösterge paneline dikkatli bir şekilde baktığınızda, bir ok işareti göreceksiniz. Bu işaret benzin pompasının girişinin nerede olduğunu gösteriyor. Eğer aracınızı yeni aldıysanız, bu işarete dikkat edin ve benzinciye giderken herhangi bir sorun yaşamayın.

Japon mezarlarındaki QR kod

QR kodları hayatımızın her tarafında görmekteyiz. herhangi bir bilgiyi bu karekodların içlerine gömerek paylaşabiliyoruz. ANcka QR kodların kullanım alanı o kadar geniş ki Japonya’da mezar taşlarında bile kullanılıyor. Eğer Japonya’da bir mezarlığa giderseniz, dediğimiz QR kodlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu karekodları okuttuğunuzda ise karşınıza orada yatan kişinin hayatı ile ilgili kısa bir video ve mezar taşı bilgileri bulunmaktadır.

Keşke dedelerimiz Alaska’ya taşınsaydı

Alaska’da 1986 yılına kadar ev satın almak gibi bir durum yoktu. Alaska bölgesinde boş olan herhangi bir yere ev inşaa edebiliyordunuz. İnşaa ettiğiniz evin sınırları da sizin araziniz oluyordu. Ancak bu durum oldukça sıkıntılı bir hal almaya başlayınca, 1986 yılında yetkililer tarafından bu uygulama kaldırıldı. Çünkü Alaska’nın iklim ve doğa yapısı bozulmaya başlamıştı.

Elinizdeki elmaslar gerçek mi?

Elinizde büyük bir elmas mı var? Ancak bu elmasın gerçek olu olmadığını bilmiyor musunuz? Bu soruların cevabı evet ise size mükemmel bir yöntem anlatacağız. Elmaslar mükemmel ısı iletir. Bu yüzden elmasınıza birazcık üflediğinizde, elmasınız hemen ısınıyorsa o elmas gerçektir.

Dünya altın bir toptan mı ibaret?

Dünyadaki altın rezervlerinin yüzde 99’u dünyanın çekirdeğinde bulunmaktadır. Bu altın rezervlerinin tamamını dünya yüzeyine çıkarırsak, dünyanın çevresini 45 santimetre kalınlığında sarabiliriz. Ancak böyle bir şey gerçekleşirse, altın fiyatlarının ne kadar düşeceğini tahmin bile edemeyiz.

Erkekler kormanıza gerek yok!

Yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 84’ü sevdiği kızlara açılmıyor. Çünkü reddedilme korkusu yaşıyor. Ancak bu durumu platonik olarak çözemezsiniz sayın erkekler. Bu yüzden içinizden ne geliyorsa söyleyin gitsin. Her şey olacağına varır.

Mutlu olmak için çikolata değil kivi yiyin

uzmanların yaptığı bilimsel araştırmalara göre, kivi yemek çikolata yemekten daha fazla serotonin hormonu salgılatıyor. Bu yüzden kivi yemek çikolata yemeye göre çok daha mutlu etmektedir. Ayrıca kivi, çikolataya göre çok daha sağlıklı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır.

O meşhur sloganını kim söylemiş?

Nike’ın meşhur “Just Do It” sloganını hepimiz biliyoruz. Ancak bu sloganı ilk kimin söylediğini bilmiyoruz. Bu sloganı bir idam mahkumu söylemiştir.

İsminizi seviyor musunuz?

Yapılan araştırmalara göre, insaların yüzde 63’ü isimlerinden memnun değil. Özellikle son yıllarda bu oran artmıştır. Açıklanan verilere göre de isim değişimi davaları günden güne artmakta. Peki ya siz isminizden memnun musunuz?

Hiçbir şey için geç değil

Yaşınızın geçtiğini asla düşünmeyin. Tolstoy, bisiklet sürmeyi 67 yaşında öğrendi. Bu yüzden de “Tolstoy’un bisikleti” diye bir kavram vardır. Bu kavramın açıklaması ise hiçbir şey için geç olmadığıdır. Bu yüzden yaşınız kaç olursa olsun istediklerinizi yapın. Her şey için zaman vardır ve nerede olursanız olun istediklerinizi yapabilirsiniz.