Maden suyu ve limonun ayrı ayrı birçok faydası bulunuyor. Limon özellikle C vitamini bakımından çok zengin bir besindir. Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendirir. Maden suyunda ise vücudumuz için yararlı olan mineralleri içeriyor. Özellikle kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan maden suyu, kemik sağlığına ve cilt sağlığına oldukça iyi gelmektedir. Bu yazımızda ise maden suyu ve limonun karışımının faydalarından bahsedeceğiz.

Maden suyu ve limon karışımı nasıl hazırlanır?

Maden suyu ve limon karışımını hazırlamak için öncelikle 1 bardak maden suyu içerisine, yarım limonu sıkmanız yeterli olacaktır. Ancak limon kabuğunun da insan sağlığına birçok faydası bulunuyor. Bunun için limonu dilimleyip, 1 bardak maden suyu içerisine atmanız

Böbrek taşı oluşmasını önler

Maden suyu ve limon karışımının içeriğindeki asidik maddeler, böbrek taşı oluşmasını engellemektedir. Bu yüzden böbrek taşı sorunu çekiyor ya da bazı kronik hastalıklarınız yüzünden ilaç kullanıyorsanız, maden suyu ve limon karışımı içmeniz, böbrek taşı oluşumunu engelleyecektir.

İdrar yollarındaki enfeksiyonu temizler

Limon, doğal bir antibiyotik olarak kullanılabilmektedir. Bu yüzden de limon, vücuttaki enfeksiyonu temizler. Ayrıca maden suyu ile limon karışımının tüketilmesi, idrar yollarında oluşan enfeksiyonların temizlenmesinde büyük faydalar sağlamaktadır. Bu yüzden idrar yollarınızda herhangi bir sancı ya da yanma yaşıyorsanız, maden suyuna biraz limon sıkın ve gün içinde 2 defa olmak üzere, 1 hafta boyunca bu karışımı tüketin. Düzenli tükettikten sonra bu karışımın ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağı saça nasıl uygulanır?

Saç ve cilt serumu olarak kullanabilirsiniz

Eğer cilt ve saçlarınız için doğal bir ürün arıyorsanız, maden suyu ve limon karışımı tam sizlik. Çünkü bu karışımın içeriğinde hem kalsiyum hem magnezyum hem de yüksek oranda C vitamini bulunuyor. Bunun için de maden suyu ve limon karışımı, saç ve cilt için bütün bulunmaz nimetleri barındırıyor. 2 günde bir duştan sonra bu karışımı saçınıza uygularsanız, saçlarınızdaki kırıkları onarabilir ve saçınızın daha dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Maden suyu ve limon karışımını cilt serumu olarak cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Maden suyu ve limon karışımı, cilt lekeleriniz temizlemekle beraber, cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. Bu sayede de cildinizdeki siyah nokta oluşumları azalacak ve sivilce oluşma olasılığı düşecektir. Aynı zamanda cildinizin yağ dengesini ayarlayan maden suyu ve limon karışımı, cildinizin sağlığına çok iyi gelmektedir.

İLGİLİ MAKALE  Limonla cinsiyet tahmini; Kız mı olacak, erkek mi? (Kaynak: soru.com.tr)

Zayıflamanıza yardımcı olur

Maden suyu ve limon karışımı, sindirim sistemini düzenlemektedir. özellikle bağırsak hareketlerinin daha düzenli ve daha hızlı çalışmasını sağlayan maden suyu ve ciltteki ödem atımını sağlayan limon, hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor. Çünkü bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi ve daha hızlı olması, vücudumuzun bazal metabolizmasını hızlandırmaktadır. Bu sayede de vücudumuzun yağ yakım hızı artmaktadır. Eğer bir diyet içerisindeyseniz, kesinlikle maden suyu ve limon karışımını tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede diyetten aldığınız verimi en az 1,5 kat arttıracaksınız.