Yaz mevsimi geldi, hatta geçiyor bile. Ancak Ağustos ayına tatil planınız avarsa ve kilo fazlanız bulunuyorsa, diyet yapmaktan başka şansınız yok. Pek çok sorunun devası olan kiraz ve kiraz sapı, kilo vermenizde de yardımcı olacaktır. Özlelikle kiraz sapı, kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kiraz, aynı zamanda vücutta biriken ödemin atılmasını da sağlıyor. Bu yazımızda sizlere, kiraz diyeti nasıl 3 günde istediğiniz kiloya inebileceğinizden bahsettik.

Kiraz zayıflatır mı?

Kiraz, yaz mevsiminin en lezzetli meyvelerinden biri olarak karşımı çıkmaktadır. Bu kadar lezzetli olan bu meyve, sağlık açısından da oldukça faydalı besin maddelerini barındırmaktadır. Ayrıca kiraz sapı, kilo verme açısından oldukça faydalarıdır. Kiraz sapının çayı, kilo vermek açısından oldukça etkili. Aynı zamanda antioksidan maddeler bakımından zengin olan kiraz ve kiraz sapı, idrar söktürücü özellikleri ile vücudu enfeksiyon ve iltihaba karşı korumaktadır. Ayrıca ödem atılmasında da etkili olan kiraz sapı çayı, kilo vermek için en ideal bitki çaylarından biridir.

Kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır?

Kiraz sapı çayı hazırlamak oldukça kolay. Bunun için daha önceden tüketmiş olduğunuz kirazların saplarını biriktirin. Ardından da bu kiraz saplarını bir deliğe alın. Demliğe aldığınız kiraz saplarının üzerine kaynamış su dökün ve yaklaşık 15 dakika kadar demleyin. Daha sonra ise bu kiraz sapı çayını tüketin. Ancak günde maksimum 3 fincan kiraz sapı çayı tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü çok fazla kiraz sapı çayı içmek, tansiyon düşüklüğüne neden olabilir.

Kiraz sapı çayının faydaları nedir?

Kiraz sapı çayının faydaları say say bitmiyor. Birçok soruna çare olan kiraz sapı çayının en belirgin özelliği ise metabolizmayı hızlandırması. Metabolizmanın hızlanmasında etkin rol oynayan kiraz sapı çayı, yağ yakımını da hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Bunlara ek olarak vücutta biriken ödemlerin atılmasını sağlayan kiraz sapı çayı, vücudun belli bölgelerinde oluşan şişkinliklerin inmesini sağlıyor. Ancak belirtmek gerekir ki, vücuttaki ödemlerin atılmasını sağlamak için sadece kiraz sapı çayı içmek yeterli değil. Çünkü vücutta ödem birikmesinin asıl nedeni, yetersiz su tüketimidir. Bu yüzden vücuttaki ödemlerini atmak istiyorsanız, su içimini arttırmalısınız. Boyunuz ve kilonuza bağlı olarak ne kadar su içmeniz gerektiğini, doktorunuza danışabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Hızla kilo verdiren limon diyeti nasıl uygulanır? - Haşlanmış limon kürü

Kiraz diyeti nasıl yapılır?

Kiraz diyeti yaparak 3 gün içerisinde belirgin kilo kayıpları yaşayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri, sizler için aşağıda listeledik. Kiraz diyeti yapabilmek için şu adımları yapmanız gerekmektedir:

Kahvaltı (Uyandıktan yarım saat sonra)

3 bardak bitki çayı ve kilosu 60 ile 70 arasında olanlar 500 gram kadar, kilosu 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kadar kiraz tüketmeli.

Öğle

 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60 ile 70 arasında olanlar 500 gram kadar, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kadar kiraz tüketmeli.

Akşam (Gün batımının ardından)

3 bardak bitki çayı ve kilosu 60 ile 70 arasında olanlar 500 gram kadar, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kadar kiraz tüketmeli.