İstanbul’un eski pazarları arasında yer alan, geçmişte salı günü kurulan ve halk arasında sosyete pazarı olarak bilinen Kadıköy cuma pazarı gidilip görülmesi gereken, ürün çeşitliliği bol uygun fiyatlı halk pazarıdır. Ucuzluğun yegane adresi olarak geçen Kadıköy cuma pazarı, birçok insan tarafından tercih edilen pazarlar arasında yer alır.

Kadıköy cuma pazarı nerede kuruluyor?

Kadıköy cuma pazarı, ilk olarak 2008 yılında kurulmaya başlayıp günümüze kadar devam eden eski tarihi pazarlar arasında yer alır. Eskiden Hasanpaşa’da kurulan bu pazar günümüzde, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin hemen yanında Dumlupınar D100 karayolunun yanında yer alıyor. Kalabalığın ve insan trafiğinin bir hayli yoğun olduğu Kadıköy cuma pazarına ilgi hiç eksilmiyor.

Kadıköy cuma pazarına nasıl gidilir?

Tarihin en eski pazarlarından bir tanesi olan Kadıköy cuma pazarına bulunduğunuz konuma en yakın toplu taşıma aracıyla gitmeniz mümkün. Marmaray, metro, metrobüs, dolmuş gibi tüm toplu taşıma araçları pazara gitmektedir.

  • Otobüs: 130Ş, 15BK, 19E, 251, 252, 9K
  • Tren: Marmaray
  • Metro: M4, M5
  • Minibüs/ Dolmuş: D61, D63A

Size uygun en kolay toplu taşıma araçlarını tercih ederek kolaylıkla Kadıköy cuma pazarına gidebilirsiniz.

Kadıköy cuma pazarı hakkında bilinmeyenler

Kadıköy cuma pazarı tarihin en eski pazarı olmasının yanı sıra, müşteri çeşitliliği en çok olan pazar arasında yer alıyor. Her ürünü kolaylıkla bulabileceğiniz; giyimden, yiyeceğe, ev eşyasından, oyuncağa kadar tüm çeşitleriyle alışveriş merkezlerine adeta kafa tutuyor. Tüm bu ürün çeşitlerinin yanı sıra fiyatlarıyla da cüzdanların dostu oluyor. Tarihi Kadıköy halkı başta olmak üzere, her kesimden insanı bu pazarda topluyor. Kadıköy cuma pazarının en büyük handikaplarından bir tanesi oldukça kalabalık olmasıdır. Kalabalık olduğu için uzun uzadıya gezmek bir zor olsa da, erken saatlerde gidildiğinde oldukça rahat edilebiliyor. Semt pazarlarının olmazsa olmazı meşhur gözlemecilerle, güzel bir alışverişin ardından karnınızı doyurabilir leziz bir gözleme yiyebilirsiniz. Giyim, yiyecek gibi her pazarda olan ürünlerin dışında, ikinci el ürünlere de Kadıköy cuma pazarında bulmanız mümkün. Nostaljik ürünlere ulaşarak, eskitme biblo ya da eşyaları sevdiklerinize, kendinize hediye edebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Pazar günü yayınlanan diziler