Hafta sonları  ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte oyun oynayarak, hem eğlenceli hem de birlikte bir şeyler paylaşmanın zevkini çıkarın. Geleneksel oyunlar ve kutu oyunları imdadınıza yetişecek. Bu oyunlar becerilerinizi geliştirmenin ve sizi saatlerce eğlendirirken beyninize meydan okumanın harika bir yolu.

İsim, şehir, hayvan

Bir kalem ve bir kâğıt, işte eğlencenin, kahkahanın ve beyin fırtınasının oluşması için yeterli. Oyunculardan biri bir harf seçer ve oyunda belirlediğiniz kategorilere göre uyan kelimeleri sıralamaya başlarsınız. Süre tutmak heyecanı yükseltecektir. Genci yaşlısı herkesi bir masanın etrafında toplayıp eğlenceli vakit geçirmek için harika bir seçenek.

Twister

Twister, zemine veya yere serilmiş büyük bir plastik örtü üzerinde oynanıyor. Örtünün üzerinde her sırada farklı bir renkte daireler var: kırmızı, sarı, yeşil ve mavi. İçinden bir de çark çıkıyor. Artık buna felek çarkı mı dersiniz bilemeyiz ancak çarkta ne çıkarsa buna göre el veya ayağınızı çarkta çıkan direktife göre yerleştirmelisiniz. Bolca dengeye ihtiyacınız olacak bu oyun da fazlasıyla eğlenceli.

Video: Twister Oynadık – Çok Eğlenceli Oyun

Tabu

Bolca kahkaha ve komedinin yaşandığı bu oyunda zamana karşı yarışmak adrenalinizi de yükseltecek. Bu oyunla ilgili internette okuduğunuz pek çok hikâyenin gerçekten yaşandığına eminiz. İki takıma ayrılmış oyuncularla oynanan, pratik zeka ve kelime dağarcığını geliştirmeye yardımcı olan bir kelime oyunu, tabu. Oyunun temel prensibi, seçilen kelimeyi kısıtlı bir süre içerisinde yasak kelimeler kullanmadan takım arkadaşınıza açıklama. Bu sırada rakip takımın üyeleri oyunu kurallara göre oynanıp oynamadığınızı kontrol eder.

Catan

Bu oyun otuzdan farklı dile çevrildi. Bu macera tabanlı masa oyunu, oyuncuların kaynakları toplamaları ve Catan adasındaki en büyük yerleşimleri inşa etmek için savaşmasını gerektirir. Mükemmel dizayn edilmiş bir düzeni var. Hiçbir oyunun aynı olmaması için tahta 19 altıgenden oluşturulmuş. On puana ulaşan ilk oyuncu, taktiksel düşünme ve karar vermeye dayanan oyunu kazanıyor. Üstelik oyuncular kendi aralarında trampa yapabiliyor. Oyunun sonlarına doğru kartların değeri arttıkça, pazarlıklar büyüyor, kahkahalar artıyor.

İLGİLİ MAKALE  Rise of The Tomb Raider Türkçe yama nasıl yapılır?

Video: Catan Kutu Oyunu – Nasıl Oynanır?

Tombala

Dünyada neredeyse her milletin oynadığı, evrensel olarak eğlenceli olduğunu kanıtlanmış geleneksel bir oyun tombala… Kuralları ve kavraması son derece kolay olan bu oyunu sayıları bilen çocuklarınızı da dahil ederek oynayıp ödül için yarışabilirsiniz.

İzleyin: Tombala Nasıl Oynanır? 

Trivial Pursuit

Bazen klasik oyunlar en iyi oyunlardır. Trivial Pursuit coğrafya, tarih, sanat, aliterasyon, bilim, spor ve eğlence gibi bir dizi ilginç konuyu kapsadığı için zamana meydan okuyan bir parti oyunu. Çeşitli kategorilerde toplam 1.800 soru kartı var. Oyuncu piyonuyla bir kategoriye gelince ve o kategoriden bir soruyu cevaplamak zorundadır. Soruları bildikçe ilerlemeye devam eder. Bitişe ilk varan yarışmayı kazanır. Ancak finişe ulaşmak o kadar da kolay değil. Bu oyunun heyecanıyla bildiklerinizi de unutabilirsiniz, çelik gibi sağlam sinirlere ihtiyacınız olacak.

Seyredin: Trivial Pursuit Genel Kültür Kutu Oyunu Nasıl Oynanır? | Hasbro Kutu Oyunu Tanıtımı

Monopoly Game of Thrones

Klasik Monopoly, çoğumuzun gönlünü fethetmiş Game Of Thrones modellemesiyle karşımıza çıkıyor. 2020’nin en iyi rekabet oyunu seçildi bile… En az üç, en fazla altı kişiyle oynanan muazzam heyecanlı ve rekabetçi Monopoly’nin Game of Thrones versiyonu tamamen özelleştirilmiş, ancak orijinaline de benzer özellikler taşıyor. Yine fethetmek, mülkleri geliştirmek ve rakiplerinizi iflas ettirmek için yarışıyorsunuz. Bir oyuncunun rakiplerini iflas ettirmek için yeterli mülke sahip olması durumunda da sona eriyor. Bu versiyonda geleneksel otel ve evler, köylerle değiştirilmiş. ‘Şans’ ve ‘topluluk sandığı’ kartlarının yerini de ‘demir taht’ kartları almış.

Plan B Azul

Biraz strateji gerektiren kısa ve ilgi çekici bir oyun. Amacı tahtaya fayans yerleştirmek ve puan kazanmak. Bulmaca çözmeyi sevenler için oldukça ilgi çekici olan bu oyun iki ile dört kişi arasında oynanabiliyor. Oyunun tamamlanma süresi ortalama 30 dakika sürüyor. Uzun uzun oyun oynamayı sevmeyenler için harika bir seçenek. Oyunun rahatlatıcı doğası, arkadaşlarınızla hem sohbet edip hem oyun oynamanıza olanak sağlıyor. Oyunun tasarımı da görsel olarak hoş, bu da onu arkadaşlarınız ve aileniz için harika bir hediye yapıyor.