Aldatmak cinsiyet değil, kişilik meselesidir. Fakat bu yazımızda aldatan insanlar kadar genel değil, daha mini mal bir kesim olarak aldatan erkeklerden ve onların genellikle söyledikleri bahanelerden, davranış biçimlerinden bahsedeceğiz. Bazen karşınızdaki insan etik olmayan bu hareketleri o kadar zekice yönetiyor ki, farkına varmak çok uzun bir zaman almaya kadar ilerleyebiliyor. Öncelikle bilinmesi gerek ki, aldatan bireylerin kısa sürede yaşam biçimlerinde çok farklı değişimler gerçekleşmeye başlar.

Aldatan erkekler

Erkekler aldattıkları zaman genel olarak düşündükleri ve söyledikleri ilk şey huzurlarının kaçtığı ve mutluluk istedikleri olsa da, aslında bu insanın doğasında var olan heyecan isteğinden başka bir durum değil. Psikolojik olarak var olanı korumaya çalışan bu bireyler, yaptıklarının yanlış olduğunu bilmekte olup, en çok da bunun yanlış olması tarafından cezbedilmektedirler. Genel olarak aldatma davranışına eğilimi olan erkekler ise uzun süren ilişkilerde istediklerini elde edememe ya da çoktan tüm istediklerini elde etmiş olma gibi durumlarda doğalarına uyarak bu etik dışı davranışı gerçekleştiriyorlar.

Aldatan erkeklerin en çok söylediği bahaneler

Aldatan erkeklerin eşlerine ve sevgililerine karşı en çok kullandıkları bahaneler ve bu bahanelerin beraberinde getirdiği farklı davranışlar işte şu şekilde:

İş toplantıları

Eşlerini ya da sevgililerini aldatan erkeklerin en çok söylediği bilinen bahaneler olarak dizi ve filmlere de konu olan iş toplantıları öne çıkıyor. Aslında çok da yoğun olmayan bu iş çalışma saatleri bir anda yoğunlaşıyor ve nedense sadece tek bir kişiye dönüş yapılamayacak kadar meşgul olmalarına neden oluyor. İşte tam da bu aldatan erkeklerin eşlerine ve sevgililerine karşı arkasına sığındığı meşhur bahane olması özelliğini kazandırıyor.

Spora karşı ani bir düşkünlük

Aldatma eğilimi gösteren erkelerin genel olarak siz onları mevcut fiziği ile kabul etmenize rağmen bu fiziği daha iyi bir hale getirme istediği ortaya çıkıyor. Farklı bir kişiye farklı bir görünüm ile yaklaşma isteği duyan bu erkekler vakitlerinin çoğunu spor salonların ayırmaya ve burada farklı insanlar ile tanışma istekleri akıllarında dönmeye başlıyor. Bu gibi dönemlerde ise son zamanlarda fazlalıkları olduğunu ve bunun onları çok rahatsız ettiğini ay da size daha iyi görünmek istediklerini söylemeleri muhtemel oluyor.

İLGİLİ MAKALE  Uzmanlar açıkladı! Erkekler sağlığı için idrarını oturarak yapmalı (Kaynak: soru.com.tr)

Farklı alanlara farklı kokular

Aldatma eğilimi gösteren erkekler farklı kokular kullanma eğilimi gösterirler. Genellikle sabit kokular kullanan erkeklerin bir anda farklı kokular kullanmaya başlaması, birden fazla çeşit parfüme merak salması ya da birden fazla alan için birden fazla çeşit farklı parfüm kullanmaları aldatma eğilimi gösterdiklerinin bir işareti. Erkek zihninde koku kişilik ile eşleşen bir yapıya sahiptir ve farklı birine duydukları ilgi ile farklı bir koku tercih ederek aslında psikolojik olarak kendilerini bu davranışın etik olduğuna inandırıyorlar. Daha da beteri, bu davranışı gösteren erkekler üzerlerine sinen yabancı kokuları da bu parfümler ile kapatarak siz kokunun yabancı olduğunu söylediğiniz zaman bunun yalnızca yeni kokuları olduğunu savunuyorlar.

İş seyahatleri

Genellikle uluslararası işlerde çalışan erkeklerin ya da iş sebebi ile seyahate çok fazla çıkanların kullandığı bu bahane güçlü bir yalan. Zaten halihazırda iş için seyahat etmelerini fırsat bilerek bu seyahatlere yenilerini ekleyebiliyorlar. birkaç günlüğüne gidilen ve iş temposunun yoğunluğundan dolayı telefonlar dönemeyeceklerini söyleyen erkekler için bu bahane ideal bir konumda bulunuyor. Bu gibi durumlarda ise ansızın yapacağınız aramalar ile doğruluğu tetkik edebilirsiniz.

Tartışmalarda her zaman baskın

Aldatan erkekler tartışmalar ve şüpheler uyandığı zamanlarda ise sizler kendinizi kötü hissettirmek adına bunları onlardan gerçekten beklemenizin kalplerini kırdığını ve kendinizden utanmanız gerektiğini düşündürürler. Sizi sizin sözleriniz ile vurarak güçlü bir argümanlarının olmayışının üstünü kolaylıkla kapatmak gibi bir ortak özelliği olan aldatan erkekler ile tartışmalara girmeden önce kaçamak cevap veremeyecekleri bir argüman sunmak ise onları köşeye sıkıştıracaktır. Bu andan itibaren baskın taraf olarak ilk yapacağı yanlış ile durumu ortaya çıkarabilirsiniz.

Sık sık farklı yerlerde konaklamak

Sizinle birlikte geçirdiği hayata rağmen hayatınızdaki erkek sık sık farklı yerlerde konaklama isteği duyuyor ve arkadaşlarında kalacağını ya da iş yerinde sabahlayacağını söylüyor olabilir. Özellikle erkek erkeğe bir gece olacağı için arkadaşlarına ayıp etmemek adına telefonlara dönüş yapmayacağını söyleyenlere karşı dikkatli olmak gerek.

Her erkek aldatmaz

Yine de erkeklerin tamamını aynı kefeye koymak da tabii ki yanlış bir davranış olacaktır. Aldatma eğilimi ve aldatan bireylerin düşüncelerini tahin edebilirsiniz, fakat güçlü bir şekilde hissediyor olmak bu durumun tamamen gerçek olduğunu göstermez. Yani hayatınızdaki bireyi kesin olarak bilmeden yargılamak istemeden kötü sonuçlar doğurmaya neden olabilir. Sonuçta dediğimiz gibi aldatmak cinsiyet değil, kişilik meselesidir.