Kişinin karakterinin oluşumun bir hayli fazla etkileri bulunan burçlar, kişinin hayatını büyük ölüde etkilemektedir. Bu etkilerin bazıları olumsu sonuçlar doğururken bazıları ise olumsuz durumların sonuçlanmasına neden olmaktadır. Bilhassa gökyüzünde yaşanan bir takım olaylar kişinin karakterinde belli başlı değişimlerin oluşmasına neden olurken haberimizin bu bölümünde chiron yani, psikolojik olarak zorlandığımız ancak kendimizi iyileştirmeye gücümüzün yetmediği bir dönemden kurtularak durumlara karşı çok daha rasyonel yaklaşma eğiliminde olacağız. Bu durumun sırrı koç burcuyla alakalı!

Chiron etkisiyle burçlarda yeni dönem başlıyor

Chiron etkisinin  astrolojide son derece önemli bir yeri bulunmaktadır. Kişinin karakterinde psikolojik olarak bir takım problemlerin yaşanmaya başlamasının ardından kişi bu problemleri kendi başına çözme yeteneği içerisinde ne yazık ki olamaz. Kendi hayatındaki problemleri çözemeyen bu kişiler bir başkasının hayatında çeşitli konularda yardım etme gayreti içerisinde olurlar. İşte Chiron etkisiyle burçların özelliklerinde yaşanacak o değişimler;

Koç burcu

21 Mart ve 20 Nisan tarihleri arasında doğan ve ateş grubuna mensup olan kişiler koç burcudur. Koç burcu genel özellikleri itibarıyla hemen hemen her işini kendi halleden ve etrafında bulunan kişilerden yardım talebi içerisinde bulunmayan kişilerdir. Koç burçları hayatlarını kendi başlarına yöneltme durumunu epey iyi başaran kişilerdir. Bu özellikleri hayatının her alanında kendilerini başarılı olmasına neden olan durumların başında gelmektedir. Özgürlükçü ve kendi düşüncelerini savunan özellikleri koç burçlarının bazı insanlar tarafından başına buyruk bir yaşantı içerisinde olduğu düşüncesine kapılsa da esasında bu durum koç burçlarını hiç ilgilendirmiyor. Chiron etkisi ise koç burcunda etkileşime geçerken, geçmiş dönemde karşınıza çıkan durumlara karşı gösteremediğiniz güçlülük olgusunu bu etki ile birlikte göstermeye başlayacaksınız. Gücünüzün çok daha farkında olduğunuz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Kendinizin farkına varma fırsatı koçlar ve yükselen koçlar.

Aslan burcu

22 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasında doğan ve ateş grubuna mensup olan kişiler aslan burcu olurken, aslan burçları genel özellikleri itibarıyla nerede ne konuşması gerektiğini bilen ve ağırbaşlı davranışlar sergileyen kişilerdir. Aslan burcu bu özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda kendi düşünceleriyle hareket eden ve çevresindeki kişilere herhangi bir hesap verme derdi olmayan kişilerdir. Bu özellikleri dolayısıyla aslan burçları çoğu zaman sevilmeyen ve egoist bulunan burçlar arasında birincilikle yerini alır. Chrion etkisiyle yeni işlerin gündeminizde olduğu bir sürece giriş yapıyorsunuz. Uzun zamandır beklediğiniz yerlerden haber alabilir ve bu haberler doğrultusunda ilerleme kaydedebilirsiniz. Aslan ve aslan burçları chironun etkisinden yararlanabilmek için önüne çıkan fırsatları kesinlikle ertelemeyin.

İLGİLİ MAKALE  Aşk dâhisi olan 3 burç açıklandı! Bu 3 burcu hayatında isteyeceksiniz (Kaynak: soru.com.tr)

Akrep burcu

23 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan kişiler akrep burcudur. Akrep burcu genel özellikleri itibarıyla kendi düşüncelerine fazlasıyla önem veren ve çevresinde bulunan tüm insanların da onun bu düşüncesine önem vermesi gerektiği bilincinde olan kişilerdir. Akrep burçları kendilerini düşündüğü kadar çevresindeki insanları düşünme gayreti içerisinde olmazlar. Genellikle hemen hemen her konuda sabit fikirleri vardır. Bu özelliği pek çok konuda akrep burcunu geri plana atan durumların başında gelse de, akrep burcu özelliğinden dolayısı herhangi bir muzdariplik hissetmez. Chiron etkisinin başlamasıyla birlikte akrep burçlarının yaratıcılıkları gelişecek ve geçmiş dönemlerde yaşadıkları tüm acının hafiflediğinin farkında olacaklar. Chiron etkisi akrep ve yükselen akrepler için yaraların sarılmasıyla geçecek.