Gündemden ve medyadan düşmeyen Canan Karatay bir bombaya daha imza attı. IQ geliştirdiğini öne sürdüğü bir besini daha açıkladı. Canan Karatay’ın söylemine göre bu gıda yemeklerin içerisinde kullanıldığında kişiye büyük ölçüde sağlık depolarken aynı zamanda kişinin zihinsel aktivitelerinin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. İşte Canan Karatay’ın IQ yükseltici o formülü ve tüm detayları…

Bunu yiyenin IQ’su yükseliyor!

Sağlıklı beyin fonksiyonlarına sahip olabilmek için elbette kişinin, beyin fonksiyonlarını harekete geçirecek gıdaları düzenli olarak tüketmesi son derece önemlidir. Beynin sağlıklı ve sistematik bir şekilde çalışabilmesi için son derece önemli olan durumların başında gelen gıdalardan bir tanesi Canan Karatay’ın söylemine göre IQ’un yükselmesine hatta şaha kalkmasına yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan bileşenler tüm beynin aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olurken aynı zamanda kişinin sağlıklı bir yaşam içerisinde olmasına da büyük ölçüde katkı sağlıyor. Canan Karatay’ın överek ve hemen hemen her programda üzerine basa basa söylediği gıdalardan bir tanesi olan kaya tuzu, kişinin beyin fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olurken aynı zamanda kişinin yaşam içerisinde de çok daha aktif bir rol aldığını dile getiriyor. Aşırıya kaçmadan düzenli olarak tüketilen kaya tuzu insan vücudunun ihtiyacı olan pek çok bileşeni içerisinde barındırırken kaya tuzunun faydalarını şu şekilde sırlayabiliriz;

 • Kaya tuzunun içerisinde yer alan bileşenler tüketilen gıdanın çok daha kolay bir şekilde hazmedilmesine ve kişinin sindirimle alakalı herhangi bir problem yaşamasının önüne geçmektedir.
 • Karın ve bağırsakta bulunan gaz probleminin geçmesine ve kişinin gazla alakalı herhangi bir problem yaşamasının önüne geçmektedir.
 • Midede bulunan yanma hissiyatını büyük ölçüde önleyen kaya tuzu, kişinin midesinin rahatlamasına ve kişinin kendini çok daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır.
 • Kaya tuzu içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde vücuda giren vitamin ve minerallerin kısa süre içerisinde kana karışmasına ve kişinin çok daha sağlıklı hissetmesine yardımcı olmaktadır.
 • Vücudun kan dolaşımını düzenleyen kaya tuzu, vücutta bulunan hücrelerin çok daha sağlıklı bir boyutta olmasına yardımcı olmaktadır. İç organların sağlıklı ve sistematik bir şekilde çalışmasına yardımcı olurken kişinin kendini iyi hissetmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Vücut içerisinde oluşan ve vücutta biriken çeşitli toksinlerin vücuttan kısa süre içerisinde atılmasına kişinin vücudunun toksinlerden arınmasına katkı sağlayan kaya tuzunun yeterli ve düzenli olarak tüketilmesi fazlasıyla önemlidir.
 • Kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olan kaya tuzu, kişinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olan oldukça güzel bir gıdadır.
 • İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde kişinin acıkmasını önleye kaya tuzunun iştah kesici özelliği de bulunmaktadır.
 • Boğaz ağrısı ya da boğaz enfeksiyonu durumunda kaya tuzu ile hazırlanmış bir suyun gargara olarak yapılması boğazda bulunan tüm mikrobun giderilmesine ve kişinin hasta olmadan kısa sürede süreci tamamlamasına yardımcı olmaktadır.
 • Kaya tuzu nefesin açılmasına yardımcı olurken, solunum yollarında meydana gelen tıkanıklığın tedavi edilmesine ve kişinin kendini çok daha iyi hissetmesine yardımcı olmaktadır.
 • Kaya tuzu ile alınmış ılık bir duş tüm vücudun rahatlamasına ve aynı zamanda kişinin eklem ve kas ağrılarının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Vücut içerisinde birikmiş olan ödemlerin vücut dışarısına atılmasına yardımcı olurken, büyük ölçüde vücudu temizlemeye yardımcı olmaktadır.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve kişinin kendini sağlıklı hissetmesine yardımcı olur.
İLGİLİ MAKALE  Bu meyvenin suyu böbrekleri temizliyor, vücudu arındırıyor!

Besin değerleri şu şekildedir;

Besin Değeri100 gramda1 Porsiyon (5 g)100 gram için günlük % değer*
Kalori2 kcal0.1 kcal% 0.1
Karbonhidrat0.39 g0.0 g% 0.1
Lif0.0 g0.0 g% 0.0
Protein0.0 g0.0 g% 0.0
Yağ0.0 g0.0 g% 0.0
Kolesterol0.0 mg0.0 mg% 0.0
A Vitamini0.0 IU0.0 IU% 0.0
C Vitamini0.0 mg0.0 mg% 0.0
Potasyum17334.0 mg866.7 mg% 495.3
Kalsiyum9.0 mg0.5 mg% 0.9
Demir0.3 mg0.0 mg% 1.7

Video: Canan Karatay: Bunları asla yapmayın, beyni etkiliyor