Bazı insanlar diğerlerine oranla çok daha zekidirler ve zekalarıyla herkesi kendilerine hayran bırakırlar. Bu özellikleri nedeniyle hayatta istedikleri pek çok seviyeye ulaşan bu insanlar, burçlarıyla doğru orantıda bir zekaya sahiptirler. Bazı burçlar diğerlerine göre çok daha zekidir ve bunu herkes fark eder. Kova burcu, Balık burcu, Oğlak burcu, Aslan burcu ve Başak burcu bu konuda başı çeken burçlardır. İşte en zeki burçlar ve nedenleri.

En zeki burçlar

Kova burcu

Kova burcu, hava grubuna mensup ve çok zeki bir burçtur. Kova burcu, aklın sembolü ve temsilcisi sayılabilir. En zeki burç olan Kova burcunun yönetici gezegeni ise Uranüs’tür. Yaratıcılığı ve yenilikleri temsil eden Kova burcu, algı ve analiz yeteneği ile birlikte sahip olduğu mevcut bilgiler ile yenilerini sentezleyip kolaylıkla algılama yeteneğine sahiptir. Yeni fikirler ile son derece yaratıcı bir kimliğe sahip olan Kova burcunun vizyonu da son derece geniştir. Üstün sezgileri nedeniyle bilgileri birçok kişiden daha hızlı algılar ve hayata geçirir. Bu özellikleri nedeniyle zekaları bakımından egoları da bir miktar fazla olan Kovalar, kendilerinden daha düşük bir zekaya sahip insanlarla istedikleri samimiyeti kuramazlar.

Koç burcu

Koç burcu, egolu ve hırslı yapılarıyla çevresindeki insanları oldukça zorlayan bir burçtur. Koç burcunun sahip olduğu azim, birçok kişiden daha fazladır ve büyük bir hırsı içinde barındıran Koç burcu, algı yeteneğiyle de pek çok kişinin önüne geçer. Başarıya odaklanan ve bunun için her şeyi yapmaktan geri durmayan Koç burcunun başarısızlığa asla tahammülü yoktur. Koç burcu, öğrenmeyi ve kendisine yeni şeyle katmayı çok sevdiğinden en zeki burçlardan biri olarak nitelendirilir.

Aslan burcu

Aslan burcu, yapısı gereği lider özellikli bir burçtur ve her ortamda lider olmayı başarır. Üstelik bunu isteyerek yapmasa bile bu özelliği insanlar tarafından fark edilir yani Aslan burcu doğal bir liderdir. Diğer insanlardan çok daha geniş bir ufka sahip olduğundan yenilikleri ve kendisini ileriye taşıyacak fırsatları önceden sezebilir. Zekasıyla kendine hayran bırakan Aslan burcu, bu özelliği nedeniyle son derece başarılı bir burç olarak kabul edilir. Aslan burcu da en zeki burçlar arasında yer alır.

İLGİLİ MAKALE  Başak burcu ünlüleri - Aras Bulut İynemli, Bergüzar Korel, Uğur Dündar ve diğerleri

Başak burcu

Başak burçları da en zeki burçlardan bir tanesidir. Analitik düşünme yeteneği ile titiz ve detaycı yapısı birleştiğinde istediği her şeyi başarabilme potansiyeline sahip olan Başak burcu da başaramama durumundan nefret eder ve bu duruma asla tahammül edemez. Problemleri hızla çözebilen ve bu konuda son derece yetenekli olan Başak burcu, zekasının da farkında olduğundan bu konuda mütevazi olamayan bir burçtur. Zaman zaman çevresi için zor bir kişilik olabilen Başak burcu, çok detaycı olduğundan zekasının yanında bu özelliği nedeniyle de başarıya çok yakındır. Disiplini de aynı oranda yüksek olan Başak burcu, amacına ulaşmak için çalışmaktan yorulmaz ve biraz zorlayıcı bir hale bürünür. Mükemmeliyetçiliği ile dikkat çeken Başak burcu, en zeki burçlar arasında yer alır.

Balık burcu

Balık burcu, duygusal yapısı nedeniyle pek de zeki sanılmasa da durum tam tersi. Duygusal zekaları son derece yüksek olan ve pratik zekaya da sahip olan Balık burcu, bu konuda haksızlık edilmemesi gereken bir burçtur. Sevgileriyle pek çok kişinin üzerinde bir zekaya sahiptir.

Oğlak burcu

Oğlak burcu, zeki olduğundan daha çok akıllı bir burçtur. Hedefleri olan ve bu hedefleri her şeyin üzerinde tutan Oğlak burcu, bu özelliği nedeniyle özel hayatında son derece zorlayıcı olabilmektedir. Oldukça çalışkan bir yapıya sahip olan Oğlak burcu, hem inatçı hem de çalışkan olduğundan onun başaramayacağı bir konu kesinlikle yoktur. Kendisini biraz gözden geçirip başka şeylere de ilgi göstermesi hem Oğlak burcuna hem de çevresindeki insanlara çok daha faydalı olacaktır. Oğlak burcu da burçlar içindeki en zeki olanlardan bir tanesidir.