Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla etkileri bulunan burçlar kişinin hayatını büyük ölçüde etkileri altına almaktadır. Bu etkiler bazı durumlarda olumlu yönde neticelenirken bazı durumlarda çeşitli olumsuzluklarla neticelenmektedir. 12 burcun da birbirinden farklı pek çok farklı özellikleri bulunurken bu özellikler arasında bazı durumlarda ortak bir takım eşleşmeler bulunmaktadır. Yazımızın bu bölümünde sürekli olarak bir şeyleri kendilerine dert edinen burçları inceleme altına alacağız. İşte kendilerine sürekli olarak dert edinen burçlar…

Bu burçlar fazlasıyla dertli

Stres hayatın her alanında bulunan ve çeşitli ölçülerde kişinin hayatını etkileyen durumlar arasında yer alırken, stres ile başa çıkabilmek kişinin hayatını sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için son derece önemlidir. Stres kişinin yaşam kalitesini düşüren son derece önemli durumlar arasında yer alırken bazı burçlar çeşitli olayları sürekli olarak kafasına takmaktadır. İşte her problemi yaşantısına dahil eden o burçlar;

Başak burcu

23 Ağustos – 23 Eylül tarihi arasında doğan ve toprak elementine dahil olan kişiler başak burcudur. Başak burcu genel özellikleri itibarıyla hayatın her alanında başarılı olmak isteyen ve başarılı olabilmek için elinden gelen tüm gayreti gösteren kişilerdir. Başak burçlarının bu özellikleri bazı durumlarda hayatlarını yaşamaları noktasında çeşitli problemler yaşamalarına neden olsa da başak burçları hayatlarından fazlasıyla memnundur. Hemen hemen her konunun uzmanı olmak istemeleri ve bildiği konulara karşı üstün konuşmaları başak burcunun en belirgin özelliklerinden bir tanesidir. Hayatlarındaki her işe karşı kontrol mekanizması içerisinde olan başak burçları, kontrol altına alamadıkları olaylara karşı büyük bir sorumluluk hissiyatı içerisinde olmaktadırlar. Başarısızlıkla neticelenen her olaya karşı büyük bir sorumluluk besleyen başak burçları, olayların tüm özünü kendilerine çevirmektedirler.

İkizler burcu

21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan ve hava elementine sahip olan kişiler ikizler burcudur. İkizler burcu genel özellikleri itibarıyla değişken ruh haline sahip olan kişilerdir. İkizler burcuna bugün iyi gelen ve mutlu olmasına neden olan herhangi bir olay yarın aynı mutluluk içerisinde olmasını sağlamamaktadır. Bu durumda ikizler burcunun gelgitli olarak lanse edilmesine ve olaylara karşı sürekli olarak değişken bir yapı içerisinde olmasına neden olmaktadır. İkizler burcu aynı zamanda iletişim yönü son derece kuvvetli insanlardır. Genellikle kariyer olarak iletişim bölümünü seçen ikizler burcu bu manada tam bir işkoliktir. Ellerinden çıkan her şeyin mükemmel olmasını arzu eden ikizler burcu, olayları fazlasıyla düşünmektedirler. Beyinlerinin içerisinde pek çok farklı bilgi dolaşırken bu durum ikizler burcunun hayat içerisinde çoğu zaman yorulmasına ve kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır. Fazlasıyla sistematik bir çalışma durumu içerisinde olmaları olaylara karşı çoğu zaman yorulmalarına ve kendilerini kötü hissetmelerine neden olmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  9 Mayıs burç yorumu açıklandı! Keder ve hüznü bu üç burç zirvede yaşayacak

Balık burcu

20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğan ve su elementine sahip olan kişiler balık burcudur. Balık burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal yönleriyle fazlasıyla ön planda olan kişilerdir. Bu özellikleri dolayısıyla hayat içerisinde sürekli olarak kırılma incinme eğilimi içerisinde olan balık burçları için hayat bazı durumlarda fazlasıyla zorlayıcı olabilmektedir. Sezgileri fazlasıyla güçlü olan balık burçları, herkese fazlasıyla yardım etmek isterler. Çoğu zaman diğer insanlara iyi gelebilmek için kendilerinden ödün veren balık burçları, hayatları içerisinde olan olaylara karşı büyük bir stres hali beslemektedir. Bu durum balık burçlarını fazlasıyla yoran durumlar arasında yer alırken, balık burçlarının biraz daha az düşünmesi sağlığı açısından dikkat etmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.