Kişinin karakter oluşumunda hayli etkileri olan burçlar, kişinin hayatında büyük ölçüde çeşitli olayların değişmesine neden olmaktadır. Kişinin karakterinde irili, ufaklı oluşumların var olmasına neden olan burçları bilhassa gökyüzünde meydana gelen çeşitli olaylarla yakından ilgilenirken, bazı burçların ortak bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bazı burçlar diğer burçlara nazaran çok daha zengin olurken, yazımızın bu bölümünde para içinde yüzen burçları inceleme altına alacağız. Bu burçların sırtı asla yere gelmez…

Para kaynağı olan bu burçlara dikkat

Bazı burçlar diğer burçlara nazaran dünyaya çok daha şanslı gelebilmektedirler. Bu şans bazılarına sağlık anlamında gelirken bazılarına aşktan bazılarına ise paradan yana yüzlerine gülmektedir. Bu şanslılıkların farkına varan burçlar karşılarına çıkan ihtimalleri güzel bir şekilde değerlendirmeleri sonucunda hayat içerisinde çok daha büyük başarılara imza atabileceklerdir. Yazımızın bu bölümünde paradan yana yüzü her daim gülen burçları inceleme altına alırken, gelin o burçlar hangileriymiş birlikte öğrenelim;

Boğa burcu

21 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan ve toprak elementine sahip olan burçlar boğa burcudur. Boğa burcu genel özellikleri itibarıyla midesine fazlasıyla düşkün insanlar olurken aynı zamanda fazlasıyla rahattırlar. Genellikle pek çok işi erteleme durumu içerisinde olan boğa burçlarının bu özellikleri kendileri haricinde ki birçok kişiyi fazlasıyla rahatsız etmektedir. Genellikle çevreye karşı ilgisiz tavırları yüksek olan boğa burçları, esasında içlerinde fazlasıyla sevdiklerine değer verir ancak bu değeri gösterebilme kabiliyeti içerisinde olamazlar. Doğuştan başarılı olma durumu içerisinde bulunan Boğa burçları, zengin kelimesinin karşılığı olarak dünyaya gelmektedirler. Bilhassa iş hayatındaki sahici başarıları onların çok yüksek meblağlarda para kazanmasına iten durumların başında gelirken bu süreç boğa burçlarının her zaman lehine gerçekleşmektedir. Lüks hayata olan düşkünlükleri ve lüks eşyalar kullanma noktasındaki istek ve arzuları boğa burçlarının her zaman daha fazlasını istemeye iterken boğa burçları maddi açıdan şanslı olan burçlar arasında yerini almaktadır.

Aslan burcu

22 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasın doğan ve ateş grubuna mensup olan kişiler aslan burcudur. Aslan burçları genel özellikleri itibarıyla nerede ne konuşmasını fazlasıyla iyi bilen ve son derece aklı yerinde olan kişilerdir. Aslan burçlarının bu tutumlu ve kendinden emin davranışları onların büyük ölçüde dikkat çekmesini sağlayan unsurların oluşmasına neden olurken, aslan burçları çevresinde bulunan insanlar tarafından sürekli olarak merak edilmektedir. Doğuştan gelme bereketleri bulunan aslan burçları, çoğu zaman az da kazansa ellerindeki bereketi sayesinde paralarını arttırma durumu içerisinde bulunmaktadır. Sevdiklerine karşı son derece cömert davranışlar sergileyen aslan burçları, para harcamaktan asla çekinmezler, yerli yerinde ve kararınca harcanan meblağın yerine çok kolay bir şekilde geleceğine inanan aslan burçları, güzel ve kaliteli vakit geçirmeyi fazlasıyla sevmektedirler.

İLGİLİ MAKALE  Bu burç tüm dünyayı yese dahi doymaz! İşte 'iştahıyla ünlü' o burç ve özellikleri

Terazi burcu

23 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasında doğan ve hava grubuna mensup olan kişiler terazi burcudur. Terazi burçları genel özellikleri itibarıyla gelgitli tavırlarıyla ön planda olan burçlar olurken, terazi burçları ile anlaşmak sanıldığı kadar kolay olan bir durum ne yazık ki değildir. Hemen hemen her konuda ben bilirim egomanyasına kapılan terazi burçları bugün boylu boyunca savunduğu herhangi bir olayı yarın aynı istikrarla savunmazken, olaylardan usta bir şekilde kaçabilmektedir. Parayı fazlasıyla çok seven terazi burçları aynı zamanda parayı fazlasıyla da elinde tutmaktadırlar. Nerede hangi ürünün çok daha ucuz olduğunu bilerek hareket eden ve parasının kıymetini bilen terazi burçlarıyla para adeta dost gibidir. Her zaman kıyılarında belli bir miktar para bulunduran terazi burçları, parayı bir arkadaş gibi severler.