Kişinin karakter oluşumunda etkileri olan burçlar kişinin hayatını büyük ölçüde etkilemektedir. Bu etkilerden bazıları olumlu yönde gelişmelerin oluşmasına neden olurken bazı durumlarda çeşitli olumsuzlukların oluşmasına neden olmaktadır. 12 burç birbirinden tamamıyla farklı özellikleri bünyesinde barındırsa da bazı durumlarda bazı burçlarla ortak bir takım durum içerisinde olmaktadırlar. Haberimizde üç burcun ortak özelliklerinden bir tanesini inceleme altına alacağız. Bu üç burçlar sır saklayamıyor ve herkese her şeyi anlatıyor!

Bu burçlara güvenmeyi bırakın

Hayatın içerisinde güvenilir arkadaşlıklar, dostluklar edinmek son derece önemli ve kişiye büyük ölçüde olumlu katkıları olan bir durumdur. Ancak çevrenizde güvenemediğiniz insanların bulunması büyük ölçüde zarar görmenize yahut çeşitli yerlerden yara almanıza neden olmaktadır. Bazı burçlar insanlara uyguladığı en büyük kötülük güvenilir olmamalarıdır. Hayatın içerisinde ki dostluklara inanmayan bu kişiler büyük ölçüde çevresindeki insanları herkese satabilme potansiyelini taşıyan aynı zamanda insanları yarı yolda bırakma eğilimi içerisindedirler. Bu kişilerle yolları ayırmak kişinin kendine yapabileceği en büyük mantıklı karar olurken bu üç burçtan uzak durmanız fazlasıyla önemlidir;

İkizler burcu

21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan ve hava elementine sahip olan kişiler ikizler burcudur. İkizler burcu genel özellikleri itibarıyla gelgitli hareketler içesinde olan ve insanlara karşı da bu tavrını koruyan kişilerdir. Bugün ikizler burcunu mutlu eden şey yarın aynı mutluluğu vermemesi dolayısıyla farklı davranışlar içerisinde bulunmaktadır. Hayatta her zaman kendilerine fazlaca değer veren ikizler burcu bu özelliği dolayısıyla insanlarla anlaşabilme noktasında çeşitli problemler yaşayabilmektedir. Konuşmayı ve interaktif olarak bir iletişim içerisinde bulunmayı fazlasıyla seven ikizler burcu, bu özelliğinin kötü bir yanını da ne yazık ki yaşamaktadırlar. Bir kişiyle konuştuğu bir muhabbeti bir başkasına kısa süre içerisinde anlatma eğilimi içerisinde olan ikizler burcuna sınırlı bir güven duymanız hayrınıza olacaktır.

Kova burcu

22 Ocak- 19 Şubat tarihleri arasında doğan ve hava grubuna mensup olan kişiler kova burcudur. Kova burcu genel özellikleri itibarıyla insanların iyiliğini düşünen ve kalbi temiz olan insanlardır. Herhangi bir şekilde içlerinde art niyet bulundurmayan kova burcu ne yazık ki kendilerine söylenen bir şeyi içlerinde tutamazlar. Direkt olarak onu ortalık konusu etme durumu içerisinde olurken kova burcu ile bu noktada anlaşmak ve uzlaşma içerisinde bulunmak son derece zordur. Bilhassa yakın çevresi kova burçlarının bu özelliklerine büyük ölçüde uygunsuz bulunsa da esasında onların herhangi bir kötü niyeti olmadıklarını bilmeleri kova burçları ile görüşmelerine devam etmelerine yetmektedir. İçleri kıpır kıpır ve enerjik olan kova burçlarının arkadaş canlısı olmaları onlarla görüşebilmeniz için önemlidir.

İLGİLİ MAKALE  'Yengeç dönencesi' etkilerini göstermeye başladı! Terazi burcu 'aşkı', oğlak burcu 'parayı' bulacak (Kaynak: soru.com.tr)

Terazi burcu

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğan ve hava elementine sahip olan kişiler terazi burcudur. Terazi burçları genel özellikleri itibarıyla hemen hemen herkesle kolay bir şekilde iletişim içerisine girebilen ve insanlarla kısa süre içerisinde kaynaşabilen kişilerdir. İletişim becerilerinin fazlasıyla büyük olması terazi burçlarının hayrına olan bir durum olsa da konuşkan tavırları bazı durumlarda başlarına iş açmaktadır. Her şeyi tüm muhabbetin içerisinde karşı tarafa söyleyen terazi burçları bu durumla alakalı çeşitli kötü olaylar da yaşamaktadır. Ancak ders alma durumu terazi burçları için çok da uygun olan bir şey değildir. Terazi burcunda olan bir arkadaşınız varsa onun kötü niyetli yahut çıkarcı bir insan olmadığını bilin. Ancak gizli kalmasını istediğiniz şeyleri terazi burcu arkadaşlarınıza söylemekten çekinmelisiniz. Kendi hayrınıza bir arkadaşlığın olabilmesi için terazi burçlarıyla sınırlı bir arkadaşlık içerisinde olmayı ihmal etmeyin.