Baba Vanga neredeyse tüm dünyaya damga vurmuş ve kehanetleri ile bir çok zaman dilimi hakkında insanlığa bilgi vermiştir. İnsan üstü bir yetenek ile gelecek hakkında bilgi veren Baba Vanga’ nın günümüze kadar neredeyse bütün kehanetleri yaşanmış ve yaşanmaya da devam etmektedir. Yeni bir yıl olan 2022’nin gelmesine az bir süre kalan bu günlerde Baba Vanga 2022 kehanetleri tekrar gün yüzüne çıkmış ve bir çok kişinin ilgi odağı haline gelmiştir.

Baba Vanga Kimdir?

Baba Vanga, Eski Osmanlı Devleti topraklarına dahil olan Ustrumca’da 31 Ocak 1911 yılında dünyaya geldi. Ustrumca, günümüzde Makedonya sınırları içerinde kalmaktadır. Eski dönemlerde dünyaya gelen bu bebeğin yıllar sonrası için öngörülerde bulunacağını elbette hiç kimse tahmin edememişti.

Erken doğum nedeniyle dünyaya gelen bu bebek prematüre olduğu için yaşayacağına kesin gözüyle bakılmıyordu ve bundan dolayı bir süre isim bile verilmedi. Yaşayacağı anlaşıldığı gün ona bakan kişi sokağa çıkarak karşısına çıkan ilk kişiden bir isim söylemesini istedi. Ancak bu kişinin verdiği isim Yunanca olduğu için bebeğe verilmedi.

Sonrasında Yunan olan bir başka kişi daha Vangelia ismini verince bebeğin kaderinin Yunanca bir isim olduğu düşünüldü ve bu bebeğe Vangelia ismi verildi. Normal bir çocukluk geçiren Vangelia’da zaman içerisinde bazı tuhaflıklar olmaya başlasa da dönemin şartlarından dolayı hiç kimse bir şey anlayamadı. Zamanla gelecek hakkında bilgiler vermeye başlayan bu çocuk uzun yıllar boyunca herkesi şaşkınlığa düşüren biri olacaktı.

Baba Vanga’nın Kehanetleri Ne Zaman Başladı?

Normal bir çocuklu geçirmesine rağmen diğer çocuklar daha zekiydi ve pek fazla arkadaş edinemiyordu. Babası savaşta olduğu dönemde annesi ölünce çocukluğunun büyük bir kısmını komşuları ve akrabaları ile geçirmek zorunda kaldı. Babası savaş sonrası başka bir kadınla evlenince Vangelina’nın hayatı zorlaşmaya başladı. Ancak hayatının dönüm noktası babasının bir başka kadınla evlenmesi değildi.

O yıllarda meydana gelen bir kasırga sonrasında 2 km sürüklendi ve yaklaşık olarak 2 gün sonra bulundu. Gözleri toz içinde kalmıştı ve yapılan tedavilere rağmen tekrar görmesi sağlanamadı. 1925 yılında zamanın körler okuluna gönderildi ve hayat hakkında birçok tecrübeyi bu okulda edindi. 1925 yılında plörezi hastalığına yakalandı, doktorlar kısa süre içinde öleceğini söylese de o kısa bir süre içinde tamamen iyileşti.

İLGİLİ MAKALE  Rusya ve Ukrayna savaşını da bilen Simpsonlar'ın gerçekleşen kehanetleri

Vanga hayatının bu evresinden sonra hasta olan insanlara umut olmaya başladı ve birçok insan onun sayesinde iyileşti. Bu süreçte gelecek hakkında bir çok kehanet öne sürmeye de başlamıştı. Bazı kişiler ona inanırken bazıları hiç bir zaman inanmadı. Zaman içerisinde birçok devlet başkanı tarafından ziyaret edildi. Meme kanserine yenik düşerek 11 Ağustos 1996 yılında öldüğünde de yine aynı şekilde cenazesine bir çok devlet adamı katıldı.

Baba Vanga Kehanetleri

Bilinen veya bilinmeyen birçok Baba Vanga kehaneti var. Ancak yıllar öncesinden kendisi tarafından söylenen ve gerçekleşen bir kaç kehanet şu şekilde;

  • İkinci Dünya Savaşı sonrasında Gandi’nin ölümü,
  • 11 Eylül saldırları,
  • Obama’nın Amerika başkanı olacağı,
  • 2004 yılında meydana gelen büyük tsunami,
  • Artan sıcaklıkların insanların ve hayvanların hayatlarını büyük ölçüde etkileyeceği gibi kehanetleri bilinmektedir. Oldukça ses getiren bu kehanetlerin hepsi yaşanmıştır.

İzleyin: Baba Vanga’nın 2022 kehanetleri neler?

İşte Baba Vanga’nın 2022 Kehanetleri

Yeni yılın yaklaştığı bu günlerde Baba Vanga’nın 2022 kehanetleri de gün yüzüne çıktı. Baba Vanga yeni yılda meydana gelebilecek birçok kehanette bulunmuştu.

2022 yılı için Amerika’nın zor bir dönemden geçeceğini, deprem ve tsunami gibi felaketlerde birçok kişinin hayatını kaybedebileceğini belirtti. Aynı zamanda günümüzde neredeyse tüm dünyayı etkisi altına da alan salgın hastalıkların devam edeceğini ve yenilerinin de gündeme geleceğini, susuzluk ve kıtlık gibi sorunların meydana geleceğini ve özellikle Hindistan’da yaşayan birçok kişinin kıtlık sebebiyle ölebileceğini, tarlaların bazı hayvanlar tarafından talan edilebileceğini öne sürdü.