Türkiye’nin en popüler market zincirlerinden bir tanesi olan A 101, haftanın iki günü aktüel günler adı altında pek çok farklı ürünü uygun fiyatlarla vatandaşla buluşturuyor. Kişisel bakım ürünlerinden, temel gıda ürünlerine, ev eşyalarından, hobi eşyalarına kadar birçok ürünleri indirimli halleriyle vatandaşla buluşturuyor. İhtiyaca uygun kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri  81 ilin 914 ilçesinde 9 bin adet şubesiyle halkla buluşturmaya devam ediyor. Mağazalaşma prensibiyle günden güne büyüyen ve gelişen A101′ de indirimli günler devam ederken, A 101 market zincirinin çalışma saatleri nedir ve A 101 kaçta açılıp, kaçta açılıyor? İşte tüm detaylar…

A 101 kaçta açılıyor?

Haftanın iki günü aktüel günler adı altında pek çok ürünleri indirimli bir şekilde satışa sunan A101 market zincirinin sabah saatlerinde kaçta açıldığı ve akşam saatlerinde kaçta kapandığı merak edilen konular arasında yerini almaktaydı. Konuyla alakalı tüm merak edilenleri sizler için derledik. İşte A 101’in açılış ve kapanış saatleri…

A 101 çalışma saatlerine hafta içi ve hafta sonu 09.00 – 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

A 101 market zincirinin sahibi kimdir?

Türkiye’nin en çok tercih edilen market zincirlerinden bir tanesi olan A 101’in sahibinin kim olduğu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 81 ilin 914 ilçesinde 9 bin adet şubesi bulunan A 101’in sahipleri Aydın ailesidir. Aydın aileleri tarafından yürütülen A 101’in en baş patronu olarak nitelendirilen kişi, Turgut Aydın’dır. A 101’in resmi sitesinden sahibinin kim olduğu noktasında üç isim görülmektedir. Bu isimler, Ahmet Yaşar Aydın’ın, Turgut Aydın’ın ve Ayhan Aydın olarak belirlenmektedir.

A 101 market zinciri sahibi Turgut Aydın kimdir?

1942 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gözlerini açan Turgut Aydın, A101’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. 15 yaşında Trabzon’dan İstanbul’a göçen ve iş hayatına atılan Turgut Aydın, ilk olarak ticari şirketler kurmuş akabinde de sanayi şirketlerini kurarak iş hayatına başlamıştır. Turgut Aydın aynı zamanda Aydın Holding’in de kurucusu olarak çatısı altında pek çok kişiye istihdam sağlamaktadır. Aydın Holding adı altında Aydın’lar pek çok alanda faaliyet göstermeye devam ediyor.

Aydın Holding’in kuruluşu nasıl gerçekleşti?

Turgut Aydın’ın kurucusu olduğu Aydın Holding, İstanbul merkezli bir yapıdır. Aydın Holding’in temelleri,  1958 yılında kurucusu Turgut Aydın’ın önderliğinde filizlenmeye başlamış, akabinde de 1976 yılında Dömeks şirketinin kurulmasıyla devam etmiştir. Sahip olduğu pek çok şirketin başarılı neticelenmesi sonucunda, Turgut Aydın Holding A.Ş. kurarak tüm grup şirketleri bünyesinde toplamayı başarmıştır. 2014 yılından itibaren Turgut Aydın Holding A.Ş. çatısında perakende, denizcilik, sağlık, tekstil ve yapı gibi alanlarda faaliyet çalışmalarının yürütülmesi başlanmıştır. Günden güne büyüyen çalışmaları noktasında, Holding adı altında; A101 marketleri,  Aydın Örme, Pizza Lazza, Memorial Sağlık Grubu gibi firmalar yer almaktadır.