Annelerimiz, dünyaya gelmemizde ve bizi olduğumuz kişi yapan insanlardır. Onlara duyduğumuz sevgiyi bir sınır ile ölçemeyiz. Çocukken dünyalar kadar dememizin sebebi ise sadece dünyanın her şeyden büyük olduğunu düşünmemiz. Fakat yaşımız ilerledikçe bu hayattaki en büyük şeyin annelerimize duyduğumuz sevgi olduğunu görüyoruz. Annelere duyduğumuz sevgiden büyük başka bir şeyin olmadığını farkediyoruz. Tabii ki de anneler gününde onlara sadece bir mesaj göndermek yetmiyor. Fakat bazılarımız okul ya da iş gibi nedenler yüzünden annelerimizden uzakta olabilmekte. Bu yüzden onları mutlu etmek için güzel mesajlar atıyoruz.

Anneler günü ne zaman?

Anneler günü her yıl değişebilen bir tarihtir. Mayıs ayının ikinci pazar gününde anneler günü kutlanmaktadır. Annelerimize duyduğumuz sevgiyi göstermek amacı ile her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar’ında bu günü kutlamaktayız. Bu yıl ise anneler günü 8 Mayıs 2022 tarihinde kutlanacaktır. Her özel günlerde olduğu gibi bu özel günlerde de bizi dünyaya getiren ve bütün kahrımızı çeken annelerimize bir mesajı çok görmemeliyiz.

Anneler günü mesajı nedir?

Anneler günü mesajı, annemize duyduğumuz saygının ve sevginin bir göstergesi olarak, onları bir miktar mutlu edebilmek için yolladığımız mesajlardır. Sadece kendi annemize değil, anne olan bütün kadınlara bu mesajlar gönderilebilir. Anneler günü mesajı, karşıdaki kişiyi mutlu etmeli. Bu yüzden annenize bu özel gün için mesaj atarken, yazdığınız mesaj dikkat etmelisiniz. Fakat belirtmek isteriz ki her insan geçicidir. Bu yüzden annelerinize olan sevginizi sadece anneler günü gibi özel günlerde değil, her gün gösterin. Emin olun ki onlar bizden sadece bunu bekliyor.

Neden anneler günü mesajı atılmalı?

Anneler, bizler için dünyadaki en değerli varlıktır. Bununla birlikte annelerimizi her şeyden çok sevdiğimiz gerçeği asla değişmeyecek. Annelerimizin yanına gidemiyorsak bile onları bu özel günde bir miktar gülümsetmeliyiz. Bu yüzden de anneler günü mesajları atmak oldukça önemli. Annemize attığımız bu mesajlar ile ona duyduğumuz sevgiyi gösterebilir ve onları bu özel gününde mutlu edebiliriz. Hiçbir şey yapamıyorsanız bile anneleri mutlu edebilmek için güzel bir mesaj atıp, onların yüzlerini birazcık da olsa güldürmemiz gerekir. Belki bunu başka zaman yapamayabilirsiniz.

50 seçilmiş anneler günü mesajı

 1. Anneler merhamet ve fedakarlığın en büyük timsalleridir. Başta anneciğim ve sevgili eşim olmak üzere; insanlığa sevgi saçan tüm annelerin #AnnelerGünü kutlu olsun.
 2. “Kalbimde her zaman en değerli sen olacaksın, yerini alabilecek bir kadın hiçbir zaman olmayacak. İyi ki varsın annem. Anneler Günün kutlu olsun.”
 3. “Tek bir gülümsemen beni hayata bağlamaya, umutlarımı tazelemeye ve dünyayı sevmeme yeter ve artar bile. Yüzündeki mutluluk hiç solmasın. Dünyanın en özel kadını sensin benim için. Nice güzel günlere annem.”
 4. “Bana yaşamayı öğrettin, insan olmayı öğrettin. Bir anneden fazlası oldun benim için. En değerli dostum, en değerli destekçim oldun. Sensiz eksik olurdum, sevgisiz olurdum. Seni çok seviyorum anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.”
 5. “Her ağladığımda gözyaşlarımı dindiren, bana umut aşılayan gül yüzlü annem. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.”
 6. “Sana olan sevgimi yalnızca bir güne sığdıramam. Her gün seni daha çok seviyorum. Bazen tartışıyor olsak bile bil ki seni çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun meleğim.”
 7. “Seni görmediğim günlerde içimi tarifi olmayan bir üzüntü kaplıyor. Senin varlığın sayesinde hayatta hissediyorum kendimi. Senin varlığınla yüzüm gülüyor. İyi ki benim annemsin, anneler günün kutlu olsun.”
 8. “Her türlü acının tek ilacı benim için senin sonsuz sevgindir annem. Seni çok özledim en kısa sürede yanın olacağım. Anneler günün kutlu olsun.”
 9. “Gökyüzündeki tek ışık sensin benim için, günlerim, gecelerim seninle gözlerinle aydınlanır. İyi ki varsın birtanecik annem. Hep mutlu olacağın güzel günlere.”
 10. “Gittiğim her yönde bana doğru yolu gösteren yıldızım oldun sen. Senin sayende asla yanlış bir yola sapmadım. Seni çok seviyorum annem.”
 11. “Her şeyi bilmiyorum ama bildiğim kesin bir şey var o da bir evladın isteyebileceği en iyi anne sensin.”
 12. Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
 13. Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.
 14. Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.
 15. Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
 16. Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!
 17. Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
 18. Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.
 19. Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem
 20. Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
 21. Annem, hayatımdaki en önemli ve kıymetli varlığım. Anneler gününü kutlamak için az sözcük, çok daha fazla duygu kullanıyorum.
 22. Hayatıma önder olan ve bana her zaman doğru yolu gösteren canım annem anneler günün kutlu olsun.
 23. Anne demek hastalık olduğunda sabahlara kadar yanı başında, hiçbir karşılık beklemeden duran demektir. Çocuk demek ise onu uyandırmak isteyen annesine huysuzluk yapandır. Annem, iyi ki varsın! Anneler gününü kutlarım.
 24. Bugün anneler günü ancak benim için seninle geçirdiğim her gün güzel canım annem. Sen bana en zorlu anlarımda destek oldun, en yakın arkadaş, en yakın baba en yakın kardeş oldun. Her şeyimi sen karşıladın canım anneciğim ve iyi ki benim annemsin. Seni ne kadar sevdiğimi bahsetmeye gerek bile duymuyorum çünkü kelimeler yetersiz kalacaklar biliyorum. Seni her şeyden çok seviyorum.
 25. Bir çocuğun başına gelebilecek en büyük şans senin gibi bir anneye sahip olmandır. O şanslı çocuk ise ben oluyorum ve bu şansımdan ötürü sana çok minnet duyurum canım anneciğim. Anneler gününü en içten duygularım ile kutluyorum.
 26. Artık çocuğun büyüdü ve sana hediye gönderiyor ama anne senin gözünde hep küçük çocuğun olarak kalacağımı da biliyorum. Kaç yaşında olursam olayım hep senin çocuğun olacağım ve sen benim hep üzerime titreyeceksin. İyi ki de böyle! Anneler gününü kutlarım.
 27. Küçükken her zaman yanımda olacağını sanarak çok mutlu olurdum ancak sonra bir sürü neden yüzünden ayrı düşebildik. Bu ayrılıklar neden oluştuğuna dair çok düşündüm ve anne hepsinin benden kaynaklandığını üzülerek fark ettim. Ben hâlâ senin dizine yatıp uyumak ve hiçbir şeyi düşünmek istemeyen kişiyim. Bir an önce bu isteğimi gerçekleştirmek istiyorum. Anneler gününü kutlarım.
 28. Sen benim için peşimi hiçbir zaman bırakmayan sevgi oldun anneciğim. Ne olursam olayım, nerede bulursam bulanayım, sen belki yanımda gelemedin ama her zaman benimle birlikte oldun. Senin yaşamda olman uzaklarda olsak bile beni sana yakın kılıyor. Anne, ben doğduğumdan beri seni seviyorum ve hâlâ ilk günkü kadar aslında çaresizim. Senin yaşamımda olmana ihtiyacım var ve lütfen bu yüzden asla ayrı düşmeyelim birbirimizde. Mesafeler gün geldiğinde kısalır ancak kalp bağımız koptuğunda bunu bir daha sağlayamayız. Ben her zaman senin küçük çocuğun olarak kalacağım, anneler günün kutlu olsun.
 29. Annelerin en güzeli, iyi ki varsın, iyi ki benim annemsin, anneler gününü kutlar, seni ne kadar çok sevdiğimi söylemek isterim SENİ SEVİYORUM.
 30. Kokunla, sesinle, gülüşünle her zaman benim için herkesten ayrı oldun anneciğim. Yaşamda sadece karşılıksız bir şekilde beni seven sen olduğunu biliyor ve keşke her zaman yanımda olsan diyerek sana olan özlemimi bir anneler gününde daha dile getiriyorum.
 31. Seni nasıl anlatmalı canım annem. Gösterdiğin özveriyi bana kim gösterir? Kimse senin kadar düşünceli olamaz. Geceleri uykundan uyanıp benim üstüm örtük mü diye kim bakar? Seni sadece her zaman seveceğim ve sevmeye devam edeceğim. Canım annem, anneler günün kutlu olsun.
 32. Sabahları benim için en büyük mutluluk, kahvaltı sofrasında annemin oturmasıdır. Bundan daha büyük bir mutluluk ne olabilir zaten?
 33. Anne seni çocukken hiç anlamadım çünkü çocuktum pek düşünemiyordum. Şimdi büyüdükçe senin ne kadar özel ve benim için kıymetli olduğunu her zaman daha iyi görüyorum. Kimse senin yanımda olduğun gibi benim yanımda olmadı. Canım anneciğim, seni bir daha hiç üzmeyeceğim, anneler gününü kutlarım.
 34. Anneler günü için sana hediye almadığımı sandın ama buna eminim hiç üzülmemişsindir. Çünkü benden hiçbir şey beklemezsin, sadece sağlıklı olayım, iyi olayım senin için dünyanın en büyük mutluluğudur bu durum. Annem benim, seni daima sevecek ve her zaman senin biricik çocuğun olarak kalacağım. Hediyen ile birlikte anneler gününü kutlarım.
 35. Hayattaki en değerli sığınağım. Benim için sen her zaman özel her zaman biricik oldun. Seninle yeri geldi kavga ettik, kırıldık ve ayrı düştük. Ancak bu anlarda hep benim sana adım atmamı bekledin. Her zaman kendini geride tuttun çünkü senin için ben kanından, canından bir parça oldum her zaman. Sonra tekrar bir araya geldik ve hiçbir şey olmamış gibi hiçbir şeyin sözünü açmadın. Bunu yaşamda bir tek sende gördüm, iyi ki varsın benim canım annem.
 36. Benim tek güvendiğim, tüm fırtınalar sonrasında sığındığım özel limanım olan annem. Anne sen benim için her zaman özel, her zaman ayrı ve her zaman başka insanlardan ayrı oldun. Gözyaşlarımı tutamıyorum şu anda ama insan mutlu olduğunda da ağlar anneciğim, anneler gününü kutlarım.
 37. Şimdi yaşamda olmamın, büyümemin, kendime ait bir yaşamımın olmasının en büyük sebebi sensin anneciğim. Beni her zaman sınırsız bir sevgiyle sevdin, beni her zaman herkesten üstün tuttun. En zor anlarımda bile yanımda olarak bana karşı her zaman iyi oldun. Yaşamdaki en büyük dayanağım, anneler gününü kutlar ve iyi ki varsın demek isterim.
 38. Fedakarlık sözcüğü için tek bildiğim ifade sen olduğundur anneciğim. Şefkatin tüm engelleri aşmamı, istediklerim olmasa bile rahatlıkla yanına döneceğim birisinin olduğunu bilmeyi gerektirir. Küçükken yaşamını kurduğum hayata şimdi sahipsem bu senin sayesinde olmuştur. Mutluluğumu bana dünyada hiçbir şey senin kadar veremez. İyi ki varsın anneciğim, anneler günün kutlu olsun.
 39. En korkutucu gecelerde bana yer açarak yanında verir ve böylece kendimi güvende hissetmemi sağlardın. Hasta olduğumda ilaçlardan çok senin şefkatin bana iyi gelirdi. Zamanın tümünü bana ayırır, bundan dolayı bir takdir, bir teşekkür bile beklemezdin. Sadece yapman gerektiğini yapmayı ne kadar güzel kendince kabullenmiştin canım anneciğim. Şimdi tüm bunlar için sana teşekkür ediyorum. İyi ki varsın yaşamımda, iyi ki ben senin çocuğunum!
 40. Bu dünyada tek güvendiğim insan sensin anneciğim. Çünkü en tatlı uyku sadece senin ağzından çıkan ninniler ile oluyor. Sevgi de sadece senin gözlerinde beliriyor. Ben asla seni unutmam asla seni sevmekten vazgeçmem. İyi ki varsın canım anneciğim, anneler günün de kutlu olsun.
 41. Bu anneler gününde ilk kez yan yana değiliz anneciğim. Bilirsin bu günü hiç unutmamam ve her zaman kutlar ve gözlerindeki mutluluğu görmekten büyük bir haz duyarım. Ama canım anneciğim, şimdi istemeden de olsa ayrıyız ve ben gözlerini mutluluğu görememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Ancak hiçbir zaman üzülmemi istemediğin için beni de merak etme anneciğim. Ben her zaman sen yaşamımda olduğun sürece iyi olacağım. Anneler günün kutlu olsun.
 42. Her zaman karşında masum ve sevgine muhtaç bir çocuk duruyordu. O çocuk günden güne değişse ya da büyüse de içindekileri hiçbir zaman kaybetmedi ve içindekileri hiçbir zaman yitirmedi. Canım anneciğim, ben seni her geçen gün daha fazla özlüyor, her geçen gün daha fazla beni affetmeni bekliyorum. Affet canım anneciğim, çünkü ben seni ne kadar kırdıysam o denli de üzüldüm. Şimdi anneler gününü fırsat bilerek beni affedeceğini umarak ve bekleyerek anneler gününü kutluyorum.
 43. Dünyadaki benim için en güzel kadın sensindir canım annem. Ben seninle birlikte mutlu, seninle birlikte zengin, seninle birlikte güvendeyim. Şimdi ben de anne oldum ama hiçbir zaman senin bana hissettiklerini unutmadım. Benim için çocuklarım da her zaman seninki gibi bir sevgi ile büyüyecekler. Anneler günümüz kutlu olsun.
 44. Bana sarıldığın an tüm ağlamalarım kesilir, bir başkası olur adeta bulutların üzerine çıkarak kendimi ayrı bir yerde bulurdum. Çünkü senin kolların en iyi ilaç gelirdi bana. Şimdi o kollarını, kollarının kokusunu o kadar çok özledim ki bir an önce beni tekrar kollarına almanı bekliyorum anneciğim. Anneler gününü kutlarım.
 45. Anne, seni ne kadar üzmüş ya da kırmış olsam da benim için en özel varlık bu yaşamda sensin. Çünkü sen benim annemsin, beni en çok tanıyan ve en çok bilensin. Aramızdaki ayrılığın ya da kızgınlığın daha fazla sürmemesini dileyerek, bana sarıldığın anları özlemle bekleyerek anneler gününü kutluyorum.
 46. Her şeye katlanan, benimle birlikte her zaman yan yana olan, değeri biçilmeyen ve melekleri kıskandıran varlık, yani annem, bu dünyada sen olduğun sürece her zaman kendimi en mutlu insan kabul edeceğim. Anneler gününü bu vesile ile kutlarım canım anneciğim.
 47. Elbiselerine sığamayacak kadar kocaman olan karnında beni aylarca taşıyan canım annem, iyi ki varsın. Seni minnetle kucaklıyorum; anneler günün kutlu olsun.
 48. Annem, hayatımdaki en önemli ve kıymetli varlığım. Anneler gününü kutlamak için az sözcük, çok daha fazla duygu kullanıyorum.Hayatıma önder olan ve bana her zaman doğru yolu gösteren canım annem anneler günün kutlu olsun.
 49. Anne demek hastalık olduğunda sabahlara kadar yanı başında, hiçbir karşılık beklemeden duran demektir. Çocuk demek ise onu uyandırmak isteyen annesine huysuzluk yapandır. Annem, iyi ki varsın! Anneler gününü kutlarım.
 50. Uzun süre oldu belki de görüşmeyeli. Ancak her dizim kanadığında seni arıyorum. Yanında olamadığım için üzgünüm. Ama telafi edeceğime söz veriyorum. Seni bu dünyadaki her şeyden çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.