Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile akıllı telefon kullanımı yaygınlaşmıştır. Birçok insan akıllı telefon kullanmaktadır. Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte insanlar, hangi telefonları kullanması gerektiği konusunda da oldukça kararsız kalmaktadırlar.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir akıllı telefon almaya karar verildiğinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır.

Bunlar;

  • İşletim sistemi (Android / İOS),
  • Hızı,
  • Kullanımı kolay olması,
  • İşlevselliği,
  • Kamera çözünürlükleri,
  • Arayüzü,
  • Veri aktarım biçimi.

Samsung'dan iPhone'a veri aktarma

Android ve İOS İşletim Sistemleri

İşlevsel olarak benzer özelliklere sahip olan Android ve İOS işletim sistemleri, kullanım açısından birçok farklı özelliklere sahiptir. bu özelliklerden biri de veri aktarım biçimidir. Android ve İOS işletim sistemleri farklı veri aktarım biçimlerine sahiptir. Android cihazlar her türlü cihaza kolay bir şekilde veri aktarmaya imkan tanırken, İOS cihazlar sadece kendi cihazlarına veri aktarım imkanı vermektedir.

Bu durumda kullanıcılar manuel olarak veri aktarma yoluna gitmektedirler. Manuel olarak veri aktarmak da zaman kaybına yol açmaktadır. Bu açıdan kullanıcılar, hangi işletim sistemine sahip akıllı telefon ile kullanmaya başladı ise, yine aynı işletim sistemine sahip akıllı telefon ile devam etmeyi tercih etmektedir.

Birçok kullanıcı veri aktarım biçimlerinden dolayı işletim sistemini değiştirmeye yanaşmasa da, aslında iki işletim sistemi arasında veri transferi görüldüğü kadar korkulacak bir durum değildir. İOS işletim sisteminin İOS 9 ile birlikte kullanıma sunduğu ”Move to İOS” uygulaması ile kolay bir şekilde veri aktarılabilmektedir.

Samsung Akıllı Telefonda Yer Alan Medya Dosyalarını iPhone Telefona Aktarma

Samsung Android cihazda yer alan medya (fotoğraf, video, müzik) dosyalarını iPhone (İOS) cihazına kolay bir şekilde aktarma yapılabilmektedir. Bunun için ”iTunes” uygulamasının bilgisayara yüklenmesi gerekmektedir. iTunes uygulamasını bilgisayara yükledikten sonra, Android akıllı telefonda yer alan dosyaları hafıza kartı, kablo ya da telefon uyumlu flash bellek aracılığı ile veriler bilgisayara aktarılmalıdır. Daha sonra iTunes uygulaması açılır ve dosyalar uygulama üzerine sürüklenir. Dosyalar sürüklendikten sonra da son olarak İPhone cihaz ile iTunes uygulaması senkronize edilmelidir.

Fotoğrafları aktarmak için iTunes uygulamasında İPhone cihazı seçilir ve fotoğraf sekmesinde ”Sync photos from” işaretlenir. Daha sonra fotoğrafların taşındığı dosya seçilerek ”Apply” butonuna tıklanır. Aynı şekilde bu işlem videolar ve müzikler içinde uygulanarak kolay bir şekilde dosyaların aktarımı yapılır.

İzleyin: Eski Android telefondan iPhone’a geçiş! ( Transfer from Android phone to iPhone )

Telefon Rehberini Aktarma

Samsung cihazda yer alan telefon rehberini İPhone cihazına kolay bir şekilde aktarılabilmektedir. Bunun için Google hesabı kullanılmaktadır. Samsung cihazda yer alan ”Ayarlar” kısmına girilerek ”Hesaplar ve Senkronizasyon” seçilir. Daha sonra Gmail hesabına giriş yapılarak senkronize edilir. Samsung cihazda senkronizasyon işlemi tamamlandıktan sonra, iPhone cihazda yer alan ”Ayarlar” kısmından ”Mail, Kişiler, Takvimler” seçilerek Gmail hesabı buraya eklenir. Bu şekilde Samsung cihazda yer alan telefon rehberi iPhone cihazında rahatlıkla görülebilmektedir.

Seyredin: ANDROİD REHBERİ İPHONE AKTARMA

Kısa Mesajları Aktarma

Birçok kullanıcı açısından mesajların aktarımı da önemli konular arasında yer almaktadır. Kullanıcılar önemli mesajlarını başka bir işletim sistemine sahip cihaza kolay bir şekilde aktarmayı istemektedir. Bunun için birçok yöntem yer almaktadır. Kullanıcılar tarafından tercih edilen yöntemlerden biri de mesaj taşıma uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ile kısa mesajları kolay bir şekilde Samsung cihazdan İPhone cihazına aktarılabilmektedir.

Notları Aktarma

Akıllı telefonlarda yer alan not uygulaması kullanıcıların çoğunlukla tercih ettiği uygulamalardandır. Birçok kullanıcı telefonda tuttuğu notları başak bir cihaza kolaylıkla aktarmayı istemektedir. Android ve İOS işletim sistemlerinin kullandığı not tutma uygulamaları farklı olabilmektedir. Bu açıdan notları aktarmak kolay olmayabilmektedir. Bunun için farklı uygulamalardan yardım almak gerekir.

Bir bilgisayar yardımı ile notlar bilgisayar ortamına taşınır ve daha sonrasında diğer cihaza aktarılabilmektedir. Bir diğer yöntem ise, Samsung cihazında kullanılan Google hesabı senkronize edilir ve iPhone cihazına Google hesabını ekleyerek birçok bilgi İPhone cihazına kolay bir şekilde taşınabilmektedir.

Samsung'dan iPhone'a veri aktarma-kisileri-tasi

Google Servislerini ve Diğer Uygulamaları Aktarma

Samsung cihazlarda yer alan Google servislerinin bir benzeri de İPhone cihazlarda yer almaktadır. İPhone cihazda yer alan ”AppStore” mağazasından uygulamalar yüklenerek aynı bilgiler ile giriş yapılabilmektedir. Bu şekilde, uygulamaları aktarmaya gerek kalmadan kullanmaya devam edilebilmektedir.

 

Etiketlendi:

,