Son dönemlerde girdiğimiz her yerde çalan müziklerin birbirinden apayrı tarzda olması, hemen hemen her müziğin zihinlerde yer edinmesine neden oldu. Zihinlerde yer edinen bu müziklerin sözlerinin bilinmemesi ya da akla gelmemesi ise istenilen şarkıları bulma noktasında çeşitli zorlanmaların oluşmasına neden olmaktadır. Oysa yeni süreçte meydana gelen mırıldanarak şarkı bulma uygulamaları sayesinde bu süreç çok daha kolay bir hale geldi. Mırıldanarak dilediğiniz şarkıları şu şekilde kolayca bulabilirsiniz…

Mırıldanma yoluyla şarkı nasıl bulunur?

Bir ortam beğendiğiniz şarkının ne olduğunu bilmiyorsanız, ancak bilmediğiniz bu şarkıyı büyük ölçüde dinlemek istiyorsanız son derece pratik ve kolay bir yönteminin olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Şarkı çalarken, şarkının ne olduğunu bulan ve oldukça kullanışlı bir uygulama olan “Shazam” çıktığı günden itibaren pek çok kullanıcı tarafından severek kullanılmaya başlanmıştı. Shazam çalışma sistemi ve prensibi olarak mevcut olan çalan şarkı üzerine yoğunlaşırken bilmediğiniz şarkıyı dinlemek için bulabilmek çok daha zor olan durum arasında kalıyor. Mırıldanarak şarkı bulabilmek için “Google Asistan” özelliğini kullanmanız yeterli. Google Asistan özelliği sayesinde mırıldandığınız şarkıyı kolay bir şekilde bulabilmeniz son derece mümkün olan durumlar arasında yerini alırken, Google Asistan’ın sunduğu bu uygulamayı nasıl kullanmanız gerektiğini haberimizden öğrenebilirsiniz.

Google Asistan ile mırıldanarak şarkı nasıl bulunur?

Mırıldanma yöntemiyle Google Asistan üzerinden mırıldadığınız şarkıyı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Mırıldanma ya da ıslık çalma yöntemiyle dilediğiniz şarkıyı size bulan Google Asistan, bu özelliği sayesinde henüz keşfedilmeyen bir teknoloji olsa da ilerleyen süreçlerde çok daha fazla rağbet göreceğini tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Google Asistan sistemi sayesinde mırıldadığınız şarkının bulunmasını istiyorsanız şu adımları eksiksiz bir şekilde izlemeniz, Google Asistan üzerinden dilediğiniz şarkıyı kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır. İşte o gerekli adımlar,

  • Öncelik Google uygulamasının son güncellemesini telefonunuza indirim ve tüm güncellemelerin eksiksiz bir şekilde olduğundan emin olun.
  • Güncellemelerden emin olduktan sonra mikrofon simgesine tıklayın.
  • Mikrofon özelliğine tıkladıktan sonra Google Asistan’a bu şarkı ne sorusunu sorun.
  • Akabinde açılan panel sonrasında zihninize takılan o şarkıyı mırıldanmaya başlayın.
İLGİLİ MAKALE  El insaf sözleri nelerdir ve El insaf şarkısı kime aittir?

Yukarıda yer alan aşamaları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra Google Asistan size mırıldandığınızda şarkıya nazaran gerekli listelemeleri verecek. Bu listelemeden istediğiniz şarkıyı kolay bir şekilde bularak, zihninize kazılı kalan müziğe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Google Asistan’ a gelen mırıldanarak şarkı bulma özelliği Android ve iOS uygulamasının kullanımına sunulurken aynı zamanda Google Asistan 20’den fazla dili desteklediği de biliniyor.

Son teknoloji mırıldanarak şarkı buluyor

İlerleyen teknoloji sayesinde mırıldanarak şarkı bulmak son derece kolay. Uzun zamandır zihninize takılı kalan ancak bir türlü bulamadığınız şarkıyı bulabilmek için mırıldanarak şarkı bulma özelliği olan Google Asistan’ı deneyebilirsiniz. Google Asistan sayesinde günlerdir düşündüğünüz şarkıyı bir çırpıda bulabilirken aynı zamanda yeni şarkılar keşfedilme imkanına da sahip olabilirsiniz. Mırıldanma yöntemi sayesinde şarkı bulma kolaylığı sunan Google Asistan, üzerinden şarkıyı bulabilmek için ilk olarak yapmanız gereken şey Google Asistan uygulamasının son sürümünü indirmek olacak. Google Asistan’ın son sürümünü indirdikten sonra mikrofon simgesine tıklayın. Mikrofon simgesine tıkladıktan sonra dilediğiniz ya da aklınıza takılan şarkıyı mırıldanın veyahut ıslık şeklinde mikrofona doğru yönlendirin. Bu iki yöntemi uyguladıktan sonra Google Asistan karşınıza mırıldandığınız şarkıya uygun seçenekleri çıkartacak. Karşınıza çıkarttığı seçeneklerden uygun olanı seçmeniz durumunda günlerdir zihnini meşgul eden o şarkıyı oldukça kısa süre içerisinde bulabileceksiniz. Aynı zamanda Google Asistan üzerinden mırıldandığınız şarkıya benzer diğer, şarkıları da keşfedebilme imkanınız bulunuyor.