Cep telefonları; artık lüks değil, günlük hayatın önemli birer parçası haline geldi. Bunun yanı sıra; en etkili ve en çok tercih edilen iletişim aracı olmasıyla birlikte, insanlar için de bir ihtiyaç halini almış durumda. Bu nedenle cep telefonu kullanan milyonlarca insan var. Geçmiş yıllarda; cep telefonları sadece ihtiyaç amaçlı olarak ve iletişim için kullanılırken bugün birçok farklı işlemin aynı anda yapılabildiği, önemli bir teknolojik cihazdır.

Her yıl farklı bir modeli ortaya çıkan, onlarca farklı özellik eklenen, zaman zaman modellerinin değişim hızına ayak uyduramadığımız cep telefonları birçok farklı kriterde değerlendiriliyor. Çünkü herkesin, kullandığı veya almayı düşündüğü bir telefondan beklentisi farklı farklı. Bazı insanlar menünün kolay anlaşılabilir olmasına dikkat ederken, bazıları daha net fotoğraflar çeken bir kamera beklentisi içinde oluyor.

Kimileri de ekran veya telefon boyutuyla ilgileniyor. Bütün bu beklentiler ve kriterler göz önüne alındığında; piyasada bulunan birkaç marka ve model en çok tercih edilen ve en çok kullanılan marka ve modeller arasında yer alıyor. Bunlardan birisi de 2010 yılında kurulan ve popülerliğini her yıl biraz daha arttıran Xiaomi markası. Peki Xiaomi telefonlardan hangileri daha iyi? Hangisinin fiyatı daha uygun, hangi model daha fazla özelliğe sahip? İşte En İyi Xiaomi Telefon Modelleri – Fiyatları Ve Performansları.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11

Xiaomi markasının deyim yerindeyse ” amiral gemisi ” modeli olan bir cep telefonudur. Özellikle; kamera konusunda yüksek performans bekleyenlerin ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bir model. 108 MP kamerası sayesinde, başka hiçbir ekstra cihaza ihtiyaç duymadan, çok net çekimler yapabilmek mümkün. Bunun yanı sıra ekran boyutu da oldukça büyük. Yani büyük ekranlı telefon tercih edenlerin de ihtiyaçlarına cevap verebilecek türde bir model. Xiaomi Mi 11 modelinin diğer özellikleri ise şunlardır:

 • 6.81 inç Amoled Ekran – 108 MP arka kamera
 • 8 GB Ram ve 128 GB depolama alanı – 4.600mAH batarya
 • 5G uyumu – 196 gram ağırlık
 • 20 MP Ön kamera

128 GB’lık modeli 16 bin TL civarında satılıyor.

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T Pro

Geçen yılın sonlarına doğru; Xiaomi firması, Mi 10 modeline, Mi 10T modelini ekledi. Bu modelin en dikkat çekici özelliklerinden birisi de uygun fiyatlı bir ” amiral gemisi ” olması. Özellik olarak bakıldığında; Mi 11 ile çok yakın özelliklere sahip bir telefon. Fakat bütçesini çok fazla zorlamak istemeyenler için vasat durumda bir tasarımla üretilmiş. Ayrıca hızlı parmak izi okuyucu, 144 Hz ekran tazeleme hızı gibi özellikler de mevcut. Telefonun diğer özellikleri ise şu şekilde:

 • 6.67 inç LCD ekran – 218 gram ağırlık
 • 8 GB ram ve 128 GB depolama alanı – 5G uyumu
 • 5.000mAH batarya – 20 MP ön kamera
 • 108 MP arka kamera
İLGİLİ MAKALE  iPhone piliniz kaç şarj döngüsüne sahip olduğunu biliyor musunuz? Nasıl öğrenebilirsiniz?

256 GB’lık modeli 14 bin TL civarında satılıyor.

Xiaomi Poco F3

Xiaomi Poco F3

Xiaomi Poco F3

Xiaomi firmasının en çok tercih edilen modellerinden; üçüncü sırada yer alan Xiaomi Poco F3 tıpkı diğer iki model gibi uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çeken bir telefon. Ayrıca; fiyatına göre hem yüksek performans hem de yüksek çözünürlüklü bir ekran deneyimi sunuyor. Telefonun diğer özellikleri ise şunlar:

 • 6.67 inç Amoled ekran – 48 MP arka kamera
 • 5G uyumu – 20 MP ön kamera
 • 6GB ram ve 128 GB depolama alanı – 196 gram ağırlık
 • 4.520mAH batarya

256 GB’lık modeli 5 bin TL civarında satılıyor.