Kripto paraların popülerleşmesi ile yatırımlarınızı güvenli saklama opsiyonları da oldukça önem kazandı. Bilgisayarınızda ya da iOS, Android cihazlarında kullanabileceğiniz Exodus Wallet tümüyle ücretsiz. Hem Bitcoin(BTC) hem de diğer altcoin’leriniz için kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu, kullanımı kolay olan bu cüzdanı zorlanmadan kullanabilirsiniz.

İzleyin: Bitcoin cüzdanı nasıl oluşturulur? EXODUS cüzdan nasıl kurulur, kullanılır?

Exadus Wallet(Cüzdan) nasıl kurulur?

 • Önce exodus.com internet sitesine  giriyoruz “Get Exodus Now”a tıklıyoruz.
 • Burada yeni m1 mac kullanıyorsanız m1 seceneğine basıyoruz. Eğer windows veya linux kullanıyorsanız download Exodus’a tıklıyoruz.
Exodus kurulum

Exodus kurulum

 • İndirme işlemi sonrası Exodus’un kurulumunu yapıyoruz ve ayarlar bölümüne geliyoruz. Backup sekmesine girip bir sifre belirliyoruz.
Exodus şifre belirleme

Exodus şifre belirleme

 • Bu kısımda karşımıza sayılarla eşleşen 12 tane boşluk çıkıyor. Faremizin imleci bu sayıların üzerine getirdiğimizde bize bir kelime gösteriyor.
Exodus kelime onayı

Exodus kelime onayı

 • Bu kelimeleri eşleştiği sayılarla birlikte not almalısınız. Bu 12 kelimelik şifre sayesinde cüzdanınıza her yerden ulaşabileceksiniz. Bu 12 kelimelik şifreyi asla kaybetmemelisiniz. Yoksa cüzdanınıza ulaşamayabilirsiniz. Güvenli bir yerde saklayınız. Kimse ile paylaşmayın.
 • Bu kısımda 12 kelimelik şifreyi doğru kaydedip kaydetmediğinizi test ediyor ve verdigi kelimelerden hangisinin bizim şifremizin icinde oldugunu soruyor. Doğru şıkkı seciyoruz ve “finish (bitir)”diyoruz.
 • Exodus cüzdan kurulumunuz tamamlandı.

Exadus Wallet(Cüzdan) yorumları

Arayüzü o kadar tatlı bir uygulama ki, bu kadar olur. sade ama mükemmel tasarım yapan adamlara bayılıyorum. her şey ne kadar basit, o kadar iyi.

Kullanışlı bir cüzdan olduğu düşüncesindeyim daha geliştirecekleri çok yönleri var ama en azından tüm portfolyomu yönetmeme olanak sağlıyor. Ledger dışında bilgisayarım da tuttuğum bir miktar kripto Exodus’da.

Arayüzü ile beni benden alan multi currency destekli coin cüzdanı.

Exadus Wallet nasıl kullanılır?

Bilgisayarınıza yukarıdaki adımları kullanarak kuracağınız bu cüzdan ile BTC, ETH, LTC, Dash, DOGE ve 150’den fazla kripto para için kullanılabilir ve kolayca işlem yapabilirsiniz.

Exodus’un Avantajları

 • Kayıt gerekli değildir,
 • Kişilik doğrulaması ihtiyacı yoktur,
 • Özel anahtarlar yalnızca kuran kullanıcının bilgisayarında saklanır,
 • Bir çok para birimi desktekliyor.
İLGİLİ MAKALE  Dolar aslında kaç lira? Felaket Tellalı Selçuk Geçer'den kriz uyarısı geldi

Ayrıca Exodus cüzdan içerisinde dahili alım satım özelliği de bulunuyor. Kripto paralar arasında takası buradan da yapabilirsiniz.

Exadus Wallet güvenli mi?

Tabi ki borsalarda paranızı tutmaktan çok daha güvenli. Ama bu 12 kurulum sırasındaki kelimeyi mutlaka güvenli bir yerde saklamalısınız. Kağıt veya donanım cüzdanları ile kıyaslarsanız, donanım ve kağıt cüzdanlar güvenlik tarafında tüm Exadus benzeri yazılım cüzdanlara göre öne çıkacaklardır. Yazılım cüzdanları bu nedenle çok büyük meblağlar saklamak için önermeyiz. Ama kolaylık açısından Exadus oldukça pratik.