Kadınların belki de değiştirmekten en çok hoşlandığı saç renklerinin bazıları inanılmaz güzel sonuçlar doğururken bazı renk tercihlerinin büyük bir hüsranla neticelendiğini gözlemliyoruz. Bu hüsranın asıl nedeni kişinin kendi ten rengine göre saç rengini seçmemesinden kaynaklanmaktadır. Ten rengine göre seçilmeyen saç renkleri kişiyi olduğundan çok daha büyük gösterebiliyorken aynı zaman da kişinin teninde de çiğ bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Peki esmer kadınlar hangi saç rengini seçerse daha çok yakışır ve esmer kadınlar hangi saç rengini tercih etmelidir?

Esmer kadınlara hangi saç rengi yakışır?

Esmer insanların kapıldığı yanılgıların en büyüğü kendilerine uygun saç modeli ve saç renginin olmamasıdır. Esasında bu düşünce oldukça yanlıştır. Esmer kadınlara uygun saç rengi ve saç modeli hiç de azımsanmayacak noktadır. Esmer ten oldukça ilgi çekici ve havalı bir görünüme sahiptir. Bu esmer teni çok daha iyi bir seviyeye çıkarmak için saç renginin büyük önemi bulunmaktadır. Esmer tene yakışan renk tonlarını belirledikten sonra, tarzınıza ve saç yapımınıza göre bir renk skalası oluşturup bu doğrultuda saç renginize karar vermeniz sizi olduğunuzdan çok daha canlı ve pozitif gösterecektir. Esmer tene sahip olan kadınlar şu saç renklerini tercih edebilir;

Esmer tenin cazibesini soğuk kahveyle ortaya çıkarın

Soğuk kahve, pembe cilt alt tonuna sahip kişilere en çok yakışan ve kişiyi olduğundan çok daha sağlıklı ve büyüleyici bir forma sokmaya yarayan mucizevi bir renktir. Esmer tenlere kusursuz bir uyum sağlayan soğuk kahve, buzlu çikolata ya da koyu kestane olarak da bilinmektedir. Cildin ışıltısını ve parlaklığını ortaya çıkarmak isteyen esmer tenli kadınların kesinlikle tercih etmesi gereken renkler arasında yer almalıdır. Eğer esmer tenliyseniz ve saçınızda farklılık yaratmak istiyorsanız düşünmeniz gereken ilk ren soğuk kahve olmalıdır.

Esmer ten de bal köpüğü bir başka

Esmer tenli kadınlara sarı ve tonları renginin yakışmayacağı pek çok kişi tarafından benimsenen fakat yanlış olan bir düşünce silsilesidir. Bu düşüncenin ortaya çıkmasının asıl nedeni kişinin doğru sarı tonu kendinde yakalayamamasından kaynaklanmaktadır. Doğru sarı tonunun esmer tene uygulanması, kişinin çok daha etkili bakışlara sahip olmasını sağlayacaktır. Ten renginize kontrast tondaki bir bal köpüğü sizi çok daha keyifli bir görünüme kavuştururken aynı zamanda çok daha canlı ve cıvıl cıvıl görünmenize yardımcı olacaktır. Saçınızda sanki güneş ışıkları dolayısıyla açılmışçasına bir görünüm seviyorsanız o noktada saçınıza bal köpüğüyle yapılmış geçişli ışıltılar attırmayı tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Evde saç bakımı nasıl yapılır? Karbon maske nedir, ne işe yarar?

Esmer tene esmer saç rengi

Büyük bir klasik olan ama aynı zamanda muhteşem bir görüntünün kuşkusuz örneği olan esmer tenli kadınların esmer saç seçimleri kişinin cazibesinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Esmer tenine sahip kişilerin siyah saç rengi tercih etmesi kişinin çok daha etkileyici bakmasına yardımcı olurken, büyük bir bütünlük de sağlamaktadır. Bütününüzde asil bir görünüm için esmer ten rengine sahipseniz siyah saçmayı tercih edebilirsiniz.

Esmer teninizi kızıl kahve ile ortaya çıkarın

Kızıl kahve ve tonları esmer saç rengine sahip olan kadınların güzel ve bütün bir görünüme kavuşmaları için oldukça önemli renkler arasında yer almaktadır. Kızıl kahve rengini hemen hemen her saç kesiminde kolaylıkla kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda renginizin çok daha güzel bir şekilde ortaya çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Bilhassa sonbahar aylarında esmer tenli kadınların saçını kızıl kahveye boyatması kişinin havayla da büyük bir uyumla yaşamasını sağlar. Eğer siz de saç renginizde değişiklik yapmak istiyorsanız kızıl kahveyi deneyebilirsiniz.

Video: Esmerlerin saç rengi nasıl olmalı? – Esmerlere hangi saç rengi yakışır? – Sunkissed, nasıl yapılır?