Birçok insan ağrı kesici kullanmak yerine ağrılarını doğal yollarla tedavi edebileceği yöntemleri aramaktadır. Bu yöntemler çoğu zaman besinlerden meydana gelirken, besinlerden elde edilen yağlarla da aynı uygulamaların yapılması söz konusudur. Vücuda herhangi bir kimyasal madde almadan direkt olarak doğal içeriklerle vücut içerisindeki ağrıları dindirmek amacıyla bu ve bu gibi yöntemlere başvurulması oldukça önemlidir. Ağrıların kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olan bu bileşenler neymiş ve hangi tarz ağrılara iyi gelmekteymiş gelin birlikte öğrenelim. İşte ağrıları şıp diye kesen o mucizevi bileşenler!

Ağrı çekme derdine son!

Ağrı kesicilerin büyük bir kısmı reçetesiz satılan ve hemen hemen her yerde kolaylıkla bulabileceğimiz bir grupta yer alan bir çeşit kimyasal maddedir. Kimyasal olmasının yanı sıra vücutta bulunan ağrıların tedavi edilmesine yardımcı olsa dahi, vücudun farklı bölümlerinde olumsuz etkilerinin olabileceği ihtimali çok yüksektir. Bu yüksekliğinin yanı sıra kişiler tarafından düşünülmeden direkt olarak ağrı kesici tüketen kişi sayısı da bir hayli fazladır. Oysaki gereksiz yere ilaç kullanımı böbrek hastalıklarının oluşmasını tetiklerken aynı zamanda vücut içerisindeki farklı olumsuz durumların yaşanmasına neden olabilme potansiyeli taşımaktadır. Ağrı problemi yaşadığınız durumlarda ağrı kesicilere direkt olarak başvurmak yerine, ağrının hangi bölgede olduğunu saptayıp ardından uygun bir yağ ile ağrının tedavi edilmesini sağlamak çok kolay ve çok daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Vücutta bulunan ağrıları doğal yöntemlerle tedavi etmek istiyorsanız işte şu adımları dikkatle incelemeniz gerekir;

Kekik yağı saça faydaları

Eklem ağrılarına birebir kekik yağı

Romatizmal ağrılar başta olmak üzere, kemik ve kas ağrılarının tedavi edilmesi amacıyla ağrıyan bölgelere kekik yağı sürmek ve bu bölgelerin tedavisini kekik yağı ile sağlamak önemlidir. Ağrıların kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olan kekik yağı aynı zamanda antibakteriyel ve antioksidan özellikleri sayesinde vücut içerisindeki kan dolaşımının hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. Kekik yağını uygulamak için elinize bir miktar kekik yağı aldıktan sonra ağrı hissettiğiniz bölgeye ovalama metoduyla yavaş yavaş uygulamanızıgerçekleştirin. Bu işlemde bölgenin iyice masaj edildiğinden ve tüm ağrıların üzerine gidildiğinden emin olunması gerekir. İşlemi uyguladıktan sonra ağrıyan bölgenin üzerinin kapatılması ve ağrının sıcak tutulması da kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olacaktır.

İLGİLİ MAKALE  Uçuk nasıl geçer? Dudak uçuğu için mucize kür tarifi (Kaynak: soru.com.tr)

Sinir ve baş ağrıları için nane yağını tercih edin

Stres, gerginlik, sinir, korku, heyecan gibi duygular sonrasında kişide oluşan baş ağrısı probleminde ağrı kesici tüketmek yerine nane yağını tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Nane yağının içerisinde bulunan bileşenler ağrının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olurken, bölgenin rahatlamasını da sağlamaktadır. Hafif baş ağrısını hissettiğiniz anlarda ya da şiddetli bağ ağrısı problemi yaşıyorsanız o noktada işaret parmağınıza bir miktar nane yağı alın ve burun deliklerinizi hafifçe ovamaya başlayın. Bu işlemin ardından nane yağını dilediğiniz farklı bir yağ çeşidiyle bir tabakta güzelce karıştırın. Karıştırma işleminden sonra bu yağ karışımını şakaklarınıza iyice yedirerek sürmeye başlayın. Masaj yapmayı ve ruhunuzu dinlendirmeyi unutmayın.

Diş ağrıların tedavisi karanfil yağında saklı

Ağız içerisinde meydana gelen koku probleminin başta en büyük tedavisi arasında yer alan karanfil aynı zamanda kokudan ziyade, kişinin diş ağrılarının geçmesine de yardımcı olmaktadır. Hatrı sayılır boyutta diş ağrısı probleminizi varsa, ağrı kesici ilaç almak yerine bir parça pamuğa damlattığınız karanfil yağı ile harmalnlayın. Harmanlama işleminden sonra ağrıyan dişin etrafına gelecek şekilde pamuğu yerleştirin. Bu işlem diş ağrısının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olacaktır.