Kısa süre içerisinde kilo vermek isteyen pek çok kişi sağlıklı sağlıksız birçok yola başvururken bazı durumlarda ciddi sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu sağlık problemleri kişinin hayatını büyük ölçüde sekteye uğratan ve çeşitli problemlerin doğmasına neden olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için yapılması gereken ilk şey kişinin zihninde sağlıklı bir beslenme düzenini oturtması gerekir. Zihninde sağlıklı beslenmenin ne demek olduğunu ve hangi besinleri tüketmesi gerektiğini sentezlemesi uzun süre aynı kiloda ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için önemlidir. Sağlıklı beslenme ritüelini zihnine oturttuktan sonra kişi elbette spor ve detokslarla bu süreci hızlandırabilir. İşte haftada 5 kilo verdirten muhteşem detoks tarifi

Kilo vermeye ilk olarak hangi aşamadan başlanmalı?

Kilo verme sürecinde olmak için ilk olarak yapılması gereken uygulamaların başında kişinin zihninde bu sürecin nasıl olacağını ve hangi besin gruplarının tüketilip hangi besinlerin tüketilmeyeceğini bitirmesi gerekir. Günlük olarak kalori miktarının hesaplanmasının ardından, kalori açıkları oluşturarak, besin değeri yüksek gıdaların tüketilmesi kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi için yapması gereken adımların başında gelmektedir. Tam tahıllı yiyeceklerin beslenme ritüeline oturtulacağı, meyve ve sebzenin düzenli olarak tüketileceği bir beslenme periyodunda kişi kısa süre içerisinde fazla kilolarından kurtulacaktır. Karbonhidrat, protein, yağ dengesinin yapıldığı ve mikro vitaminlerin de eksiklik bir şekilde vücuda alınmasıyla kişi hem sağlığına kavuşmuş olacak hem de kısa süre içerisinde fazla kilolarından kurtulmuş olacak. Bu sistemi zihninde oturtması ve besinleri içeriklerine göre sınıflandırmayı bilmesi kişi için bonus bir uygulama olacaktır. Gereken beslenme düzeneğinin yanı sıra kilo verme sürecini hızlandırmak için elbette yapılması gereken belli başlı durumlar da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi düzenli spor ve egzersiz olurken diğeri ise metabolizmanın çalışmasına yardımcı olacak detoks sularıdır. Sağlıklı bir beslenme periyoduyla birlikte uygulanan detoks suları kişinin sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına yardımcı olabileceği gibi aynı zamanda vücutta bulunan tüm ödemlerin de dışarı atılmasına yardımcı olacaktır. Detoks sularının da düzenli içilmesi ve sağlıklı bir yemek periyoduyla birlikte uygulanması kişide oldukça hızlı bir şekilde etki gösterecektir.

İLGİLİ MAKALE  Bunu içenler 'cayır cayır kilo verip' kas oranını arttırıyor (Kaynak: soru.com.tr)

Detoks yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

  • Detoks uygulamasına başlamadan evvel, detoksun ve sağlıklı beslenmenin gelip geçici bir durum olmadığını yaşamın her alanında sağlıklı bir hayat sürmek için gerekli olduğunun bilincinden olunması gerekir.
  • Detoks içerisindeyken kesinlikle hazır gıdalar, konserveler, işlenmiş gıdalar tüketilmemesi gerekir.
  • Detoks içerisindeyken kesinlikle spor ile desteklemek önemlidir.
  • 5 günden uzun detoksların yapılmaması gerekir.

5 kilo verdirten detoks suyu

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için detoks sularının hayatımızda oldukça önemli yerleri bulunmaktadır. Yeterli ve düzenli miktarda tüketilen detoks suları kişinin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olacağı gibi aynı zamanda metabolizmasının çalışmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Kilo verme sürecinde detoks suyu tüketmek istiyorsanız şüphesiz zencefilli limon detoksunu uygulamanız gerekir. İşte zencefilli detoks suyu için yapılması gerekenler;

Malzemeler;

  • Yarım limon
  • Yarım zencefil
  • 1 litre su

Yapılışı;

Bir litre suyu uygun bir sürahinin içerisine ilave edin. Suyu ilave ettikten sonra içerisine bir miktar taze zencefil rendeleyin. Taze zencefil rendelemesinin ardından üzerine yarım limon suyunu taze bir şekilde sıkın. Tüm malzemeleri ekledikten sonra güzelce karıştırın ve tüketmeye başlayın. Bu kürü gün içerisinde tüketmeye özen gösterin. Zencefil içerisinde bulunan bileşenler sayesinde vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda metabolizmanın da çalışmasını sağlayacaktır. Sağlıklı bir beslenme programının yanında uygulayacağınız bu detoks kısa süre içerisinde kilo vermenize yardımcı olacaktır.