Yaz günlerinde sıcak havanın bizleri etkisi altına alması ile birlikte pek çoğumuz serinletici tarifler arar olduk. Yaz sıcağını anında hafifletip serinleten, içince doğal bir ferahlık veren ve hepimizin çok sevdiği bir içecek var: Berry Hibiskus. Starbucks’ın bu efsane ve lezzetli tarifi yaz sıcaklarında herkesin içmekten keyif aldığı bir içecek. İçerisindeki kırmızı meyvelerin lezzeti, buzun soğuk etkisi derken tadına da serinliğine de doyum olmuyor. Starbucks’a da henüz yeni zam gelmişken, çok para harcamadan evde hem daha leziz hem de daha ekonomik bir Berry Hibiskus hazırlamak isterseniz, sizi daha fazla bekletmeden tarife geçelim.

Berry Hibiskus için Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı hibiskus
  • 1 su bardağı sıcak su (200 ml)
  • 3 tatlı kaşığı toz şeker
  • 1 su bardağı soğuk su (200 ml)
  • 2 yemek kaşığı böğürtlen ve ahududu
  • Buz küpleri

Bardakların içine ilave olarak

  • Buz
  • Yaban Mersini
  • Taze nane

Hazırlanışı

İlk aşamada 1 yemek kaşığı kadar hibiskusu alın ve 1 su bardağı sıcak su ile birlikte 10 dakika civarında bir süre demleyin. Daha sonra hibiskusları bir bardağın içerisinden alın ve demli olan suya şekeri ekleyin. Şeker eklediğiniz suyu iyice karıştırın. Daha sonra demlenmiş hibiskusu uygun bir kaba veya kavanoza koyun. Hibiskusun üzerine buzları, 2 yemek kaşığı kırmızı meyveyi (böğürtlen) ve 1 su bardağı soğuk suyu da ekleyin. Ardından kavanozu kapatın. ve kavanozu güzelce karışıp köpük köpük olana kadar çalkalayın. Servis bardaklarını tezgaha koyun. Servis bardaklarının içerisine buz küplerini atın. Üzerine tercihe bağlı olarak yaban mersini ekleyebilirsiniz. Bardağın içine hazırlamış olduğunuz Berry Hibiscus’u boşaltın. Son aşamada ise taze nane koyun ve serinliğine serinlik katın. Yaz günlerinin en sevilen içeceği, nefis ve serinletici Berry Hibiskus servise hazır. Şimdiden afiyet olsun!

Berry hibiskus kaç kalori?

Orta boy Berry Hibiscus Refresher 70 kaloridir.

Starbucks içeceklerinin kalorileri

Cool lime 53 kalori

Cold brew 1 kalori 

Cold brew latte 55 kalori 

White chocolate mocha 245 kalori 

Iced cappuccino 54 kalori 

Iced coffee latte 74 kalori 

Iced coffee americano 11 kalori 

İLGİLİ MAKALE  Kafelerde tonla para vermenize gerek yok! Starbucks'ın meşhur içeceği Berry Hibiscus tarifi. Kırmızı meyvelerin en güzel karışımı (Kaynak: soru.com.tr)

Berry hibiskus 70 kalori 

Iced caramel macchiato 142 kalori 

Iced filter coffee

Nefis ve serinletici berry hibiskus tarifi için: