Sevdiklerinize o özel hediyeyi bulmak eskiye göre daha kolay olsa da hediye denizinde kaybolmanız mümkün. Yaratıcı, değişik ve kişiye özel hediyeler için en hızlı çözümü internet dünyasında ancak sonsuz seçenek arasında kişiselleştirilmiş hediyeleri ayıklamak da hayli zaman alıcı. Bu sene sevdikleriniz için size ilham verecek birkaç hediye fikrini listeledik.

El yapımı Washi taç

Çok basit bir proje ama aynı zamanda da eşi benzeri olmayacak güzel şirin bir hediye fikri. İhtiyacınız olan şeyler taç ve washi bantları. Dilediğiniz washi bandını, istediğiniz tasarımla, tacın bir ucundan diğer ucuna kadar yapıştırıp kenarları içe doğru kıvırın. Washi bantları ile kalem tasarımları da yapabilirsiniz ve hatta ucuna değişik renkli tüy ve benzeri aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Bu proje eğlenirken aynı zamanda sevdiklerinize değişik hediyeler yapmış olacaksınız.

İzleyin: Washi Tape Yapımı Kendin Yap ( RENKLİ BANT) [ORGANİZER YAPIMI]

Düğümlü kulaklık koruyucu

Oldukça sık kullanılan ve çabuk yıpranan kulaklıklar da hediye olarak tercih edebileceğiniz değişik ürünlerden biri. Kişiselleştirilebilir tasarımlar oluşturabileceğiniz kulaklık kordonlarını yapmak için ihtiyacınız olanlar bir adet kablolu kulaklık ve dilediğiniz renkte ipler.

Evinizde ince pamuklu bebek yünleri varsa bunları değerlendirmek için güzel bir fırsat. Eğer sıfırdan ip alacaksanız paraşüt iplerini tercih edebilirsiniz. Oldukça basit olan spiral düğüm tekniği ile birbirinden farklı tasarımlar yapmaya başlayabilirsiniz. Daha önce hiç yapmamış olanlar için bile oldukça basit bir teknik olan spiral düğüm tekniği ile ilgili videoları internette bulabilirsiniz.

İzleyin: Kulaklık – Şarj Kablosuna Örgü Yapımı | DIY Wrapped Headphones | Stylish Earphones wrap

İp sanatı

70’li yılların popüler sanatı olan ip sanatı son zamanlarda yeniden ilgi görmeye başladı. Kendi sanat eserinizi oluşturmanız için en basit ve eğlenceli yollarından biri. İhtiyacınız olanlar projenize uygun ebatta ahşap, çivi, çekiç ve ip. Şablonunuzu tahtanız üzerine yapıştırın, çivileyip ipleri dolamaya başlayabilirsiniz. Çivilerin eş uzaklıkla ve eş yükseklikte olmasına dikkat edin. Eşsiz ve kişiye özel tasarlayabileceğiniz ip sanatı neredeyse her yaş gurubu için uygun bir hediye olacak.

İLGİLİ MAKALE  2022’yi farklı bir yılbaşı menüsü ile karşılayın. Bademli çerkez tavuğu, soğan çorbası ve sıcak çikolata (Kaynak: soru.com.tr)

İzleyin: Girişimci Kadınlar | İp ve Çivi Sanatı – Gözde Naz Toklucu

Sevgili kitabı

Sevgilinize, eşinize, kardeşinize, dostunuza kısacası tüm sevdiklerinize hayatları boyunca hatıra olarak saklayabilecekleri bir anı kitabı hediye edebilirsiniz. Site üzerinden, oluşturulmuş standart şablonları hızlıca oluşturarak kitabınızı hazırlayabilir ya da şablonları yeniden düzenleyerek tasarımı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Değişik ebatlarda tasarlayabileceğiniz kitabınızı en az dört en fazla 200 sayfa olacak şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bun Design

Enteresan ürünleri hayatımıza sokan en eski markalardan biri kendisi. İnternet sitesinde kupadan avizeye, Star Wars hoparlörden, manyetik dönen dünyaya kadar envaiçeşit ürün var. Bir döneme damgasını vurmuş Harry Potter gözlüklerini hala seven yakınlarınız varsa gözlüklü kupalı defter seti ideal hediye olabilir. Sitede o kadar çok ürün var ki, kime hediye alacağınıza göre kategorilere ayrılmış ki aradığınızı kolayca bulabilin.

Woohoobox

Woohoobox ürünlerinde en çok göze çarpan şey renklerin ve desenlerin rengarenk ve capcanlı olması. Daha çok kırtasiye kategorisi gözümüze çarpsa da klasik bir kırtasiye mağazasından oldukça farklı tasarımları burada bulabilirsiniz.  Kaktüslü planlayıcılar, şeffaf çantalar, stickerlar arasından sevdikleriniz için uygun bir hediye bulacaksınız. Farklı temalarda hazırlanmış sürpriz kutuları ile, sevdikleriniz bir kutunun içinden birçok farklı hediye çıktığını görünce oldukça şaşıracak.

Video: Woohoobox tan 2 Süper Kutu Sürprizlerle Dolu. Ecrin Su Çoban

Kitap Koala

Son zamanlarda birçok insanın kitap alırken tercih ettiği adres oldu. Tercih ediliyor olmasındaki en büyük etkenlerden biri de kitaplardan elde ettikleri gelir ile sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini karşılıyor olmaları. Çocuklar ve yetişkinler için kutu oyunların yanı sıra bulmacaları hala kâğıt üzerinde çözmek isteyenler için çengel bulmaca kitapları da mevcut. Sevdiklerine hem kitap almak hem de sosyal sorumluluk hediyesi vermek isteyen herkes için bu adreste bir hediye var.