Doğanın bir kanunu olarak doğan her şey zaman içerisinde gençliğini kaybeder ve solmaya başlar. Bu kural tabii ki biz insanlar için de geçerli. Hepimiz zamana yenik düşecek ve bir zamanlar olduğumuz genç insanlar olmayı bırakacağız. Fakat bizi doğadaki diğer şeylerden ayıran zekamız ve doğanın bize sunduğu gıdalara uyguladığımız işlemler ile onları lehimize kullanabiliyor olmamız sayesinde gençliğimizi elimizde daha uzun süre tutmayı başarabiliyoruz. İşte bu gıdalardan bazıları da 1 bardak içildiği zaman 5 yaş gençleşme imkanı sunuyor.

Detoks suları ile sağlık

Doğada bulunan gıdalardan hazırlanan içecekler son yılların favorileri olarak detoks suları şeklinde karşımıza çıkıyorlar. Detoks sularının kullanılması da içeriklerinde bulunan faydalı vitamin ve besinler le hem organların hem de cildimizin sağlığını koruyarak bizlere daha genç görünümler ile daha sağlıklı vücutlar sunuyorlar. Çoğu detoks suyu içerisinde cilt sağlığına iyi gelen C vitamini etken olarak bulunur. Bu vitaminin alınması ise cildin daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesine yardım ettiği gibi aynı zamanda ödem attırıcı etki barındırır. Bu suların düzenli tüketimi ile vücudu hem içeriden hem de dışarıdan yaşlandıran etkilere karşı korumaya alırlar. Detoks suları kullanarak zayıflamak da oldukça kolay.

1 bardağı 5 yaş gençleştiriyor

Detoks sularının bazıları gün içerisinde normal su olarak tüketilirken bazıları ise günde yalnızca 1 bardak ile sınırlandırılıyor. Bu sınırlandırmaların sebebi aşırı şekilde tüketim ile sağlığa yarardan fazla zarar vermekten çekinmek. Ayrıca bu gibi detoks sularının dengeli tüketimi sağlandığı zamanlarda etkileri daha hızlı ve daha doğru şekilde elde edilebiliyor. İşte bu şekilde uygulanan ve günde yalnızca 1 bardak içilmesi halinde hem daha fit hem de daha genç bir görünüm kazanmanıza yardım eden detoks sularından olan maydanoz salatalık suyu da günde 1 bardak içilerek hem sağlık hem de gençlik kazandırıyor.

Maydanoz salatalık suyu

Hazırlamak için az malzemeye ve tüketmek için yalnızca 1 bardağa ihtiyaç duyacağınız bu mucize etkili içecek her sabah hazırlanarak aç karnına tüketildiğinde hem enerji, hem de gençlik kazanmaya yardım ediyor. Bu tarifi hazırlamak için gerekenler 1 avuç kadar maydanoz, 1 salatalık, yarım su bardağı su ve 1 tam limonun suyu.

İLGİLİ MAKALE  Kabızlık, baş ağrısı, yorgunluk, mide bulantısı, cilt ve saç problemlerine detoks tarifleri

Malzemelerinizin tamamını miksere atın ve tamamen homojen bir karışım olana dek karıştırın. Ardından karışımınızı büyük bir bardak içerisine alın ve sabah aç karnına 1 bardağın tamamını için. Bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken şey ise maydanozun yüksek tüketim ile tansiyon düşüklüğü oluşturabileceği olduğundan her 1 haftalık kullanım sonunda 1 hafta ara vermek daha sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda karışımı doğru tüketim ile dilediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. İçerdiği salatalık, limon ve maydanoz sayesinde hem vücudu zararlı yapılardan temizler ve ödem atmanızı sağlar hem de salatalığın yararlı etkileri ile cilt sağlığınızı toparlayarak daha genç bir görünüm kazanmanıza yardım eder.

Yeşil elma da ekleyebilirsiniz

Yeşil elma aynı zamanda cilt yapısına gerginlik veren ve bu sayede hem daha genç hem de daha dinç görünmenize yardım edecek gıdalar arasında yer alır. Yeşil elmanın bu kür ile doğru tüketimi ise aslında mikser içerisinde kullanmak değil. Hazırladığınız kürü içtikten sonra üzerine bir adet yeşil elma yiyerek hem kahvaltı şeklinde sağlıklı bir sabah öğünü geçirebilirsiniz. Aynı zamanda yeşil elma da sporu ve ödem atımını desteklediği için bu kür ve yeşil elma taktiklerini spor yaptığınız zaman aralıklarında da kullanabilir ve bu sayede etkilerini hızlandırabilirsiniz. Yeşil elmayı ise düzenli olarak tüketmenin bir zararı yoktur.