Bu rüya olumlu yorumlanır. Rüyada Cumhuriyet altını gören kimse mutluluğu yakalar. Bu rüya en çok maddiyatla, para ve malla tabir edilir. Geçim sıkıntısı, borçlar, alacak ve vereceklerle tabir olunur. Diğer bir yorumu ile mutluluk verecek bir takım olayların yaşanacağına, sürpriz gelişmelerin meydana geleceğine, hayat standardında önemli gelişmelerin gerçekleşeceğine tabir edilir.

Cumhuriyet Altını Satın Almak

Rüyayı gören kişinin birikimleriyle yapacağı yatırımlardan hayır elde etmeye yorumlanır. İş hayatında başarı elde etmeye, ticari hayatta yeni bir ortaklığa, yeni iş anlaşmalarına tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi, istediğine kavuşur, hayallerine ulaşmaya, isteklerin olmasına, murada ermeye de işaret eder. Diğer bir yorumu ile bu rüya, kişinin özel yaşamına da yorumlanır. Özel yaşamda yeni bir birlikteliğe, evlilik için atılacak yeni adımlara, evlilikte huzur ve bolluk bulmaya delalet eder.

Mal ve mülk olarak da yorum bulur. Rüyayı gören kişinin yeni bir mal edineceğine, mülk sahibi olmaya, miras davasından elde edilecek ganimete yorumlanır. Rüya sahibini uzun zamandır alamadığı, eline geçmeyen bir paranın tahsiline, kısmetin artmasına, şans bulmaya ve bol imkanlara tabir edilir.

Rüyada Birine Cumhuriyet Altını Vermek

Rüyayı gören kişinin yeni işlere gireceğine, bu işlerden iyi kazançlar elde edileceğine, doğru adımlar atılarak hayır elde etmeye işaret eder. Bu rüya kişinin yardım severliğine, çevresindekilerle paylaşma isteğine, muhtaca el uzatmaya da yorumlanır.

Rüyada altın verilen kişi tanıdık ise bu rüya o kişiyle yorumlanır. O kişinin sıkıntıları karşısında rüya sahibinin harekete geçeceğine ve o kişiye gereken desteği vereceğine yorumlanır. Eğer bu kişi tanıdık değilse bu rüya yeni bir iş anlaşması, işleri büyütmek anlamları taşır.

Rüyada Cumhuriyet Altını Takmak

Bu rüya hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin yaşamında meydana gelecek çok hayırlı bazı olaylara işaret eder. Olan güzel olaylar sayesinde kişinin yüzünün güleceğine, hayır göreceğine, selamete ereceğine ve refah bir döneme yorumlanır.

Bazı yorumculara göre bu rüya, iş hayatında bazı atılımlar yapılacağına, bu atılımların kar getireceğine, büyük kazançlar elde edileceğine, bollukla geçen bir dönemin yaşanacağına delalet eder. Bu rüya alınacak yeni bir teklifle de tabir olunur.

İLGİLİ MAKALE  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten altın ve dolar uyarısı: "Çarşamba (bugün) kader günü"

Rüyada Cumhuriyet Altını Çalmak

Olumlu yorumlanan bir rüya değildir. Rüya sahibinin geçim sıkıntısı yaşayacağına, bu sıkıntılı bir sürecin bir süre daha devam edeceğine yorumlanır. Bazı alimlere göre bu rüya haram para ve malla tabir olunur. Rüya sahibinin eline bir miktar haram para geçeceğine, bu kazancın hayırsız olacağına işaret eder. Bazı yorumlara göre bu rüya, bazı yanlış kararlar alınacağına, bu kararlar yüzünden hayata düşmeye ve pişmanlıklara da tabir olunur.

Rüyada Cumhuriyet Altını Bulmak

Bu rüya iş ve ticari yaşama işaret eder. İş hayatında kişinin terfi almasına, yeni dönem yaşamaya, mevki sahibi olmaya, üstlerden alınacak güzel haberlere k eder. Ticari yaşamda hiç yapılmayanı yapmaya yapılandan olumlu sonuçlar almaya tabir edilir. Bu rüyayı görenin maaşı artar, geliri yükselir, eline para ya da mal geçer. Hane içinde devam eden maddi sıkıntıların biterek hanenin alım gücünün artacağına, geçimde rahatlamalar yaşanacağına, borçların kısa sürede ödeneceğine, alacakların tahsiline yorumlanır.