Burçlar, insanların karakterlerini ve hayat ilerleyişlerini doğrudan etkilerler. Çok büyük bir alanda insanları etkileyen burçlara göre herkes bambaşka özelliklere sahiptir. Bazı burçlar diğer kişilere göre çok daha akıllı ve zekilerdir. Bu özellikleri sayesinde hayata bir sıfır önde başlayan bu kişiler, sahip oldukları zekayı burçlarına borçludurlar. Kova burcu, Oğlak burcu, Aslan burcu ve Başak burcu bu konu göz önüne alındığında en zeki burçlar arasında sayılabilirler. İşte en zeki burçlar.

En zeki burçlar

Astrolojideki en zeki burçlar aşağıdaki gibidir. İşte en zeki burçlar.

Kova burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

Kova burcu, hava grubunun en zeki burcu, hatta astrolojinin en zeki burcudur. Kova burcu, aklın sembolü ve temsilcisi olması nedeniyle dahi burç olarak nitelendirilir. Yaratıcılığa ve yeteneğe bürünen Kova burcu, algı ve analiz yeteneği de en doğru şekilde akıl süzgecinden geçirerek doğru yolu bulmayı her zaman başarır. Yaratıcı ve geniş vizyonlu Kova burcu, egosu da yüksek bir burçtur ve bu egoyu da sahip olduğu benzersiz zekaya borçludur. Astrolojideki en zeki burç, Kova burcudur.

Koç burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Elementi: Ateş

Niteliği: Öncü

Gezegeni: Mars

Rengi: Kırmızı

Taşı: Elmas

Günü: Salı

Koç burcunun özellikleri: Aktif, dinamik, lider, yönetici

Koç burcu, egolu ve hırslı bir yapıya sahiptir. Koç burcunun içinde var olan azim, yüksek algı yeteneği ile birleştiği zaman Koç burcunu her zaman ileriye taşır ve arkasına bakmasını engeller. Başarısızlığa asla geçit vermeyen Koç burcu, öğrenmeyi ve kendisine yeni şeyler katmayı çok seven bir burçtur. Hırslı ve egolu Koç burcu, bu egoyu kazanmasını hırsına borçludur. Koç burcu da en zeki burçlardan bir tanesidir.

Aslan burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Güneş

Rengi: Altın ve turuncu

Taşı: Yakut

Günü: Pazar

Aslan burcu özellikleri: Özgüvenli, gururlu, gösterişli, lider

Aslan burcu, karakter özellikleri gereği lider bir burçtur ve bulunduğu her yerde çabasız bir şekilde lider olmayı başarır. Doğası gereği lider olan Aslan burcu, diğer burçlara mensup olan insanlara oranla çok daha geniş bir ufka sahiptir. Yenilikleri ve fırsatları hemen algılayan Aslan burcu da zekası ile eline su dökülemeyeceklerden. Aslan burcu da en zeki burçlar arasında yer alır.

İLGİLİ MAKALE  Dertleri derya olmuş! Her şeyi dert edinen en kaygılı burçlar belli oldu

Başak burcu (24 Ağustos – 23 Eylül)

Elementi: Toprak

Niteliği: Değişken

Gezegeni: Merkür

Rengi: Sarı

Taşı: Akik

Günü: Çarşamba

Başak burcu özellikleri: Titiz, çalışkan, mükemmeliyetçi ve detaycı

Başak burçları da en zeki burçlardandır. Analitik düşünme yeteneği ile titiz ve detaycı yapısı gereği her konuda başarıyı kolayca yakalayan Başak burcu, herhangi bir konuda başarısız olmayı içine sindiremez. Mütevazılık ile ilgili pek bilgisi olmayan Başak burcu, çoğu zaman etrafındaki insanlar için zor bir kişiliğe dönüşebilmektedir. Disiplinli ve mükemmeliyetçi Başak burcu, amacına ulaşmak için her yolu zorlar. Başak burcu, en zeki burçlar arasında kendisine yer bulan bir burçtur.

Oğlak burcu (22 Aralık – 20 Ocak)

Elementi: Toprak

Niteliği: Öncü

Gezegeni: Satürn

Rengi: Kahverengi ve siyah

Taşı: Ametist

Günü: Cumartesi

Oğlak burcu özellikleri: Ciddi, planlı, disiplinli ve kariyer odaklı

Oğlak burcu, hem çok zeki hem de çok akıllı bir burçtur. Hedefleri hayattaki her şeyin önünde tutan Oğlak burcu, bu özelliği ile çoğu zaman özel hayatına gerekli özeni gösteremez. Son derece çalışkan bir karakterde olan Oğlak burcu, aynı zamanda inatçılığı da işin içine girdiğinde rakip tanımaz. Oğlak burcu da burçlar aleminin en zeki burçları arasındadır.