Burçlar, insanların karakterleriyle ilgili en önemli referans olarak öne çıkar. Pek çok kişinin karakteri üzerinde büyük bir etkiye sahip olan astroloji bilimi, burçların verdiği bilgilerle yakından ilgilidir. Bazı burçlar diğerlerine göre çok daha fazla yalan söylerler. Güveni büyük ölçüde kıran böyle bir durumda, insanlar birbirlerine eskisi gibi güven duyamazlar. Yalan söyleyen bu burçlar bilmek ise son derece önemlidir zira bunu anlamanın sonucunda hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Peki, astrolojideki en yalancı burçlar hangileridir? İşte, güvenilmemesi gereken, astrolojide yer alan en yalancı o burçlar.

En yalancı burçlar hangileridir?

İkizler burcu (22 Mayıs-22 Haziran)

İkizler burcu, tam bir sosyal kelebek olarak çok sevilen ve ilgi gören, buna karşılık olarak son derece karmaşık ve değişken ruh haliyle hayli uzak durulan bir burçtur. Pek çok kişi İkizler burcunun değişken ruh halinden çekinir ve ona yaklaşmaktan imtina eder. Değişken ruh hali ile nam salan ve hava grubuna mensup olan İkizler burcu, oldukça da zeki bir burç olarak öne çıkar. Zeki oluşu nedeniyle İkizler burcu çok kolay yalan söyleyebilir ve bunu anlamak o istemedikçe pek de mümkün olmaz. İletişim yeteneği ile de gücüne güç katan İkizler, zorda kaldığı zaman bu yeteneği kötüye kullanabilir. İkizler burcu, en çok yalan söyleyen burçlar arasında yer alır.

Kova burcu (21 Ocak-19 Şubat)

Kova burcu da yalan söyleme konusunda tam bir ustadır. Dahi burç olarak bilinen hava gurubunun bir üyesi Kova burcu, yalan söylerken de tam olarak bu dehayı kullanır. Kova burcu yalan söylediği zaman bunu anlamak neredeyse imkansızdır. Bağımsızlığını koruyamadığı durumlarda yalana başvuran Kova burcu da en kolay yalan söyleyen burçlar arasında kendine yer bulur.

Balık burcu (20 Şubat-20 Mart)

Su grubunun duygusal ve hassas üyesi olan Balık burcu, ondan hiç beklenmese bile çok kolay yalan söyleyebilen bir burçtur. Söylediği yalana hem kendisini hem de çevresindekileri kolayca inandıran Balık burcu, sık sık yalana başvurur. Manipülasyon yeteneği herkesten daha fazla olan Balık burcu, ondan beklenmeyen bu özellikleri nedeniyle kolayca istediğini elde edebilir. Balık burcu da yalana çok sık başvuran bir burçtur.

İLGİLİ MAKALE  Akrep burcu ünlüleri. Kıvanç Tatlıtuğ burcunun özelliklerini taşıyor mu?

Akrep burcu (23 Ekim-22 Kasım)

Akrep burcu, burçlar aleminde yer alan en gizemli burçtur. Kendisine yalan söylenmesindense ölmeyi tercih eden Akrep burcu, buna rağmen yalan konusunda çok başarılı bir burç olarak öne çıkar. Su grubunun kindar üyesi Akrep burcuna eğer bir kötülük yapıldıysa, özellikle de yalan söylediyse o kişinin kurtuluşu yoktur. Akrep burcu, bunun intikamını mutlaka alacak ve zarar gördüğü kişiyi yaptıklarına pişman edecektir. Yaşadığını yaşatmakta üstüne olmayan Akrep burcu, ona yaşatılan ne varsa başkalarına da yaşatmaktan geri durmaz. Bu huyları dolayısıyla uzak durulan bir burç olan Akrep, gerekmedikçe yalan söylemeyi sevmez. Akrep, yalanı sevmeyen ancak yalan söyleyebilen bir burçtur.

Terazi burcu (23 Eylül-23 Ekim)

Terazi burcu, yalan konusunda Pinokyo’yu örnek alan bir burçtur. Terazi burcu, yalan söyleyebilen ve bundan hiçbir rahatsızlık duymayan bir burçtur. Dostları söz konusu olduğunda onlara karşı oldukça sadık ve güvenilir biri olan Terazi burcu, yalanı çoğu zaman ilişkilerinde söyler. Terazi burcu normalde karşısındakine güven veren bir tavra sahiptir ancak durum bunun tam tersidir. Terazi burcu başarı ile yalan söyleyebilen ve her zorluktan bu şekilde kurtulmak isteyen bir burçtur. Terazi burcu da en rahat şekilde yalan söyleyen burçlardan birisidir.