Çoğu insan için en etkileyici durumlardan biri karşısındaki kişinin sahip olduğu kokudur. Özel bir kokunuz varsa, bu koku ile karşınızdaki kişiler kolayca etkileyebilirsiniz. Ancak kendinize özel ve güzel kokan bir parfüm bulmak da kolay değildir. Genelde herkesin adını bildiği ve kullandığı parfümler yerine daha çok size hitap eden ve imza kokusu olarak kullanabileceğiniz parfümler ile karşınızdaki insanları kolaylıkla etkileyebilirsiniz. İşte kadınların en çok hoşuna giden etkileyici erkek parfümleri.

Kokusuyla hayran bırakan erkek parfümleri

Her giyiniş tarzı farklı bir koku gerektirir. Bu nedenle kendi tarzınıza göre bir koku bulmalı ve bu kokuyu imza kokunuz olarak belirlemelisiniz. aynı zamanda farklı cilt tipleri için de kokular değişiklik gösterir. Mevsimlere göre kalıcılıkları artan ta da azalan parfümlerin cilt yapınıza uyumsuz olması ya da farklı hava tiplerinde tercih ettiğiniz kokuların yanlış seçimler ile gelmesi her ne kadar koku güzel olsa da, insanları itebilir. Bunun yerine kış ve yaz aylarında farklı parfümler tercih etmek daha doğru olacaktır.

Kış aylarında daha odunsu ya da şekerli kokular havanın soğukluğu nedeni ile sıcak bir imaj katacağı için tercih edilebilir. Yaz aylarında ise daha çok doğal çiçek kokuları ve taze kokular tercih etmelisiniz. Odunsu ve şekerli kokular yaz aylarında çok boğucu kalacaktır. Parfüm ne kadar güzel olursa olsun boğuculuk hissi karşınızdaki kişiye ağır gelebilir. Hem yaz hem de kış aylarında kullanabileceğiniz ve herkesi hayran bırakacak erkek kokuları ise şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Paco Rabanne Invictus

Deniz havasını keşfetmek isteyenler için yaz aylarının vazgeçilmezi olacak hafif bir parfüm. Greyfurt özü ve defne yaprağının eşsiz uyumu ile Paco Rabanne’den Invictus kokusu imza bir koku olarak karşımıza çıkıyor. Deneyimleyen herkesin ilk kez kokladığı anda hayranı olduğu bu eşsiz koku ile he yaz aylarında hem de kış aylarında boğuculuktan uzak, ister spor ister resmi giyimde ön plana çıkabilirsiniz. Daha çok spor giyim ile eşdeşleştirmek ise Invictus kullanıcılarının yararına olacaktır. Kış aylarında daha çok sıkılabilen Invictus, yaz aylarında yalnızca 3 fıs sıkıldığında hayranlık uyandırmaya yeter. Daha detaylı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Hermes Terre d’Hermes

Hermes markasının ana erkek parfümü olarak piyasaya sürülmemiş olsa da, en etkileyici kokusu olarak ün kazanan bu koku, oldukça dengeli bir koku imzasına sahip. İçerisinde greyfurt, sedir, portakal, biber ve vetiver kokularını barındıran Terre d’Hermes, hem şekerli hem de odunsu bir aroma yayıyor. Genelde daha çok resmi giyim tercihe den erkeklerin üzerine yapışacak ve kombinlerini tamamlayacak bir koku olan Terre d’Hermes hem yaz hem de kış aylarında korkusuzca tercihe dilebilecek türden kokulardan. Daha detaylı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Chanel Bleu de Chanel

Kesinlikle kendisine imza koku arayanlar için üretilmiş bir parfüm. Herhangi bir giyim tarzı ile gitse de klasik tercih edenlerin vazgeçemeyeceği ve hatta koklayanların bile anında etkisine kapılacağı bir koku olan Bleu de Chanel tam bir güç kokusu. Akıllara kazınan kokusu ile Bleu de Chanel bir kez kullanıldığında bir daha vazgeçilmesi mümkün olmayan türden bir koku. Keskin şekilde yayılan kokusu ile attığınız her adımı tamamlayacak olan Bleu de Chanel içerik olarak ise tütsü, zencefil ve narenciye notaları ile karşımıza çıkıyor.  Daha detaylı incelemek ve satın almak için tıklayın.

Dior Sauvage

Dior’un kesinlikle en büyük atılımı olarak görülen Sauvage kokusu, daha çok kış aylarının kokusu şeklinde karşımıza çıkıyor Yaz aylarında bir toplantınız ya da ciddi bir işiniz olduğunda elinizi ilk atacağınız koku da yine Sauvage. Diğer kokulara göre daha ağır basan bir aromaya sahip olan Sauvage, bir palto ile bütünleştireceğiniz türden kokulardan. İçerisinde etken olarak bergamot ve baharatlı biber üst notalarda buruna geliyor. hemen ardından ise çarpıcı bir bitirici olarak çiçek, vanilya, sedir ve kehribar kokusunu alıyorsunuz. İçerisindeki koku notalarından da anlaşılabileceği gibi Dior Sauvage ağır bir koku, ancak kokladığınızda mest olmamak elde değil. Daha detaylı incelemek ve satın almak için tıklayın.

One Million Lucky

One Million ile özdeşleşmiş olan baharat kokusu Paco Rabanne’nn usta işçiliğinden doğmuştur. Paco Rabanne One Million tarafından üretilen ve yıların en popüler kokusu olarak kalmaya devam eden One Million Lucky, baharatlı ve odunsu kokular düşünüldüğü zaman listeden adını asla sildirmeyen türde bir koku. İlk olarak buruna gelen mandalina, greyfurt ve nane ile hafif bir esinti alsanız da, maskülen koku hemen ardından baharat, gül ve tarçın ile ruhunuza çarpıyor. Son olarak kokuyu tamamlayan ise kehribar ve paçuli oluyor. Kendinden emin bu koku ile her tarza uyum sağlayabilir ve hem yaz hem de kış aylarında tercih edebilirsiniz.

Editör notu: Erkek parfümleri için birden fazla seçenek olduğu gibi birden fazla koku uyumu da bulunmaktadır. Sizler için oluşturduğumuz listelerde yer alan parfümler tüm zamanların en sevilen ve en çok tercih edilen erkek parfümleri içerisinde yer almakta olup, eğer bu listedeki kokular sizler için uygun değilse, daha uygun kokular için buraya tıklayabilirsiniz.