Standart pazar kahvaltılarından sıkılanlar, özel günlere özel bir başlangıç yapmak isteyenler ya da kahvaltıyı gerçekten çok sevenler kahvaltı yapmak için doğru mekanı araştırarak saatler geçirirler. Gönül rahatlığı ile gidebilecekleri bir yer bulana kadar devam eden araştırma ise bazen sonuçsuz bile kalabilir. Ancak İstanbul’da yaşayanlar ya da İstanbul’u ziyaret etmek isteyenler için bu uğraşlara gerek kalmadan rahatlıkla gidebileceğiniz İstanbul2daki en iyi kahvaltı mekanlarını sizler için derledik.

İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanları

Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu gibi özel ve güzel günlerde bu öğün daha da önemli hale gelir. Sevdiklerinizi alıp gidebileceğiniz ve rahatlıkla kahvaltınızı yapabileceğiniz birbirinden farklı tarzları ile sizler için derlediğimiz İstanbul’un en iyi kahvaltı mekanları işte şu şekilde:

Beyaz Fırın

Son zamanlarda sosyal medyanın gücü ile ismi duyulmaya başlayan ve birçok şubesi bulunan Beyaz Fırın, deneyenlerin yorumlarına göre İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi hamur işlerini hazırlıyor ve siparişiniz her an sıcacık hazır geliyor. Pastane kahvaltısı isteyenler için önerimiz kesinlikle Beyaz Fırın. Aynı zamanda yer alan geniş tatlı menüsü ile Beyaz Fırın’ı ziyaret ederek hem kahvaltı hem de tatlıya doyabilirsiniz. Hem Avrupa he Anadolu yakasında bulunan şubelerini ziyaret edebileceğiniz butik bir mekan konseptine sahip olduğunu da eklemek gerek.

Çakmak Kahvaltı Salonu

Beşiktaş’ın nadide incilerinden olan Kahvaltıcılar Sokağı’nı bilmeyen yoktur. Fakat bu sokak içerisinde bir mekan var ki, hem lezzeti ile hem de tarihi ile diğer mekanlardan ayrılan ve sadece Kahvaltıcılar Sokağı’ndaki değil tüm İstanbul’daki en iyi pişileri servis etmesi ile bilinen Çakmak Kahvaltı Salonu aynı zamanda Kahvaltıcılar Sokağı içerisindeki en eski mekan. Gerçek anlamda ‘Kahvaltıcılar Sokağı’ kültürü bu mekan ile başlamış. Açılan ilk mekan olması ile ilgi çeken Çakmak Kahvaltı Salonu, çeşit çeşit kahvaltı ürünleri ile leziz bir kahvaltı deneyimi sunmaya devam ediyor.

Mangerie

Mangerie, tam bir serpme kahvaltı kültürü yaşayacağınız mekanlar arasında yer alıyor. Boğazın manzarasına karşı balkonunda oturup mis gibi temiz havayı içinize çekeceğiniz ve sevdikleriniz ile güzel anılar ve güzel fotoğraflar biriktireceğiniz Mangerie, Bebek sahile giderken mutlaka uğramanız ve kahvaltısını deneyimlemeniz gereken mekanlardan biri. Çeşit çeşit yemekleri ile kahvaltı sözlüğünüze yeni lezzetler eklemenize de yardımcı olacağından şüpheniz olmasın.

İLGİLİ MAKALE  Yedikçe yiyeceksiniz! 6 dakikada hazır balon gibi kabaran müthiş bir ekmek (Kaynak: soru.com.tr)

Kaşıbeyaz Bosphorus

Kaşıbeyaz Bosphorus, Yeniköy sahilinde denize sıfır şekilde şık dizaynında sizleri eşsiz bir kahvaltı deneyimine davet ediyor. bembeyaz ambiyansı ve tertemiz deniz havasının yanında hem taze çayını yudumlayacağınız hem de kahvaltı çeşitleri ile hem doyup hem mest olacağınız mekanlar arasında. Dizayn bakımından standart bir kafeye asla benzemeyen ve farkını ilk dakikadan ortaya koymaya başlayan Kaşıbeyaz Bosphorus için daha fazla söz söylemek yerine deneyip kendiniz şahit olmanızı tavsiye ediyoruz.

Çeşme Bazlama Kahvaltı

İstanbul’un göbeğinde eşsiz bir ege kahvaltısı deneyimi yaşamak artık mümkün. Çeşme Bazlama Kahvaltı’yı ziyaret ederek pişiden omlete, menemenden ezmeye birçok çeşidinin tadına varabilir, hem Ege özleminizi giderebilir hem de bu kadar met edilen mekanın büyüsüne siz de kapılabilirsiniz. Görünüm olarak sahil kasabasında bir eskitme mekanı andıran Çeşme Bazlama Kahvaltı sunumu ile de sizleri kendisine çekecek türden bir kahvaltı sunuyor.

Şairler Kahvesi

Şairler Kahvesi bildiğiniz tüm kahvaltı mekanlarını unutturacak türden bir konsepte sahip. Her gün taze olarak hazırlanan reçelleri, leziz peynir çeşitleri ve sigara börekleri ile bezenmiş kahvaltısı bir yana, kafenin genel konsepti de gerçekten şairlere ait bir mekan olduğunu gösteriyor. İçeceğiniz Türk kahvesi yanında bir şiir hediye ediliyor, masalardan dahi şiir okuyabiliyorsunuz ve hatta hesabı istediğinizde bir şiir kitabının içinde geliyor. İstanbul’un en romantik kahvaltısını deneyimlemek isteyenler için Şairler Kahvesi muhteşem bir deneyim olacaktır.