Evlenecekler ya da evini yenilemek isteyenler için mobilyacıları gezerek gereken tüm detayları derledik. Yeni bir ev kurmak hayli masraflı ve uğraştırcı olabiliyor. Hem uygun hem de kaliteli ürünleri nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız bu içerik tam size göre.

Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürün almak isteyenlerin doğru adresi Eskidji Bazaar olsa gerek. Biz de sizler için merak edilen soruları bir bilene sorduk. Yolculuğumuzun ilk durağı Sezgin mobilya oluyor ve satış temsilcisi Murat Ilgın sorularımızı yanıtlıyor. Daha çok art dekor ve luxury ürünler tasarladıklarını belirten Ilgın, “Kaliteli ürün almak isteyenler ve bunu yaparken yüksek maliyetler ödemek istemeyenlerin yeridir burası. Bulunduğumuz pazarın en önemli özelliği çok kaliteli ürünleri piyasanın en hesaplı fiyat kategorisine göre müşterilerimize sunmaktır. Hizmet kalitemiz de tam olarak buradan geliyor. Düşük kar marjıyla çalışıyoruz. Koltuk takımlarında ortlama maliyet için 12 bin liradan 22 bin liraya kadar skalamız var diyebilirim. Ayrıca müşterilerimize her türlü kolaylık sağlıyoruz, vade farkı almadan kredi kartına taksit imkanımız da var” sözleriyle kendilerini tanımlıyor.

İzleyin: Hem uygun hem kaliteli mobilya nasıl seçilir?

Mobilya nasıl seçilir?

Mobilya seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini satış danışmanı Murat Ilgın şu sözlerle ifade etti:
“Mobilya seçmeye gelirken en önemli husus müşterilerin önceden evlerine uygun ölçümleri tamamlamış olması. Ölçülerin alınması ve ev krokisinin önceden belirlenmesi şart denebilir. Bizler bu ölçülere göre tasarım olarak koltuklar yaptırabiliyoruz. Ancak bazen müşteriler gelip burada ürünleri beğendikten sonra eve gidip ölçü almak istiyorlar. Bu tamamen iki taraf içinde vakit kaybı oluyor. Seçim yaparken diğer önemli konuysa evin kreasyonu. Evin büyüklüğü, renkleri ve tarzına uygun mobilyaları seçmek ve tasarlamak için müşterilerimize her zaman destek veriyoruz. Örnek vermek gerekirse eğer koltuğun arka kısmı gözükmeyecek ve duvara bakacaksa biz işçiliği daha çok ön tarafına ağırlık vererek tasarlıyoruz.”

2022’nin trendlerini sorduğumuz zaman art dekor ve luxury ürünlerin ön planda olduğunu öğreniyoruz. Murat Ilgın, “Bu ürünlerin maliyetleri çok yüksektir. Belirli bir mimari tasarımdan geçtikleri için fiyatları standart ürünlere göre daha fazla. İki ürünü de karşılaştırdığınız zaman işçilik ve kalite farkını hemen anlayabilirsiniz. Konulduğu mekanı güzelleştiren tasarımı ile fark yaratan ürünlerdir bahsettiğimiz trend ürünler. Bu pazarda daha ekonomik ürünler bulmak isteyenler içinde mekanlar mevcut ancak genelde kadınlar uzun yıllar kullanacakları için tasarım ve şık ürünleri ön planda tutuyorlar.” ifadelerini kullandı.