Yaşadığımız fiziksel dünyada, gözle görülmeyen enerjiler etrafımızı sarmış halde bulunmaktadırlar. Her konuya rasyonel bakanlar bu durumu pek kabul etmese de, hayatımızı idame ettirirken çevremizdeki bu enerjiler de bizimle  bir uyum içerisinde çalışır. Hepimizin çevresinde bulunan bu enerjileri kimileri yoğunlaştırarak aktarır. Ve bazen ise gerek başkalarının enerjisi, gerek kendi enerjimizi çokça harcamış olmamızdan kaynaklı olarak evimiz, çevremiz negatif enerjiler ile çevrilebilir.

Negatif enerji neden kötüdür?

Her insanın aura denen bir dış enerji kalkanı vardır ve bu kalkan sayesinde diğer insanların enerjileri ile bir uyum içerisinde yaşarız. Enerjiniz ne kadar pozitif ise insanlar ile aranızdaki uyum da o kadar güçlü olur ve güzel olayları çekmenize yardım eder. Ancak bu enerji kötü bir şekle büründüğü zaman yani negatif hale geçtiği zaman ise farkında olmasanız bile insanlar ile sorunlar baş göstermeye, başınıza kötü olayalar gelmeye başlar ve sürekli karamsar bir halde hissedersiniz. Bu tıpkı ruh hali gibi bizi etkileyen bir durumdur. Enerjimiz bazen çok yoğun düşüncelerden, yaşanan olaylardan, korkulardan ya da enerjisi negatif yönlü birinin çevrenizde çok bulunuyor olmasından dolayı negatif bir hale bürünür. Böyle durumlarda ise bu enerjisi temizlemek, yenilemek için kendi başınıza uygulayabileceğiniz terapiler mevcuttur. Bu gibi terapilerin en yaygın örneği ise doğal taş kolyeleri takmaktan geçer.

Negatif enerji neden oluşur?

Enerji, temel olarak birçok alt dalda incelenebilen ve kendisi ile birden fazla işlevde kolaylık sağlanabilen bir parapsikoloji alt alanıdır. İnsanların sahip oldukları enerjiler ise bazen çok sabit, bazen ise oldukça değişken formlarda belirmektedir. Özellikle değişken enerjili insanlarda negatif enerji çekme yoğunluğu bulunmaktadır. Siz farkında olmasanız bile gün içerisindeki yaşantınız, aktiviteleriniz ve çevreniz enerjinizi büyük ölçüde yeniler. Bulunduğunuz ortamda kötücül düşüncelerin yoğunlaşması, kavgalar yaşanması, mutsuzluğun hakim olması gibi nedenler negatif enerjiyi çağırır. Ve bu bir döngü oluşturarak negatif enerjinin hem çevrenizi hem de huzurunuzu kötü yönde etkilemesine ve bu döngü ile daha da negatif enerji toplanmasına yol açar. İşte bu sebeple de negatif enerjinin yoğunlaştığı alanlar en kısa sürede yok edilmeli, enerji temizlenmelidir.

Evdeki negatif enerjiyi yok etme yolları

Evlerde biriken negatif enerjiler hem havayı hem ruhsal sağlığı kötü yönde etkiler ve bu gibi negatif enerjilerin bir an önce temizlenmesi gerekmektedir. İşte ev içerisinde biriken negatif enerjileri temizlemek için kullanabileceğiniz yöntemler:

Yedi Dükkan süprüntüsü

Yedi dükkan süprüntüsü doğal yaprak ve çiçeklerden oluşan bir tütsü çeşididir ve evde biriken negatif enerjiyi atmak için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Yedi dükkan süprüntüsü ile enerji temizlemek için bir cezve içerisinde su ile kaynatabilir ve kaynayan bu bitkinin buharını ev içerisinde gezdirebilirsiniz. Aynı zamanda yedi dükkan süprüntüsü tıpkı normal bir tütsü gibi yakılabilir ve dumanı ev içerisinde dolaşarak negatif enerjiyi kendi içerisine toplar Daha sonra ise bu duman ile birlikte kötü enerji ev dışına atılmış olur.

Adaçayı ve defne yaprakları

Adaçayı ve defne bitkilerinin yaprakları da negatif enerjiyi temizlemek için kullanılan yöntemler arasında sayılmaktadırlar. Bu gibi bitkilerin yapraklarını tütsü gibi yakarak ev içerisinde dolaştırmak kötü enerjiyi toplamaya yarar ve aynı zamanda arkalarında güzel birer koku bırakan bu bitkiler daha mutlu ve huzurlu hissetmenizi sağlarlar.

Sirke

Pek bilinmese de aslında sirke hem kötü havayı hem de negatif enerjiyi toplayan bir ürün. Ev içerisinde belirleyeceğiniz merkezi bir köşeye yerleştirmek yavaş yavaş yayılan sirke kokusunun negatif enerjiyi yok etmesini sağlar. Aynı zamanda oda içerisinde biriken kötü hava ve kirliliği de temizler. Bir su bardağı içerisine 1 tatlı kaşığı kadar tuz ve üzerine yarım bardak kadar sirke ile su ekleyerek bu karışımı negatif enerjiden kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

Tuz lambası

Tuz lambaları yakıldıkları andan itibaren havaya yararlı partiküller salan ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ürünler. Aynı şekilde tuz lambası kullanımı ile evde biriken negatif enerjiyi yok etmek de kolay bir yol. Tuz lambalarını geceleri yatağınıza yakın bir alanda yakıp uyuyarak gece içerisinde evin tamamının negatif enerjiden arınmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda ferah bir hava oluşmasını da sağlar.

Tütsü yakmak

Tütsüler farklı kokuları ve sakinleştirici yapıları ile hem üzerinizde hem de evinizde biriken negatif enerjilerden kurtulmanızı sağlayan ürünler arasında sayılırlar. Bir tütsüyü yakarak ev içerisinde merkezi bir yere bırakmak ya da gezerek negatif enerjiyi toplamasını sağlamak hem ev içerisinde biriken negatif enerjiyi alır hem de arkasında oldukça tatlı bir koku bırakır.

Doğal taşlar kullanmak

Doğal taşlar enerji düzenleyici olarak görülürler ve negatif enerji, mutsuzluk ve halsizlik gibi durumlara karşı boyunlara asılarak gezdirilirler. Aynı şekilde evinizin belirli köşelerine bu doğal taşları yerleştirmek ev içindeki negatif enerjiyi toplayacaktır. Ancak doğal taşları kullanmadan önce kendi enerjiniz ile en uyumlu olanı seçmeniz gerekmektedir.

Evde negatif enerji olduğunu nasıl anlarız?

Negatif enerji, bir yerde ya da bir kişide olumsuz düşünceler, duygular ve havanın rahatsızlık verici olması sonucu oluşan enerjiyi ifade eder. Evde negatif enerji olup olmadığını anlamak için aşağıdaki belirtilerden bazılarını aramak yararlı olabilir:

  • Sık sık sinirlenme, huzursuzluk ve tepkisel davranışlar
  • Sürekli yorgunluk ve enerji düşüklüğü
  • İnsanlar arasında sürekli çekişme ve anlaşmazlıklar
  • Sık sık rüyaların karanlık ve olumsuz olması
  • Aşırı miktarda toz ve düzensizlik
  • Özel eşyaların sık sık kaybolması veya yerlerinin değiştirilmesi

Bu belirtiler olmasa da, evde bir “huzursuz” veya “rahatsız edici” bir hava olup olmadığını hissedebilirsiniz.