Küçük çocuklar anne sütü içmeyi bıraktıktan sonra yemeklere alışana dek almaları gereken vitamin ve mineral desteklerini alsınlar diye aileleri onları bebek mamaları ile besler. Sütten erken kesilen çocuklarda kullanılan bu beslenme yöntemi aynı zamanda anne sütü içmeyen çocuklar için de uygulanır. Bebek maması hazırlanırken içerisine vitamin ve mineral destekleyiciler eklenir ve bu şekilde çocukların gelişimini destekleyecek gıdalar ortaya çıkmış olur. Fakat bebek aması alınmadan önce en iyi markalar araştırılmalıdır.

En iyi bebek maması markaları nelerdir?

Devam sütleri ve bebek mamaları içerikleri sayesinde bebeklerin yaşadıkları rahatsızlıklara ya da sahip oldukları beslenme alışkanlıklarına göre değişim gösteriyor. Farklı markaların ürünleri tercih edilebilirken, en iyisini almak çocuğunuzun gelişimi için çok daha sağlıklı olacaktır. Anneler tarafından daha çok tercih edilen ve ülkemizde satışı gerçekleştirilen en iyi bebek maması markalarını araştırarak bu sorunun cevabını bulabilir ve çocuğunuzun gelişimi için en sağlıklı beslenme ürününü alabilirsiniz. İşte en iyi 5 bebek maması markaları:

Baby Goat

Ülkemizde atılan bebek mamaları arasında en sağlıklısı ve en kalitelisi olarak Baby Goat devam sütü karşımıza çıkıyor. Türkiye’de atılan ilk ve tek keçi sütlü devam sütü olan Baby Goat, aynı zamanda farklı bitkisel yağlar da içeriyor. Özel olarak zeytinyağı içeren çeşitleri de bulunan Baby Goat devam sütleri, tamamen doğal tam yağlı keçi sütünden hazırlanıyor. B12, D, B6 ve E vitaminleri içeren Baby Goat devam sütleri ile çocuğunuzun gelişimini destekleyebiliyorsunuz ve ayrıca yeni doğan ve 3 yaş çocuklar için farklı çeşitleri de bulunuyor.

SMA mama

SMA marka mamalar, Esema mama da denilen mama markası olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde satışı gerçekleştirilen en iyi ikinci mama markası olarak bilinen SMA mama, 100 yıldır hem yurt içinde hem de yurt dışında hizmet veriyor. Yaşa uygun protein desteği sağlayan SMA mamalar hem anne sütü alamayan bebekler için hem de anne sütü ile birlikte mama alan çocuklar için iki farklı çeşidi ile satılıyor. İçeriğinde glüten bulunmayan SMA mama, A, D, E, C, K B1, B2 ve B12 vitamin desteği de sunuyor.

Hero Baby

6 ayı doldurmuş her çocuğun kullanabileceği yapısı ile Hero Baby de uzun yıllardır üretilen ve satılan bir bebek maması. Hem püre mamaları ile hem de devam sütleri ile hizmet er en Hero Baby, 3 yaşına kadar kullanılabilecek olan 3 farklı grup eklinde satılıyor. Yüksek probiyotik içeren yapısı ile çocuk gelişimini destekleyen Hero Baby mamalarda aynı zamanda A, C, E, B2 ve B12 vitaminleri ve biotin bulunuyor. Aynı zamanda nükleotid, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, çinko, selenyum ve yüksek K vitamin içeriği ile gelişimi desteklemeye yardımcı oluyor.

Aptamil

Aptamil bebek maması probiyotik lif içeren bir bebek maması olması ile tercih edilen mama markaları arasında yer alıyor. Ülkemizde çokça tercih edilen bebek maması markası olan Aptamil devam sütü, probiyotik lif, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, uzun zincirli PUFA, taurin, nükleotid ve postbiyotikler içeriyor. Özellikle probiyotik lif ve postbiyotikler sayesinde gelişimi destekleyerek bağışıklık kazanmaya yardımcı olan Aptamil, anne sütünde bulunan probiyotik liflere en benzer lifleri barındıran devam sütü olarak biliniyor. Anne sütüne benzerlik gösteren içeriği le çocukların erken dönemde bağışıklıklarının güçlenmesine ve sağlıklı gelişimine destek olan Aptamil, şeker ilavesizdir ve içerdiği tek şeker doğal süt şekeri olan laktozdur.

Bebelac

Aptamil’den hemen sonra gelen Bebelac, anne sütüne en yakın mamalardan biri olarak biliniyor. Yeni doğan ve 3 yaş aralığında çocuklar için hazırlanan Bebelac mamalar, demir, oemga-3 ve omega-6 yağ asitleri, protein, kalsiyum, folik asit, nükleotid ve taurin barındırır. Aynı zamanda probiyotik lifler de içeren Bebelac, yüksek protein ve demir sağlaması ile kemik gelişimini destekleyen bir bebek maması markası. Aynı zamanda şeker ilavesiz yapısı ile dikkat çeken Bebelac, fermente yapısı ile gaz, kabızlık sorunlarından kurtulmaya yardımcı olur.