Canan Karatay’ın yaptığı açıklamalar gündemi sarsmaya devam ediyor. Canan Karatay geçtiğimiz günlerde dünyadaki en faydalı meyve suyunun ‘zeytinyağı’ olduğunu açıkladı. Zeytinyağının bir yağ değil, meyve suyu olduğunu söyleyen Canan Karatay, herkesin içmesi gerektiğini söyledi.

Aynı zamanda Karatay, enerji içeceklerinin alkolden daha zehirli olabileceğini söyledi. İnsan sağlığı için doğal yiyecekleri tüketmenizi öneriyor ve enerji içeceklerinin masum görünen görünümlerinin altındaki gerçek zararlarını anlattı. Bu içecekler, bağışıklık sistemini yok eder, bağırsakların düzenini alt üst eder ve beyin fonksiyonlarını bozar. Kısa süreli enerji verir ancak sonrasında insanı bitap düşürür. Bu sahte, geçici mutluluk ve enerji insanları bağımlı hale getirir. Aynı zamanda kalbe çok ciddi zararları var ve alkolden daha hızlı bir şekilde karaciğerin yağlanmasına sebep olur. Sindirim sistemini de allak bullak eder. Vücut direncini sıfıra indirir ve sonrasında türlü türlü hastalıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Enerji içecekleri, alkol ve ilaçlar ile birlikte kullanıldığında ciddi klinik problemlere yol açabilir.

ENERJİ İÇECEKLERİNİN ZARARLARI

Enerji içecekleri, performansımızı arttırmak için harika olabilir ama fazla tüketildiğinde ciddi zararlara yol açabilir. Kafein zehirlenmelerine, bağımlılıklara, aşırı su kaybına, düşüğe, kalp hastalıklarına ve ciddi klinik sorunlara neden olabilir. Hamileler ve yaşlılar için daha da tehlikelidir. Enerji içeceklerini alkol ile birlikte tüketmek, ani kalp krizlerine yol açabilir. Bu yüzden dikkatli olmalı ve sadece gerektiğinde tüketmeliyiz.