Doğa hayatı uzaktan herkes güzel görümse de, kabul etmek gerek ki doğal yaşam herkes için uygun değil. Bazılarımız için yalnızca fotoğraflardan ya da tatillerde güzel olan doğa kimileri için ise adeta gerçek yaşam alanı. Kişilerin karakter özellikleri üzerinde büyük etkileri olan burçlar tam da bu noktada karşımıza tekrar çıkıyor ve bazı burçlar metropol yaşamı savunurken, bazılarının doğa aşığı olduğunu görüyoruz.

Bu üç burç doğaya aşık

doğal yaşam herkes için eşit güzellikte gelmez. Öreğin bir başak burcu doğal yaşam yerine metropolün yeniliklerini ve kolaylığını sever. Ya da aslan burcu erkeğinin teknolojisini kolay kolay elden bıraktığını görmezsiniz. Onlar bu hayatı tercih ederken, bir yandan da doğaya aşık burçlar karşımıza çıkıyor. Yeşilin geçek tonlarını hissetmeyi seven, doğanın kokusundan mest olmak isteyen ve hatta doğanın çamurunu bile seven burçlar hayatlarını doğada geçirmek istiyor ve bu onlar için hayatın gerçek yaşanış şekli. İşte diğer burçlar şehrin keşmekeşine alışmışken doğanın kucağında yeşilin kokusu ile salına salına yaşamak isteyen üç burç:

Balık

Balık burcunun duygusal yapısı ve kırılgan ruhu, doğa ile bütünleştiği zaman huzur bulur Adeta evinde gibi hisseden balık burcu insanları, doğadaki hayatta şehrin kirinden ve karmaşasından kaçmış olmanın mutluluğunu yaşayabilir. Sevdiklerine olan bağı gibi doğaya da özel bir bağı ola balık burçları genellikle sahil kesimlerinde yaşamak isterler. Su grubu olmaları nedeni ile su elementine kendilerini yakın hisseden balık burcu insanlar, ağaçların arasında, denizin sesi ile uyandıkları bir evde yaşamayı hiç bir şeye değişmezler. Balık burçlarının doğa ile olan bu uyumu şehrin kalabalığında silinip gitmiş gibi görünse de, bir kez deniz ve orman ile buluştuklarında ne kadar doğa asığı insanlar olduklarını bir kez daha fark edeceksiniz.

Boğa

Toprak grubunun en yerleşik insanı olarak anılan boğalar her ne kadar pek hareketli insanlar olmasalar da bakmayın, onların tembelliği şehre geçerli. Doğal bir ortamda bir boğa burcu ile karşı karşıya geldiğinizde onların aslında yanlış yerlerde yaşadıklarını anlayacaksınız. Toprak grubu olmaları nedeni ile özellikle kırsal alanlarda kendilerini evde gibi hisseden boğa burcu insanları, doğa ile bir araya geldiklerinde şehrin onlardan çaldığı tüm enerjiye tekrar kavuşurlar. Bir de bakmışsınız ki şehirde yan odaya bile gitmeye  boğa burçları dağa tırmanır olmuş. Eğer siz de onların bu hayatına dahil olursanız, belki doğaya olan aşklarına da dahil olabilirsiniz. Aynı zamanda boğa burçları bu doğa aşkını evlerine de taşır ve narin çiçekler yetiştirmekten keyif alırlar.

İLGİLİ MAKALE  Yay burcu ünlüleri, özellikleri ve doğum tarihleri

Oğlak

Yine bir toprak grubu olması ile Oğlak burcu da doğanın kalbinde yaşamayı sevenlerden. Şehirde alamadığı nefesi ve tadamadığı özgürlüğü doğada bulan Oğlak burcuna yeşil bir alan gösterdikten sonra yüzünün nasıl gülmeye başlayacağını görebilirsiniz. Oğlak burcu insanının kendi kafasında yerleştirdiği mantıksal düşünce sistemi ve dengeli kalmaya çalışan soğuk yapısının bazı zamanlardan kaçmaya ve sessizliğe ihtiyacı vardır. Şehir ise bir koşuşturma olduğu için bu imkanı kolaylıkla bulamaz. Dört duvar içinde yapılan bir meditasyon ve zihin dinlendirmesi ise etkisiz kalır. Oğlak burcu ile doğaya çıktığında ise, ihtiyaç duyduğu ruhani sakinliği ve meditasyonu doğanın temiz kokusunda, sert esen rüzgarlarında ve dinginliğinde bulur.