Greyfurt özellikle kış aylarında tüketilen, turunçgillere ait bir meyvedir. Tadı oldukça güzel olan bu meyvenin birçok faydası mevcuttur. Bunların en başında yağ oranının sıfır olması gelir. Yağı olmayan greyfurt ekstra bir kilo yapmaz ve çokça tüketilebilir. Yüksek lifli olması nedeniyle ara öğünlerde kullanılmasında yarar var. Önemli bir C vitamini olan greyfurt, metabolizmayı oldukça hızlandırır ve 100 gramında 42 kalori vardır.

Yağ Yakımında Yumurtanın Önemi

Yumurtalar aşırı tok tutan besinlerden yalnızca bir tanesi. Yüksek kaliteli proteinler içerirler. Sağlıklı yağlar içerirler ancak bu yağlar kilo yapmaz. En az miktarda bulunur vücut sağlığı ve direnci için tüketilmesi son derece önemli olan besinler arasında yer alır. B vitaminleri ve kolin gibi zengin besinleri de içerir.

Somon Balığı

Somon balığı hiç kilo aldırmayan diger besinlerden bir tanesidir. vücuda çesitli yönlerden fayda sağlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kas geliştirme
  • Güçlü hafıza
  • Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.
  • Kemikleri güçlendirmeyi sağlar.

Bunun gibi birçok çeşitli faydaları bulunmaktadır. Genel olarak sağlık için mükemmel bir besin seçimidir. Buna ek olarak ton balığı ve diğer balık çeşitlerini saymakda doğru olur. Bu besinler enerji ve egzersiz performansını arttırır. Bu besinler özellikle her yaş grubu için oldukça önemlidir. İçerdikleri Omega – 3 yağ sayesinde kaslara oldukça faydaları var.

Besinlerin Kalori Hesapları Nasıl Yapılır?

Belirli besinlerin Kcal miktarını belirleyebilmek adına kullanılan asıl yöntemde, besinin doğrudan üretmiş olduğu enerji ölçülür. Besinin etrafında su olan etrafı ve üzeri kapalı bir kabın içine yerleştirilir. Bu cihaza bomba kalorimetresi denir. Besin tamamen yakılır ve suyun sıcaklığındaki artış ölçülür.

Kalorisi Sıfır Olan Karnabahar

Karnabahar diyet konusunda oldukça önemli bir besindir. Karnabahar sindirim sisteminin aktif çalışmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olan bir besindir. Kalorisi düşük besinler arasında yer alır. Karnabaharı mevsiminde tüketmek çok daha sağlıklı olacaktır. Kalp sağlığını korumak için karnabahar yemeklerini ve karnabahar salatalarını tüketmelisiniz. 100 gram karnabahar tüketildiğinde yalnızca 25 kalori alınmış olur. C vitaminini de içermektedir.

Kalorisi Az Olan Besin Domates

Günün her öğününde dometes tüketilebilir. Domatesin 100 gramında yalnızca 17 kalori var. Domates yendiğinde neredeyse hic kalori alınmaz. Bu şekilde kilo artışı da olmaz. Lif bakımından da yüksek olan domates genelde salatalarda kullanılır. Dometeste bulunan likopenler sayesinde uzun yıllar genç kalabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Limonun faydaları nelerdir? 'Limon kabuğundaki' mucizevi faydalar

Sarımsak

En faydalı antibiyotik olarak bilinen sarımsak, özellikle kış aylarında sıkça tüketilir. Sarımsak güçlü bir yağ yakıcıdır. Sarımsağın 100 gramı 23 kaloriye denk geliyor. Her öğün 100 gram tüketmeniz mümkün olmuyor. Ancak her yemeğinize birer diş sarımsak atmanız bile son derece faydalı olacaktır. Bu şekilde bağışıklık sisteminiz güçlenmiş olur.

Limon İle Yağ Yakımı 

Limon yaz aylarında sıklıkla kullanılabilir. C vitamini deposu olduğu için her mevsimde tüketilmesi mümkün. Limon bilinen antioksidan bir besindir. Yağ yakma işlevinde oldukça önemli bir yer kaplar. Limonun en güzel özelliği kalorisi yok denecek kadar azdır. 100 gramlık bir limonun içinde yaklaşık olarak 29 kalori bulunuyor. Limonu buzlu su ile de tüketebilirsiniz.

Yeşil Çayda 0 Kalori

Bağırsak sistemini çalıştıran en önemli yeşilliklerden bir tanesidir. Yeşil çayların üretimi ve tüketimi oldukça artmıştır. Bu sebepten ötürü farklı aromaları da üretilmiştir. Yeşil çay 0 kaloriye sahip bir bitki çayı olarak bilinir. Şekersiz ve sade içildiğinde sürekli olarak 0 kaloride kalacaktır. Şeker ve aroma eklenen yeşil çayların kalorileri değişiyor.