Kimimiz geceleri daha derin ve huzurlu bir uyku için yatağa girmeden önce bir bardak sıcak süt içmeyi hiç aksatmaz. Kimimiz sabah kahvaltılarında gevreğin yanında bir bardak süt içmeyi çok sever. Tabii bazısı da meyve suyu tüketmeyi tercih eder. Sindirim sorunlarına iyi gelen, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan, kemikleri güçlendiren, günü daha rahat bir mide ile sürdürmeyi sağlayan E vitamini kaynağı şeftali çoğu zaman ilk tercih edilen meyve olur. Tabii bu kadar faydalı bir meyveyi tercih etmemek olmaz.

Süt Ve Şeftali Mi?

Peki, ama bir sabah uyandığımızda canımız hem süt hem de şeftali suyu tüketmek isterse ne yapmalıyız? İşte şeftalili süt tam da bu sorunun cevabı. İsterseniz sıcak yaz akşamlarında ferahlamak için içine buz atarak rahatlıkla içebileceğiniz, isterseniz de içine bal katarak bal gibi tatlı muhabbetlerinizde size eşlik edecek bu içecek nasıl yapılır gelin bir bakalım.

Şeftalili süt nasıl yapılır?

Şeftalili süt nasıl yapılır?

Şeftali Smoothie

Şeftali smoothie olacak bilinen şeftalili yapımında kullanacağımız malzemeler kaç bardak yapacağımıza göre değişir Örneğin vereceğim tarif 8 bardağa göre ayarlanmış bir tariftir. Taze sıkılmış şeftali suyu kullanmak çok daha doğal bir tat elde etmemizi sağlar ancak daha yoğun bir tat tercih ederseniz hazır şeftali suyu kullanmanız daha iyi olur.

Şeftalili süt nasıl yapılır?

Şeftalili süt nasıl yapılır?

8 Kişilik Bir Şeftalili Süt İçin

1 su bardağı şeftali suyuna karşılık 3 su bardağı süt idealdir. Kahve kaşığının üçte biri kadar tuz, su bardağının dörtte üçü kadar toz şeker(Elbette miktarı damak tadınıza göre arttırıp azaltabilirsiniz.) ekleyiniz. Yarım çorba kaşığı limon suyu, 8 çorba kaşığı sütlü şeftalili dondurma ve yarım bardak kaymak da ekledikten sonra hepsini bir blender yardımı ile karıştırınız.

Bal eklemek isterseniz bunu blender aşamasında eklemelisiniz. Karıştırma buzdolabına koyup soğumasını beklerken 8 çorba kaşığı krem şantiyi çırpıp soğuması için onu da buzdolabına koyalım. Her ikisi de yeterince soğuduktan sonra şeftalili süt karışımımızı bir çırpma teli yardımıyla köpürene kadar çırpın. 8 bardağı böldükten sonra soğuyan krem şantiyi de üzerine ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

İLGİLİ MAKALE  Süt içmek ne kadar sağlıklı? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu uyardı (Kaynak: soru.com.tr)

İzleyin: ŞEFTALİLİ MİLKSHAKE || 1 DAKİKADA HAZIR MUHTEŞEM BİR İÇECEK TARİFİ