Tatlı ama şerbetli bir tatlı arıyorsanız, Kemalpaşa tatlısına bir bakın deriz. Çünkü hafif şerbeti ve lezzeti ile birlikte akşam yemeklerini süsleyecek olan bu tatlıyı, bütün ev halkı sevecek. Bir de bu tatlıya kaymak eklemeniz yok mu. İşte o zaman bu tatlı ile lezzetli anlar yaşamaya başlayacaksınız. Bu yazımızda sizlere kaymaklı Kemalpaşa tatlısının nasıl yapılabileceğinden bahsettik. Kemalpaşa tatlısı yapabilmek için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • 1 paket Kemalpaşa Tatlısı (140 gram)

Şerbeti için

  • 5 su bardağı su
  • 4 su bardağı şeker

Arası için

  • 250 gram kaymak

Kemalpaşa tatlısı nasıl yapılır?

Kemalpaşa tatlısı yapabilmek için öncelikle uygun bir tencere içerisine 5 su bardağı su alalım. Daha sonra tencere içerisine 4 su bardağı toz şeker alalım. Daha sonra şekeri eritebilmek adına tencereyi birazcık karıştıralım. En sonunda ise şerbetimizi kaynamaya bırakalım. Şerbetimiz kaynamaya başladıktan sonra ise 1 paket Kemalpaşa tatlımızı, şerbetin içerisine boşaltalım. Tenceredeki malzemeler ara ara karıştıralım ve Kemalpaşa tatlımızı pişirelim. Tatlılar iyice büyüyüp yumuşadığında ise Kemalpaşa tatlılarımızı tencereden alalım. Pişmiş olan Kemalpaşa tatlılarımızı uygun bir tabağa alalım ve oda sıcaklığına gelemesini bekleyelim.

Tatlılarımız oda sıcaklığına geldikten sonra, her bir Kemalpaşa tatlısının orta kısmını bıçak ile yaralı. Daha sonra ise bir sıkma torbasının içerisine 250 gram kadar kaymak dolduralım. Ardından da bu kaymağı, orta kısmını yarmış olduğumuz Kemalpaşa tatlıların içlerine dolduralım. Bütün tatlıların iç kısmını kaymak ile doldurduktan sonra ise uygun bir servis tabağına alıp üzerini Antep fıstığı ile süsleyip servis edebilirsiniz. Ancak Kemalpaşa tatlılarınızın orta kısmını yararken, oldukça keskin bir bıçak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer keskin olmayan bir bıçak ile tatlılarınızın ortasını kesmeye kalkarsanız, yumuşak olan Kemalpaşa tatlılarınızın dağılmasına neden olabilirsiniz.

İzleyin: DAHA BASİT VE HAVALI BİR TATLI OLAMAZ 🔝 Kaymaklı Kemalpaşa Tatlısı

X

Etiketlendi: