Canınız sütlü tatlı çektiğinde, akıllara ilk olarak puding gelmektedir. Kıvamı ile damağınızda lezzet şöleni başlatan pudingi yapmak ise oldukça pratik. Bu tarifi bir kere yaptıktan sonra ise çocuklarınız sürekli olarak sizden puding yapmanızı isteyecek. Bu yazımızda sizlere ev yapımı pudingin nasıl yapılacağından bahsettik. Ev yapımı puding yapabilmek için şu malzemelere ihtiyaç duyacaksınız:

  • 3,5 su bardağı süt
  • 4 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağından bir parmak eksik şeker
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağı

Ev yapımı puding nasıl hazırlanır?

E yapımı lezzetli bir kakaolu puding yapabilmek için öncelikle uygun bir tencere içerisine 3,5 su bardağı süt, 4 yemek kaşığı kakao, 1 su bardağından 1 parmak eksik şeker ve 2 yemek kaşığı un alalım. Daha sonra uygun bir tencere içerisine almış olduğumuz bütün bu malzemeleri, güzel bir şekilde çırpmaya başlayalım. Ardından da tahta kaşık ile karıştırmaya devam ederek, hazırladığımız karışımı muhallebi kıvamına gelinceye dek pişirelim. Hazırladığımız muhallebi piştikten sonra ise ocağın altını kapatalım. Ocağın altını kapattıktan sonra ise muhallebimiz içerisine vanilya ve tereyağı ekleyerek güzel bir şekilde karıştırmaya devam edelim.

Muhallebimizi hazırladıktan sonra ise uygun kaselere ekleyelim. Ardından da kaselere boşaltmış olduğumuz pudinglerin oda sıcaklığında soğumasını bekleyelim. Daha sonra ise pudinglerimizi en az 2 saat kadar buzdolabında soğumaya bırakın. Pudingleriniz soğuduktan sonra ise istediğiniz gibi süsleyerek servis edebilirsiniz.

İzleyin: Ev Yapımı Kakaolu Puding Yapımı – AZ MALZEMELİ nefis pratik sütlü tarifi

X

Etiketlendi:

,