İnsan sağlığına pek çok faydası olduğu bilinen kudret narı, son dönemlerde en çok popüler olan ürünler arasında yerini alıyor. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde kişinin sağlığını olumlu yönde etkileyen kudret narı, aynı zamanda kişinin cilt ve saç sağlığına faydalarıyla mest ediyor. Zeytinyağı ile birleştiğinde çok daha sağlıklı bir hal alan kudret narının düzenli tüketimi sağlandığında kronik olan tüm hastalıkların şifa bulduğunu gözlemlemek mümkün. Yüksek miktarda C vitamini barındıran kudret narı, içeriğinde bulunan beta karoten bileşeniyle tüm yaraların kısa süre içerisinde tedavi edilmesine de yardımcı oluyor. Zeytinyağı ile birlikte tüketildiğinde büyük bir şifa deposuna dönüşen kudret narının tüm faydalarını sizler için derledik. İşte kudret narı ve zeytinyağının mucizevi faydaları…

Zeytinyağı ile kudret narının faydaları nelerdir?

 • Zeytinyağı ile kudret narının birlikte tüketilmesi bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurken, vücut içerisinde bulunan tüm enfeksiyon probleminin çözülmesine ve vücudun sağlıklı bir forma dönüşmesine yardımcı olmaktadır.
 • Gastrit, ülser ve reflü başta olmak üzere mide sorunlarının önüne geçen zeytinyağı ile kudret narı, var olan ve kronikleşen mide hastalıklarının tedavi edilmesine de yardımcı olmaktadır.
 • Hemoroidin tedavi edilmesine yardımcı olur.

 • Kadınların üreme sağlığı açısından büyük bir şifa kaynağı olan zeytinyağı ve kudret narı, üreme sistemlerinde oluşabilecek enfeksiyon ve çeşitli hastalıkların önüne geçmektedir.
 • Zeytinyağı ve kudret narının birlikte tüketilmesi cilt sağlığı için büyük bir veli nimettir. Cilt yüzeyinde oluşan sivilce ve akne problemlerinin kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olan zeytinyağı ve kudret narı içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildin güzelleşmesine yardımcı olmaktadır. Sivilce ve akne problemleri gibi yine ciltte oluşan egzema ve sedef durumunun da tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan leke problemlerinin tedavi edilmesine de yardımcı olur.
 • İçeriğinde bulunan antibakteriyel ve antiviral bileşenler sayesinde insan vücudunda büyük bir onarım sağlayan kudret narı, HIV virüsünün vücut içerisinde açtığı tahribatları onanarak vücudun sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır.
 • İçerisinde bulunan güçlü bileşenler sayesinde kanser ve tümörle büyük bir savaş veren zeytinyağı ve kudret narı, kanser hücreleriyle savaşırken aynı zamanda kanserli hücrelerin tedavi edilmesini de sağlamaktadır. Prostat, rahim ağzı kanseri gibi kanser türleri başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavi edilmesinde ve bu hastalıkların vücut dışarısına çıkmasına yardımcı olmaktadır.
 • İçeriğinde bulunan etkin bileşenler sayesinde cilt yüzeyinde oluşan yanık lekelerinin tedavi edilmesine ve yanığın kısa süre içerisinde geçmesine yardımcı olmaktadır.
 • Astım başta olmak üzere solunum yolu hastalıklarının tedavi edilmesini sağlayan zeytinyağı ve kudret narının birlikte tüketilmesi, bu hastalıkların tedavi edilmesinin yanı sıra kişinin rahat bir şekilde nefes alıp vermesine de yardımcı olmaktadır.
İLGİLİ MAKALE  Bu gıda akciğeri temizliyor, balgamı söküyor, astıma çok iyi geliyor! C vitamini deposunu mutlaka tüketin

 • Kalp damar sağlığını büyük bir koruma altına alan zeytinyağı ve kudret narı, damarlar içerisinde pıhtılaşma probleminin de önüne geçmektedir.
 • Bağışıklık sisteminin yanı sıra sindirim sistemini de koruma altına alarak, kişinin kabızlık ishal gibi problemlerinin kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda mide ve bağırsak problemlerinin iyileşmesini de sağlar.
 • Düzenli ve yeterli miktarda tüketilen zeytinyağı ve kudret narı kürü, kişinin kemik sağlığını koruma altına alarak, kemiklerin gelişimine büyük bir katkı sağlamaktadır.
 • Düzenli tüketiminde kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan kudret narı ve zeytinyağı bilhassa şeker hastalığına sahip kişilerin, hastalıklarının tedavi edilmesine de yardımcı olur.
 • İçeriğinde bulunan A vitamini sayesinde, düzenli kullanımla beraber kişinin göz sağlığını koruma altına alarak, çok daha sağlıklı ve keskin görmesini sağlamaktadır.

Video: ŞİFA KAYNAĞI KUDRET NARI NASIL YENİR? KUDRET NARI MACUNU HAZIRLANMASI ve FAYDALARI 🌿