Dünya üzerinde var olan herkesin birbirinden apayrı karakterleri bulunmaktadır. Bazı karakterler birbirlerine benzese de birbiriyle tıpatıp benzer karakterlerin olması son derece zordur. Neticede herkesin bir düşünce sistemi ve hayatı yaşam tarzı bulunuyor. Bu ikili birleştiğinde de kişinin karakter özellikleriyle birlikte milyonlarca farklı insan türü ve davranışı ortaya çıkıyor. Ancak bazı durumlarda kişileri spesifik olarak sınıflandırabilmek için bir takım davranışlarına bakılarak ön çıkarımlarda bulunmak mümkün. Örneğin bazı insanlar hayatta çok daha sinirli ve agresif olabiliyorken bazı insanlar daha çok neşeli ve enerjik tavırlar sergileyen kişiler olabiliyor. Haberimizin bu bölümünde yumruk sıkma şeklinize göre kişiliğinizin nasıl olduğundan bahsedeceğiz. Bakalım siz hangi karaktere sahipsiniz…

Yumruğunuz kişiliğinizi ele veriyor!

İnsanın beden dili, kişiliği hakkında pek çok bilgi verirken; konuşma tarzı, tokalaşması, yürüyüşü hatta ve hatta yumruk sıkışı bile bir takım özelliklerin çok daha baskın olduğunu gösteriyor. bazı insanlar hayatında çok daha yuf yürekli olurken bazı insanlar hayata daha rasyonel tarafından bakabiliyor. Birbirinden farklı olan bu karakter özellikleri de yumruk sıkma şeklinizden kendini ele veriyor. haberimizin bu bölümüne kadar geldiyseniz aşağıya geçmeden evvel sol elinizi yumruk haline getirin ve bakın siz hangi karaktere sahipsiniz…

Baş parmağın üstte olması durumu;

Yumruğunuzu sıktığınızda baş parmağınızın üst kısımda kalıyorsa o noktada sizin karakteriniz için çok fazla enerjik ve girdiği her ortama enerjisiyle neşe getiren bir kişilikte olduğunuzu söylemek doğru olacaktır. Aurası yüksek olan bu kişiler enerjilerinin yüksek olmasıyla aynı zamanda çevresinde bulunan kişilere de bir hayli iyi geliyor. Sizinle görüşen arkadaşlarınızın tüm derdi, sıkıntısı sizin yanınızdayken yok oluyor. Bu denli enerjik ve pozitif olmanızın tek sebebi esasında hayata doğru yönden bakabilmeyi başarmanızdan geliyor. Elinizden gelenin en iyisini yapma ve yaşantınızı güzelleştirme çabası doğanızda var. Yeni şeylere olan merak halinizde bu durum ile birleştiğinde ortaya adea bir enerji yumağını çıkarıveriyor. Çok daha aktif ve hareketli bir hayatı sevmenizin yanı sıra televizyon başında vakit geçirmek size büyük bir zulüm gibi geliyor.

İLGİLİ MAKALE  Üstün zekalı insanlar neden mutlu olamıyor? İşte 5 neden (Kaynak: soru.com.tr)

Baş parmağınızın içerde kalması durumunda;

Yumruğunuzu sıktığınızda baş parmağınız içeride kalıyorsa o noktada sizin zeki ve konuşmayı fazlasıyla seven bir kişilikte olduğunuzu gösteriyor. Yaşantınız boyunca fazla yorulmadan hayatın hilelerini bulmayı seven ve daha çok rafine zevkleri olan birisiniz. Az arkadaşlıklar, az yemekler, az görüşmeler sizi siz yapan şeyler. Yeni arkadaşlıklar kurmak, bir kişiyi en baştan tanımak size oldukça uzak ve mesafeli geliyor. Var olan dostluklarla mutlu olmak, onlarla çok daha sahici konuşmaların içerisinde olmak sizi mutlu eden durumlardan bir tanesi. İnsanlar size ilk baktığında somurtkan olarak nitelendirse de, sizi tanıdıktan sonra yanıldıklarını anlayacaklar. Çevresindeki insanlarla mutlu olan ve problemlere karşı pratik çözümler sunmayı seven oldukça afacan bir yapınız var.

Baş parmağın kenarda olması durumunda;

Baş parmağın kenarda yani diğer parmakların üzerinde olması durumunda hayatta herkesin kendi yaptıklarından sorumlu olduğunun bilincinde ve savunucusu olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Genellikle mantık çerçevesinde ilerlediğiniz kendi yaşantınızda çevrenizdeki insanları da bu doğrultuda seçiyorsunuz. Ağırbaşlılık adeta DNA’nızda bulunuyor. Her zaman kendi işinizi kendiniz halledebilen bir yapınız bulunuyor. Güçlü ve istikrarlı bir karakteriniz var. Genellikle kimseye gebe kalmayı sevmiyor ve kimsenin yardım taleplerine ihtiyaç duymuyorsunuz. Kendi gücünüzün bir hayli farkında olduğunuz için ve kendinizi iyi tanıdığınız için aldığınız yüklerin farkında olarak almayı seviyorsunuz. Hayata her zaman rasyonel tarafınızdan baksanız da yumuşak ve sevgi dolu bir kalbiniz bulunuyor.