Kilit ve zamansız parçalar edinmeyi sevenler ve bir kere alayım yüklü miktarda para ödeyip uzun vakitlerde kullanmayı sevenler için, yıllar geçse de modası hiç geçmeyecek ve uzun yıllar keyifle giyebileceğiniz en güze parçaları sizler için derledik. Bu parçalar sayesinde, özel günlerinizde ya da davetiyeler de ekstra bir şeyler almanıza gerek kalmayacak. Her kadının mutlaka dolabında olması gereken giysiler…

Zamansız şıklığın anahtarı modası geçmeyen kıyafetler

Hemen hemen her dönemin en trend parçaları arasında yer alan çizgili kıyafetler, yıllar geçse dahi güzelliğinden asla ödün vermeyen nadide parçalar arasında yerini alıyor. Trikolarda, pantolonlarda, ceketlerde aklınıza gelebilecek her yerde kullanılan bu çizgiler büyük bir moda zevkine dönüşüyor. Herkesin dolabında bulunması gereken bu çizgili parçalar, pek çok dertten de sizi kurtaracağına emin olabilirsiniz. En yakın arkadaşınızın doğum gününe ya da özel bir buluşmanızda farklı kombin ve tasarımlarla çok daha etkili sonuçlar ortaya çıkarabileceğiniz parçaları mutlaka dolabınızda edinin. Bu parçaların uzun yıllar modası geçmeyecek ve istediğiniz her dönemde giyme rahatlığı ve kolaylığı edineceksiniz. İşte zamansız şıklığın anahtarı olan o giysiler…

İzleyin: Yıllar geçse de modası hiç geçmeyecek dolabınızda mutlaka bulunması gereken giysiler

Siyah ya da beyaz çizgili kazaklar ile modayı yakından takip edin

  • Siyah ya da beyaz fark etmeksizin çizgili olan kazakları hayatınızın her alanında giymeniz ve kullanmanız mümkün. Ayrı bir bohem hava katan bu giysiler, şık olmanızın yanı sıra kaliteli görünmenize de yardımcı olacaktır. Doğru kombin ve doğru parçalar ile şık olabileceğiniz siyah ya da beyaz çizgili kazakları mutlaka dolabınızda yer etmelisiniz. Ayrıca sadece çizgiyi kazaklarda değil aynı zamanda yaz aylarında kullanabileceğiniz keten kumaşlara uygulan kalın ve uzun çizgili elbiseleri tercih etmeniz, söz, düğün nişan ya da yaz akşamlarında çıkacağınız akşam yemekleri için vazgeçilmeziniz olacak.

  • Dolabınızda mutlaka olması gereken parçalardan bir tanesi de siyah deri ceketlerdir. Vücudunuzun proporsiyonuna uygun ölçülerde tercih edilen deri bir ceket uzun zamanlarda en büyük kurtarıcı parçalarınızdan bir tanesidir. Şık bir akşam yemeği davetinde, şık kıyafetinizin üzerine alabileceğiniz gibi, serin yaz akşamlarında da giyebileceğiniz harika bir giysi. Bilhassa mevsim geçişlerinde en sık tercih edilen parçalardan bir tanesi olan deri cekete mutlaka dolabınızda yer verin.
  • Hemen hemen her kadının dolabında star bir parçanın yer alması gerekir. Bu star parçayı kurtarıcınız gibi görmek doğru olacaktır. Aniden gelişen bir davette şık olmak istiyorsanız, orta boylarda bir elbise edinmeniz zaman ve ekonomik açıdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.
  • Giysiler kadar aynı zamanda ayakkabılar da bir kadının olmazsa olmaz parçaları arasında yer alır. Bu ayakkabılardan da özellikle stiletto her kadının mutlaka dolabında olması gereken modellerden bir tanesidir. Abartıya kaçmadan, yürüyebileceğiniz bir uzunlukta nude ve siyah renkte olan bir stiletto edinmeniz uzun yıllar sizi ayakkabı derdinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
İLGİLİ MAKALE  Çamaşır yıkarken ekleyeceğiniz 2 limon sararmış çamaşırların 'eski rengine' dönmesini sağlıyor (Kaynak: soru.com.tr)

  • Soft renklerde ya da daha canlı renklerde edindiğiniz fularlar, kıyafetinize renk katarken aynı zamanda kombininizin tamamlayıcısı ve hareket unsu olarak görülmektedir. Edineceğiniz bu fularlar yardımıyla en sade görünen kıyafetlerinizi bile bir çırpıda zenginleştirerek çok daha şık bir görüntüye kavuşabilirsiniz.
  • Stilettolar gibi aynı zamanda en kurtarıcı parçalar arasında yer edinen laofer ayakkabılar her kadının dolabında olması gereken ve uzun yıllar bu ayakkabıları kullanabileceği parçalardan bir tanesidir. Şık bir yemeğe ya da iş yerinde önemli bir sunuma giderken rahatlıkla giyebileceğiniz bir laoferinizin olması oldukça önemlidir.
  • Modası asla geçmeyen giysilerden bir tanesi de basic bir beyaz gömlektir. Bu beyaz gömlek sayesinde, ister şık isterseniz da daha spor kombinler yaparak tüm gününüzü ve planlarınız kurtarabilirsiniz.
  • Laciverte yakın bir mom jean edinmeniz belkide birçok etkinliklerde şık görünmenizin sihirli bir anahtarı olacaktır. Altına topuklu bir ayakkabı ile kombinleme yapabileceğiniz gibi beyaz bir spor ayakkabıyla da rahatlıkla giyebileceğiniz bu laciver mom jean hayatınızın en kilit anlarında mutlak yardımcınız olacak.