Yaz gelmeden evvel fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, evde yapabileceğiniz birkaç basit hareketle çözümlemeniz oldukça kolay. Düzenli uygulama sonucunda ve sağlıklı beslenme sayesinde oldukça kısa süre içerisinde kilolarınızla vedalaşmak için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz. Sahil sezonunun açılmasıyla birlikte yaz tatilinize çıkmadan önce bu gibi egzersizlere mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Düzenli uygulama sayesinde fazla kilolarınıza elveda edin. İşte yaz öncesi kilolarınızdan kurtulmanın en basit yöntemleri!

Bu egzersizleri deneyen fazla kilolarından kurtuluyor!

Ev içerisinde egzersizler sayesinde kilo verme sürecine girmeden evvel dikkat etmeniz gereken en büyük durum yeme içme alışkanlıklarınızdır. Yaptığınız egzersizlerden tam manasıyla verim alabilmek sonuçların etkisini görebilmek için mutlaka sağlıklı bir yemek yeme periyodunun içerisinde olmanız gerekmektedir. Dengeli ve düzenli beslenmeniz, içeriği temiz gıdalar tüketmeniz sağlığınız açısından son derece önemli unsurlardan bir tanesi olurken aynı zamanda yaptığınız egzersizler ile birlikte kısa süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulmanıza katkı sağlayacaktır. Bu durum itibarıyla fazla kilolarınızdan kurtulmak ve yaza fit bir görüntüyle ulaşmak için bu adımlara mutlaka önem verin. İşte yaza fit girmenize yardımcı olacak o egzersizler;

  • Ev içerisinde kilo verme sürecine girmeden evvel yapmanız gereken ilk adım vücutta bulunan kan akışının canlanmasını sağlamaktır. Kan akışını sağlamak ve tüm hücrelerin hareket etmesi için bel boşluğunuza bir pilates topu koyun ve bel boşluğunuzda bulunan pilates topuyla birlikte hareket etmeye başlayın. Bu noktada pilates topuyla bütün oluşturarak yapacağınız hareketler son derece önemlidir. Egzersizlere başlamadan evvel kasların zarar görmemesi için ısınmanız önemli olurken pilates topu ile yapacağınız bu hareketler kaslarınızın ısınmasına yardımcı olacaktır.

  • Isınma işlemini tamamladıktan sonra sorunlu olduğunuz bölgeler noktasında daha detaylı çalışmanız önemlidir. Sorunlu olan bölgelerin çok daha aktif çalışmasını sağlayabilmek için o bölgeye direkt nüfuz edecek uygulamaların içerisinde bulunun. Örneği karın bölgesinde bulunan yağlanmanın önüne geçmek için her gün arttırarak 1 dakika – 2 dakika şeklinde ilerleyeceğiniz plank duruşu son derece etkili ve önemlidir. Plank duruşunuzu her gün düzenli olarak yaptıktan sonra yere sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı yukarıya kaldırarak ellerinizle değmeye çalışın. Bu hareketi bir kaç set yapmanız karın bölgesinde bulunan yağlanmanın önüne geçerek çok daha fit bir görünümde olmanıza katkı sağlayacaktır.
İLGİLİ MAKALE  Her derde deva sarımsak limon kürü ömür uzatıyor

  • Egzersizlerin olmazsa olmaz hareketlerinden bir tanesi olan squat ile poponuzun sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda tüm kaslarınızın çalışmasına katkı sağlayabilirsiniz. Squat hareketini doğru yapabilmek için ayaklarınızı omuz hizasında açın ve derin nefes alarak çömelip kalkın. Bu egzersizi birkaç set halinde uygulamanız kalça bölgenizin sıkılaşmasına ve kalçanızın şekillenmesine katkı sağlayacaktır.

  • Karın bölgesinde bulunan yağlanmaya karşı birebir olan hareketlerden bir tanesi de yarım mekik hareketidir. Bu hareketi yapabilmek için yere sırt üstü uzanın. Yere sırt üstü uzandıktan sonra ayaklarınızı topuğunuza basarak yere sabitleyin. Ardından yattığınız yerden bacaklarınıza gelmeye çalışın. Bu hareket karın kaslarınızın çalışmasına katkı sağlarken bölgede bulunan yağların erimesine ve çok daha fit bir görünümde olmanıza yardımcı olmaktadır. Bu hareketin yanı sıra simit bölgesi dediğimiz yan yağlanmaları engellemek için yine sırt üstü yatın ve bacaklarınızı yarım mekik de olduğu gibi yere sabitleyin. Sırtınızı yerden ayırmayarak sağ ve sol olacak şekilde ayak bileklerinize değinmeye çalışın. Bu egzersizi de birkaç set ile tekrar etmeniz bölgesel olarak incelmeniz için önemlidir.

  • Son olarak tüm vücudunuzun aynı anda çalışmasını sağlamak istiyor ve evde kardio yaparak kalori yapmak istiyorsanız o noktada en büyük kurtarıcınız şüphesiz ip atlamak olacaktır. Düzenli olarak belirli aralıklarla ip atlamanız tüm vücudunuzun aynı anda çalışmasına katkı sağlarken aynı zamanda büyük bir kalori yakma girişimi içerisinde olmanıza katkı sağlayacaktır.

 

X

Etiketlendi:

, ,