Hemen hemen herkes cildinin sağlıklı ve bakımlı bir görünüm içerisinde olmasını arzu etmektedir. Cildin bakımlı bir görünüm  içerisinde olabilmesi için, cilt tipine uygun olan ürünlerin kullanılması son derece önemli olan durumların başında gelmektedir. Bilhassa yağlı ciltli insanların, cildini nemlendirirken aynı zamanda akne problemi ile karşılaşmaması için, cilt tipine uygun ürünleri tercih etmesi son derece önemlidir. Haberimizin bu bölümünde yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin hangi nemlendiricileri kullanmaları gerektiğini inceledik. İşte yağlı ciltlerin kullanması gereken nemlendiriciler…

Yağlı cilt tipine sahip kişiler dikkat

Yağlı cilt tipine sahip kişilerin cildini nemlendirmek için hayatlarının son anına kadar seçici olmaları gerekmektedir. Cilt tipine uygun ürünlerin kullanılmaması cildin akne ve sivilce gibi problemler karşılaşmasına neden olurken, cildin bakımsız ve sağlıksız bir görünüm içerisinde olmasını tetiklemektedir. Bu durum itibarıyla yağlı cilt tipine sahip kişiler içeriğinde su bazlı ürünleri kullanması gerekirken, içeriğinde besleyici yağların yoğunlukta olduğu ürünleri kullanması kişinin cildinin çok daha fazla yağlanmasına neden olacaktır. Yağlı cilt tipine sahip kişilerin cildi ne kadar yağlı olsa da, ciltlerinin sağlıklı bir formda olmaları için o kişilerin de cildini nemlendirmesi gerekmektedir. Cildini dengeli bir şekilde nemlendirebilmek için içeriğinde yağlandırmayı tetiklemeyen ürünlerin kullanılması gerekmektedir. İşte yağlı ciltli kadınların kullanması gereken nemlendirici çeşitleri;

1- Garnier Hyaluronik Aloe Jel

İçeriğinde Hyaluronik asit ve aloe-vera jeli bulunan bu nemlendirici tam anlamıyla yağlı cilt tipine sahip kişilerin cildini nemlendirmek ve ferahlatmak amacıyla üretilen oldukça güzel bir nemlendiricidir. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde kişinin cildini yağlandırmadan nemlendiren bu ürünü, kişinin cildini 48 saate kadar derinlemesine nemlendirmeye yardımcı olmaktadır. Cildin canlı ve parlak bir görünümde olmasına yardımcı olan Garnier Hyaluronik Aloe Jel, uygulamasının kolay olması dolayısıyla kişinin herhangi bir zorluk çekmesinin de önüne geçmektedir. Pürüzsüz ve dolgun bir görünüm için temiz cildinize düzenli olarak kullanabilirsiniz.

2-La Roche-Posay Effaclar Duo +

Yağlı cilt tipine sahip kişilerin belki de en çok seveceği ve asla bırakmak istemeyeceği nemlendiricilerden bir tanesi olan bu La Roche-Posay Effaclar Duo + bilhassa akneye eğilimli olan cilt tipleri için bir numaralı üründür. Cildin yağlı ve akneye eğilimli olması durumunda bu kremi düzenli olarak ve temiz cildinize uyguluyor olmanız cildinizin yağlanmadan nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Ciltte herhangi bir yağlı ve yapışkan his bırakmayan La Roche-Posay Effaclar Duo + nemlendiricisi aynı zamanda ciltte bulunan fazla yağın yok olmasına da yardımcı oluyor. Bu kremi makyajdan önce baz olarak kullanmanızda cildinizin canlı ve ferah bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olacaktır.

İLGİLİ MAKALE  Kuruyan cildiniz pamuk gibi olsun. Doğal nemlendirme yöntemleri (Kaynak: izlehaber.com)

3-Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Yağlı cilt tipine sahip ve cildi akneye eğilimli olan kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği ürünlerden bir tanesi de şüphesiz Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremidir. İçeriği tamamıyla doğan ürünlerden oluşan nemlendirici kremi, cildin yağlanmadan derinlemesine nemlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cilt gözeneklerin küçülmesine de katkı sağlamaktadır. Ciltte bulunan siyah nokta problemini de derinlemesine çözen Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi aynı zamanda cilt yüzeyinde oluşabilecek parlamaların da önüne geçmektedir.

4-L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu Normal/Karma

Yağlı cilt tipine sahip kişiler için oldukça güzel bir nemlendirici çeşidi olan L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu cildi nemlendirirken aynı zamanda cildin ferahlamasına da katkı sağlıyor. Kremlere oranla çok daha hafif bir yapısı bulunan L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, adından da anlaşılacağı gibi su gibi bir yapısı ve etkisi bulunmaktadır. Her sabah ve akşam düzenli olarak temiz cildinize uygulayabilirsiniz.