Sabahları uyandığımızda yaptığımız eylemler, günün geri kalanını nasıl geçireceğimizin önemli bir belirleyici konumundadır. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, kendi YouTube kanalı üzerinden yayınlamış olduğu videolar ile insanların haytalarını nasıl daha verimli bir şekilde geçirebileceklerinin anlatmaktadır. Anlattıkları ile birçok insanın çok daha rahat ve huzurlu bir hayat geçirebilmesini sağlayan Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, insanların hayatlarındaki birçok olumsuzluğun düzelmesini sağladı. Hikmet Anıl Öztekin, yayınlamış odluğu bir videosunda ise insanların sabah uyandıkları zaman yapmış oldukları yanlış hareket ve davranışlardan bahsetti. Bu yazımızda sizlere, sabah uyandığınız zaman asla yapmamanız gereken davranışlardan bahsedeceğiz.

Neden sabahları yaptığımız hareketlere dikkat etmeliyiz?

Sabahları uyandığımız zaman yaptığımız eylemler, günün geri kalanının nasıl geçeceği hakkında bizlere önemli bilgiler vermektedir. Bu yapmış olduğunuz hareketlerin birçok farklı getirisi olabilmektedir. Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, “Sabahları yanlış şeyler yaparak geçirirseniz muhtemelen günün geri kalanında doğru şeyleri yapmak için enerji, motivasyon ve iradeden yoksun kalırsınız.” ifadelerini kullandı. Gelin hep birlikte Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin’in sabahları asla yapmamamız gerektiğini belirttiği hareketlerden bahsedelim.

Sabah uyandığınızda asla bunları yapmayın

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabah uyanıldığında yapılmaması gereken hareketleri sıraladı. Sabahları bu hareketler ile güne başlamak, günün geri kalanındaki enerjimizi alıyor ve günün verimsiz geçmesine neden oluyor. Gelin hep birlikte Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin’in sabah yapılmaması gerektiğini belirtmiş olduğu hareketleri inceleyelim.

Günce hazırlıksız başlamak

Ünlü Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları uyanıldığında plan yapılmaması gerektiğini söyledi. Çünkü bu şekilde gününüzün ilk saatlerinde mental bir yorgunluk oluşuyor. Ancak sabahları plan yapmamak, güne hazırlıksız başmaka gibi gelebilir.Bu yüzdende insanların gece yatmadan önce plan yapması gerektiğini ve bu plana uygun bir şekilde önlerindeki günleri devam ettirmesi gerektiğini savunuyor. İnsanlar her gece yatmadan önce, ertesi günün planını detaylı bir şekilde hazırlamalı. Bu sayede uyanacakları günün ilk saatlerini plan yaparak geçirmeyecek ve güne direkt adapte olabilecek.

Hiçbir şeyi ertelemeyin

Ünlü Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları özellikle alarmaları ertelediğimiz zaman günümüzün çok verimsiz bir şekilde devam ettiğinin altını çizdi. Sabahları önümüzde iki farklı butonun olduğunu ve bu butonlardan genellikle “ertele” butonunun seçildiğini belirten Hikmet Anıl Öztekin, bu yapılan eylemin hayatta yapılabilecek en kötü hatalardan biri olduğunu söyledi. Çünkü sabahları yapacağımız eyleri ertelersek, günün geri kalanı da aynı şekilde ilerliyor. Sürekli olarak bir erteleme silsilesi içerisinde giriyoruz ve bu da gün içerisindeki verimimizin düşmesine neden oluyor.

İLGİLİ MAKALE  Ünlü Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin'den öğrencilere müjde. Öğrenciler için en kazançlı part-time iş fırsatları nelerdir?

Çok fazla seçenek oluşturmak

Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, sabahları uyandığımız zaman kendimize çok fazla seçenek koyduğumuz için verimsiz bir gün geçirdiğimizi dile getirdi. Bu kadar fazla seçenek ile uyandığımızda, günümüzün önemli bir kısmını bu seçeneklerden hangisini tercih edeceğimiz konusunda zaman kaybediyoruz. Kaybettiğimiz bu zamanın ise telafisi olmayabiliyor. Çünkü bir gün 24 saat ve büyük bir kısmını seçenekleri düşünmek ile harcarsak, tercih ettiğimiz eylemi gerçekleştirebilmek için bir zaman dilimi kalmayacak.

Güne telefonla başlamak

Ünlü Yaşam Koçu Hikmet Anıl Öztekin, güne telefon ile başlamanın çok büyük bir hata olduğunu dile getirdi. Bunun nedeni ise güne telefon ile başladığınızda, kendinize ayrıcak olan zamanı daraltıyorsunuz. Çünkü telefon vasıtası ile alacağınız bir haber nedeni ile kendiniz için harcamanız gereken zamanı, başka şeylere yönlendiriyorsunuz. Bu da kişisel olarak büyük bir hata. Daha sonra ise gerekli işler yerine keniniz için bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz ve bu nedenle de günü verimsiz bir şekilde tamamlıyorsunuz.

İzleyin: SABAH UYANDIĞINDA BUNLARI YAPMAYI BIRAK // 8 YANLIŞ