Her kadın tırnaklarını şekillendirirken farklı bir tarz seçer. Oval, kare, kare – oval ya da sivri. Tırnak şekli her kadın için farklı bir algı uyandırmaktadır. Ve çoğu kişi farkında olmasa da, tırnaklarınızı şekillendirme biçiminiz aslında kişiliğiniz ile ilgili pek çok bilgi taşıyor olabilir. Hatta kişiliğinizin ana temelleri sadece estetik göründüklerini düşündüğünüz için seçtiğiniz tırnaklarınıza yansıyor olabilir. Her bir tercih farklı bir karakteri yansıtıyorken, işte tırnak şekillerine göre kişilik özellikleri.

Tırnak şekillerine göre kişilik özellikleri

NewsofMonth isimli yabancı internet sitesi tarafından yapılan bir habere göre, kadınların tercih ettikleri tırnak şekillendirme biçimlerine göre farklı kişilik özelliklerine sahip oldukları ortaya çıkarıldı. Her kadın kendi düşünce sistemine göre kıyafetler, parfümler ve hatta tırnak şekilleri seçiyor. Her ne kadar gündelik bir durum olduğu düşünülse ve tırnak şekillerinin yalnızca estetik amaçlı olarak seçildiğine inanılsa da, bunun altında bir gerçek yatıyor. Yapılan araştırmalar aslında her seçimimizin kişiliğimizin farklı bir yönü ile ilişkisi olduğunu ortaya koyuyor. Yaptığımız seçimlere göre ortaya çıkan kişilik özelliklerimiz, tırnak şekilleri le ise şöyle bağlantılı halde karşımıza çıkıyor:

Sivri tırnak

Sivri tırnak şekli tercih eden kadınlar için en uygun kelime çekici. Öne çıkan kişilikleri ile her girdikleri ortamda dikkatli üzerlerine çeken bu kadınlar, özgüven sahibi kişiler olarak tanınıyorlar. Risk almaktan kaçınmayan, tutkulu ve kedilerine güvenen kadınlar genel olarak sivri tırnak şeklini tercih ediyor. Zihinlerini açmaktan ve fikirlerinin değişmesinden korkmayan bu kadınlar, aynı zamanda fikirlerinin arkasında da sonuna kadar durmaları ile biliniyorlar. Sivri tırnak şekli tercih eden kadınlar aynı zamanda çevrelerindeki kişilerin tavsiyelerine ve fikirlerine büyük ölçüde önem veren ve kulak açan kişiler olarak yorumlanıyorlar.

Yuvarlak tırnak

Rahat, dingin bir zihnin göstergesi olan yuvarlak tırnak şekli, kendisini tercih eden kadınların en önemli özelliği olan sakinliğin altını çiziyor. Yuvarlak tırnak şeklini tercih eden kadınların kendilerini kaybettikleri çok çok nadir görülen bir durum. Onlar objektif kalan kişiler ve bu nedenle genel olarak aile ve arkadaşlarından duygusal destek ve tavsiyeler almaya çalışıyorlar. Bunun asıl sebebi ise onların uyum insanı olması. Sakin kişilikleri ile uyum sağlayabilen ve sorun çıkarmaktan hiç haz almayan yuvarlak tırnak tercih eden kadınlar, aynı zamanda daha feminen görünüşlü ve sevgi dolu olarak yorumlanıyor.

İLGİLİ MAKALE  En sevdiğin 'renge' göre sen kimsin? En sevdiğiniz renge göre 'kişilik özellikleriniz'

Kare tırnak

Güçlü kadın tabirinin vücut bulmuş hali olan kadınlar genel olarak kare tırnak şekli tercih ediyorlar. Talep etmekten çekinmeyen, hırslı ve zevkine güvenilen insanlar olarak tanımlanan bu tarz kadınlar aynı zamanda inatçı kişilikleri ile ön plana çıkıyorlar. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar fazla hırslı görünseler de, kendi içlerinde bu dengeyi kurmayı her zaman başarıyorlar. Hırslı ya da inatçı olmalarına rağmen insanların mutlaka çevrelerinde istediği kişiliklere sahip olan kare tırnak tercih eden kadınların bu seçiminin altında bir de zekaları yatıyor. elleri daha uzun gösteren kare tırnak tercihi ile tarzlarını tamamlamayı biliyorlar.

Kare – oval tırnak

Tırnaklarınız kare ve oval şekillerin arasında bir yerdeyse, sizin için en uygun tanım yaratıcı olacaktır. Açık zihinli, öğrenmeye istekli ve hayal gücü ile ön plana çıkan kadınlar kare – oval tırnakları tercih ediyor. Onların zihinleri tam gaz çalışıyor ve hayal güçleri ile önlerinde duran engeller bir bir yok oluyor. Kare – oval tırnak şeklini seven kadınlar çevrelerinde sürekli olarak mantık ile hareket eden kişileri ise asla istemiyor. Onlar için tüm gün çalışma olsa da, tüm gece parti de yanında gelmeli. Her zaman modayı takip etmeyi ihmal etmeyen kadınlar için en uygun tercih yine kare – oval tırnaklar.

Oval tırnak

Oval tırnak şeklini tercih eden kadınlar stres, kaos ve beladan her zaman uzak kalmayı isteyen kişiler olarak tanımlanıyorlar. Onların çevresinde olan her şey sakinleştirici bir etki taşımalı ve gereksiz telaşlar geride bırakılmalı. Çünkü onların doğasında bu var. Eğer işler kötüye gidecekse, bu durum en çok onları rahatsız edecektir. Sakin bir zarafetten ya da esnek bir görünümden çok daha fazlasını isteyen kadınların tercihi oval tırnak şekli oluyor. Gösterişli olmak ve her an yeni bir tutku edinmek isteyen kişilerdenseniz, bu tırnak şekli tam olarak size göre.

X