Spotify, dünyada en çok kullanılan çevrimiçi müzik dinleme platformudur. Hemen hemen yeni yayınlanmış olan her türlü şarkıyı ve Podcast’i Spotify aracılığı ile dinleyebiliyorsunuz. Bununla beraber Spotify’ın Premium abonelik hizmeti bulunuyor. Bu abonelik hizmetinde reklamsız müzik dinleme, çevrimdışı indirilebilen müzikleri dinleyebilme gibi birçok farklı özelliği kullanabilmektesiniz. Ayrıca Spotify, öğrenci olanlar için indirimli Premium abonelik hizmeti sunmaktadır. Bu sayede de üniversite öğrencileri, indirimli bir şekilde Spotify Premium kullanabilmektedir. Bu yazımızda sizlere, Spotify’ın öğrenci üyeliği hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz.

Spotify’ı öğrenci üyeliği nedir?

Spotify ne kadar internet yer?

Yüksekokul ya da üniversite öğrencileri, Spotify Premium abonelik hizmetini 4 yıl boyunca indirimli bir şekilde kullanabilmektedir. Bu indirimden faydalanabilmek için ise Spotify yetkililerine yüksekokul ya da üniversite öğrencisi olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bunu yapabilmek için bağlı bulunduğunuz kurumdan öğrenci belgesi almanız gerekiyor. Spotify’ın istediği belgeleri de sisteme yükseldikten sonra ise Spotify’ın Premium abonelik hizmetinden indirimli bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Ancak bu abonelik hizmetinden yararlanabilmek için okuduğunuz kurumun ShareID tarafından doğrulanmış olması gerekmektedir.

Spotify öğrenci üyeliği ne kadar?

Öğrencilerin ve müzik severlerin asıl merak ettiği konu, Spotify öğrenci üyeliğinin ne kadar olduğu. Spotify öğrenci üyeliği için öncelikle buraya tıklayın. Yönlendirileceğiniz sayfa, sizi Spotify’ın öğrenci sayfasına götürecek. Daha sonra Spotify hesabınıza giriş yapın ve gerekli belgeleri sisteme yükleyin. Belgeleriniz onaylandıktan sonra ise Spotify Premium abonelik hizmetinden öğrenci olduğunuz süre boyunca indirimli bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Uzun bir süredir bu ücretlere zam yapılmıyor. Spotify, diğer müzik dinleme servislerine kıyasla çok daha fazla kullanılmaktadır. Bu durumun en büyük sebebi ise her türlü alanda Spotify’ın rahat bir şekilde kullanılabilmesi. Spotify’ın öğrenci indirimi de birçok gencin bu platformu seçmesindeki en büyük etmen. Spotify, öğrenci olduğunu kanıtlayan her öğrenciye, öğrenimleri boyunca aylık 8,99 Türk lirası gibi bir ücret almaktadır. Bu fiyat, diğer müzik servislerine göre oldukça ucuzdur. Bu yüzden de gençler, Spotify’ı çok daha fazla kullanmaktadır.

Yurt dışında okuyanlar öğrenci indirimi alabilir mi?

En çok merak edilen konulardan biri de yurt dışında öğrenim gören kişilerin Spotify öğrenci indirimi alabilip alamadığı. Spotify’ın web sitesindeki açıklamaya göre, yurt dışında okuyan öğrenciler de Spotify’ın öğrenci üyeliğini edinebilmektedir. Bunun için kişinin Spotify hesabının bulunduğu bölgenin ve ödeme yönteminin, okul okuduğu bölge ile eşleşmesi gerekiyor. Eğer Spotify hesabınızın bölgesini değiştirmek istiyorsanız buraya tıklayarak ülke ve bölge değiştirme ayarları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Spotify ne kadar internet yer?

Spotify öğrenci üyeliği hakkında bilinmesi gerekenler

Spotify öğrenci üyeliği hakkında bilinmesi gereken birçok farklı detay bulunuyor. Bu detaylardan en önemlisi ise öğrenci indiriminden sadece bireysel hesapların yararlanabileceği. Spotify’da bireysel hesap dışında iki farklı premium hesap seçeneği bulunmaktadır. Duo ve Aile olan bu iki abonelik hizmeti için öğrenci indirimi alamıyorsunuz.

Spotify öğrenci indirimi aldığında, ödeme yönteminizin kesinlikle kredi kartı olması gerekiyor. Spotify öğrenci indirimli aboneliğinin ücretini cep telefonu faturası ile ya da herhangi bir şirket üzerinden ödeyemiyorsunuz. Eğer kullandığınız hesabın ödeme yöntemi kredi kartı değilse, ilk önce Premium üyeliğinizi iptal edin ve sonrasında da öğrenci üyeliği için başvurularda bulunun.